1 zł
2 600 000 zł

KONARSKI Marian (Marzyn) (1909 - 1998)

Wolność osobista , 1954

sangwina, kredka, gwasz / papier
35 × 51 cm
54 × 68 cm (w oprawie)
sygnowany i datowany l.d.: M. Konarski 20.XII.54

cena wywoławcza: Wykup abonament

Obłuda, 1955

gwasz / papier
51 × 39 cm
67,5 × 52,5 cm (w oprawie)
sygnowany i datowany l.d.: M. Konarski 5.II.55

Polityka, 1955 r.

gwasz/papier, 37 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'M. Konarski VIII. | 55.'

Sylweta, 1961

gwasz, karton; 62,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski / r. 61.

Taniec, 1962

sygn. i dat. l. d.: M Konarski III 62.

"Marsz lizusów", 1955 r.

gwasz/papier, 26 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'M. Konarski. 1.III.55.'

"Obojętność", 1954 r.

tusz, gwasz/papier, 49 x 73 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'M. Konarski , 20.XII.54'

Uliczka

tusz, papier, 29 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d. ołówkiem: M.KONARSKI

Dziewczyna, 1982

sangwina, papier; 64 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Marian / Konarski / I. 82.

Mogiła intelektualisty, 1961

akwarela, gwasz, papier; 47 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski XI. 61.;

Ślepcy, 1954

olej, płótno
64x125 cm
sygnowany p.d. "M. Konarski 54", na odwrocie autorski napis: "54 »ŚLEPCY«" oraz nalepka z wystawy w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Józef Piłsudski - projekt konnego pomnika, 1936

brąz cyzelowany, patynowany, 65 x 70 cm
ed. 4/8

Autoportret (Odbicie w oknie)

Olej, płótno, 65 x 48 cm,
sygn. p.g.: M. Konarski 1955.

Michał Anioł

Olej, płótno, 55 x 50 cm,
sygn. l.d.: Marian Konarski 1993.

Fabryka, 1960

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski / III. 60.;
na odwrocie, na płótnie nr: 56 / 23.

Pejzaż, 1996

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Marian Konarski / 1996;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: „PEJZAŻ”.

Dama Pik, 1965 r.

olej/płótno, 80 x 70 cm
sygnowany i datowany p.g: 'M. Konarski | 65' oraz l.d.: 'M. Konarski'
opisany na odwrociu: '14 | Dama Pik'

Autoportret, 1976 r.

ołówek, węgiel, papier, 70 ×50 cm
sygn. i dat. p. d.: Marian/Konarski/r./1976

Portret żony Jadwigi, 1991 r.

ołówek, węgiel, papier, 35 × 50 cm
sygn. i dat. p. d.: Marian Konarski/91.

Sowiniec - widok z góry, 1936

ołówek, papier; 50,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: Marian Konarski;
opisany p. d.: WIDOK Z GÓRY;
na odwrocie opisany: Sowiniec - Widok z góry 1936 / wł. rodziny;
projekt mauzoleum Józefa Piłsudskiego na kopcu na Sowińcu;

Projekt schodów III, 1937

kredka, ołówek, papier; 16 x 36,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Konarski 37;
Projekt mauzoleum Józefa Piłsudskiego na kopcu na Sowińcu;

Projekt schodów, IV, 1937

kredka, ołówek, papier; 25,5 x 36,5 cm, (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Konarski M. 1937;
Projekt schodów do mauzoleum Józefa Piłsudskiego na kopcu na Sowińcu;

Projekt schodów V, 1937

kredka, ołówek, papier; 21,5 cm x 30 cm (wymiar kompozycji);

Projekt schodów VI, 1937

kredka, ołówek, papier żeberkowy; 20 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: Konarski 37.

Projekt schodów VIII, 1937

ołówek na papierze; 25,5 x 36,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. l. d.: Konarski 37;

Powstanie pomysłu utworu lirycznego,1930

gwasz, papier; 21 x 21 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Marjan Konarski / V 1930;
na odwrocie: nalepki Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Salon Stowarzyszenia Artystów Poznań, Muzeum okręgowe w Toruniu, Związek Zawodowy Artystów Plastyków na Śląsku oraz nalepka wystawowa: Wystawa pt. Marian Konarski (1909- 1998) - Szczepowy Rogatego Serca. Malarstwo, rysunek, rzeźba. Muzeum Okręgowe w Toruniu. Ratusz Staromiejski. 11 kwietnia - 24 maja 2015;

Projekt schodów I, 1937

akwarela, papier; 12 x 43,5 cm, (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. śr d.: Konarski 37;

Projekt schodów II, 1937

gwasz, papier; 18,4 x 43,8 cm (wymiar kompozycji);

Projekt schodów VII, 1937

akwarela, ołówek, papier; 21,5 cm x 30 cm (wymiar kompozycji);

Tęsknoty, 1930

tusz, papier; 4 x 15 x 15 cm (w oprawie 57 x 73 cm)
sygnowany p. d.: na jednej z prac: "16 VII 1930 | M. Konarski"

Autoportret po I roku studiów, 1929 r.

ołówek, papier, 14 x 13,5 cm, sygn. p.d.: MKonarski, opisany l.d.: PIERWSZY RYSUNEK KONARSKIEGO PO 1 ROKU STUDJÓW W AKAD. SZT. P.

Szept, 1930 r.

gwasz, tempera/papier, 18 x 10 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Konarski'; datowany p.d.: '4 VIII 1930'
na odwrociu papierowe nalepki wystawowe z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Poznaniu, Związku Zawodowych Artystów Plastyków na Śląsku, Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Muzeum Okręgowego w Toruniu (2015) oraz opisany numerem '22' oraz 'P 92'

- kolekcja rodziny artysty, Kraków
- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa, 1931
- Związek Zawodowy Artystów Plastyków Śląskich, Katowice, 1931
- Salon Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków, Poznań, 1931
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Lwów, 1932
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, 1932
- Muzeum Okręgowe, Toruń, 1982
- Galeria "Zachęta", Warszawa, 1989
- Muzeum Polskie w Ameryce, Chicago, 1990
- Galeria Krzeszowickiego Ośrodka Kultury, Krzeszowice, 1998
- Muzeum Okręgowe, Toruń, 2015

Noc, 1930 r.

gwasz, tempera/papier, 19 x 12 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Marian Konarski' i datowany p.d.: '10.VIII | 1930'
na odwrociu papierowe nalepki wystawowe z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Poznaniu, Związku Zawodowych Artystów Plastyków na Śląsku, Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Muzeum Okręgowego w Toruniu (2015) oraz nalepka zachowana fragmentarycznie; opisany numerem '21'

WYSTAWIANY
- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa, 1932
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, 1956

Autoportret młodzieńczy, 1928 r.

ołówek, papier, 20,5 × 13,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Konarski 28
na odwrocie szkic

Akt (Burza), 1961 r.

technika mieszana, papier, 48 × 63 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski XI.61

OBŁUDA

Gwasz, papier, 51 x 39 cm,
sygn. l.d.: M. Konarski 5.II.55.

WOLNOŚĆ OSOBISTA

Sangwina, kredka, gwasz, papier, 35 x 51 cm,
sygn. l.d.: M. Konarski 20.XII.54.

Jesień

ołówek, papier, 35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.; 37 M Konarski;
na odwrocie oprawy numer inwentarzowy, opis tuszem wraz z papierową nalepką;
Praca ujęta w katalogu monograficznym: Marian Konarski 1909-1998 Szczepowy Rogatego Serca malarstwo / rysunek / rzeźba, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Toruń, 2015, s. 41, kat. 57.

Deszcz na szybie

Olej, płótno, 48 x 64 cm,
sygn. p.d.: M. Konarski 1950.

Mogiła intelektualisty

akwarela, gwasz, tektura, 48 x 63 cm,
sygn. p.d.: M.Konarski XI 61.

Mur V

Olej, płótno, 100 x 80 cm,
sygn. p.d.: M. Konarski.

Cisza, 1930 r.

gwasz, tempera/papier, 18 x 18 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Konarski' i datowany l.d.: '22. VII - 30'
na odwrociu trzy naklejki wystawowe w Katowicach, Poznaniu i Warszawie oraz dwie niezidentyfikowane

- Wystawa prac Twórcowni Szukalskiego, Związek Zawodowy Artystów Plastyków na Śląsku, Katowice 1931;
- Wystawa Szczepu Szukalszczyków herbu "Rogate Serce", Wielkopolski Związek Artystów Plastyków, "Salon Stowarzyszenia Artystów", Poznań 1931, w katalogu nr 81;
- Wystawa indywidualna prac Mariana Konarskiego, Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa 1933;
- Wystawa Prac Stanisława Szukalskiego i Szczepu "Rogate Serce", Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie - Pałac Sztuki, Kraków 1936, w katalogu nr 100;
- Wystawa indywidualna prac Mariana Konarskiego, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie - Pałac Sztuki, 1972;
- Wystawa indywidualna prac Mariana Konarskiego, Muzeum Okręgowe w Toruniu, 1982;
- Wystawa indywidualna: "Marian Konarski "Marzyn" rysunek - malarstwo - rzeźba", Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Zachęta, Warszawa 1989, w katalogu nr 52, (reprodukowany w katalogu wystawy)
- Wystawa indywidualna Marian Konarski "Marzyn" rysunek - malarstwo - rzeźba. Muzeum Polskie w Ameryce, Chicago 1990;
- Wystawa indywidualna: "Marian Konarski 1909-1998 Szczepowy Rogatego Serca", Muzeum Okręgowe w Toruniu, 2015 (całostronicowa reprodukcja w katalogu wystawy, s.105)

Praca wspominana w:
"Nowości. Dziennik Toruński", nr 70, 1982 (14-16 maja) artykuł B. Trząsalskiego "Dzieła Mariana Konarskiego w toruńskim Ratuszu"

Portret Józefy Konarskiej - żony artysty, 1955

sangwina, papier; 67,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M Konarski 6.II.55.

Pomnik dla Oświęcimia - tryptyk, 1943

I - widok ogólny - kredka, papier; 70 x 48 cm;
sygn. l. d.: Konarski 43;
II - wnętrze - kredka, papier; 70 x 49 cm;
sygn. l. d.: 1943 / Konarski;
III - ołtarz - kredka, papier; 49 x 70 cm;
sygn. p. d.: Konarski 43
Prace prezentowane na wystawie monograficznej w Toruniu 1982, w Warszawie (Zachęta) 1989, w Chicago 1990.

Lit.: Marian Konarski 1909-1998 Szczepowego Rogatego Serca. Malarstwo - rysunek - rzeźba, Toruń 2015, s. 87-89.

ZABAWKI MOICH SYNÓW, 1968

olej na płótnie, 80 x 64 cm,
sygnowany i datowany p.d.
"M. Konarski /r. 68".

PORTRET DZIEWCZYNY

Sangwina, papier, 64 x 44 cm,
sygn. l.d.: Marian Konarski I 82 r.

NIECH ŻYJĄ MŁODZI

Olej, sklejka, 120 x 85 cm,
sygn. l.d.: Marian Konarski 37.
Publikowany: Przewodnik 133 1938, nr spis U prac 2127 s.12; Marian Warszawa 1989, Chicago 1990, nr spisu prac 114; Katalog wystawy Marian Konarski 1909-1998 Szczepowy Rogatego Serca, Muzeum Okręgowe w Toruniu 2015, str. 46, reprodukcja obrazu str. 132.

sygn. l. d.: Konarski 43;
sygn. l. d.: 1943 / Konarski;
sygn. p. d.: Konarski 43

Kryształ (Maczuga), 1965

technika mieszana, papier; 63 x 48,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 15. VIII 65 / Marian Konarski
na odwrocie odręczne napisy autorskie: KRYSZTAŁ "Maczuga" / Technika mieszana, nalepka z opisem: 53. Marian Konraski / "KRYSZTAŁ MACZUGA" / gwasz 1965, napis: "Kryształ" / 1965 / Tech. mieszana. / 50 x 65.
Lit.: Marian Konarski 1909-1998 - Szczepowy Rogatego Serca. Malarstwo - rysunek - rzeźba, [Katalog wystawy], wstęp Marek Rubnikowicz, Toruń 2015, s. 45 (opis obrazu), repr. s. 121

Księżycowy pejzaż - Wizerunek własny artysty, 1951

gwasz, papier; 54,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Konarski 51
na odwrocie napis: księżycowy pejzaż, 1951 (ołówkiem).
Lit.: Marian Konarski 1909-1998 - Szczepowy Rogatego Serca. Malarstwo - rysunek - rzeźba, [Katalog wystawy], wstęp Marek Rubnikowicz, Toruń 2015, s. 43 (opis obrazu), repr. s. 107

Życie w czarnych okularach

gwasz, karton, 38 x 50 cm,
sygn. p. d.: M. Konarski VIII 44

Miłość własna

węgiel, papier, 50,5 x 37cm,
sygn. l.d.: M. Konarski XII 55

sygn. p. d.: M. Konarski 51

Kryształ (Maczuga), 1965

Zapomnienie, 1985

ołówek, papier; 48 x 63,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Marian Konarski / IV. 85 -;
na odwrocie naklejona etykieta wystawowa: Wystawa pt. / Marian Konarski (1909-1998) - / Szczepowy Rogatego Serca. / Malarstwo, rysunek, rzeźba / Muzeum Okręgowe w Toruniu, ratusz Staromiejski / 11 kwietnia - 24 maja 2015 roku
Lit.: Marian Konarski 1909-1998 - Szczepowy Rogatego Serca. Malarstwo - rysunek - rzeźba, [Katalog wystawy], wstęp Marek Rubnikowicz, Toruń 2015, s. 42 (opis obrazu), repr. dwukrotnie s. 59 i 97

Chwila pustki, 1955

gwasz, tektura;
50 x 36,1 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Konarski 55;
na odwrocie naklejona etykieta wystawowa:
Wystawa pt. / Marian Konarski (1909-1998) - / Szczepowy Rogatego Serca. / Malarstwo, rysunek, rzeźba / Muzeum Okręgowe w Toruniu, ratusz Staromiejski / 11 kwietnia - 24 maja 2015 roku oraz nalepka wystawowaz Galerii w Paryżu: M. Konraski - Chwila pustki - Le moment de vide / gwasz/ 35 x 50 (pisane na maszynie) / ...? V - 6/3/64 (długopisem)/ oraz napis: 21. Kraków, 18. I. 1964 r.
Lit.: Marian Konarski 1909-1998 - Szczepowy Rogatego Serca. Malarstwo - rysunek - rzeźba, [Katalog wystawy], wstęp Marek Rubnikowicz, Toruń 2015, s. 43 (opis obrazu), repr. s. 110

Jesień

ołówek, papier, 35 x 25 cm,
sygn. p.d.: 37 M Konarski

Mala

ołówek, papier, 41 x 53 cm,
sygn. p.d.: Mala 1931 M Konarski

Kryształ (Maczuga), 1965

technika mieszana, papier;
63 x 48,4 cm (w świetle oprawy);

Skupienie - Namysł, 1961

tempera, papier; 48 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M. Konarski / X. 61
na odwrocie pieczątka autorska: Art. mal. MARIAN KONARSKI / Krzeszowice, ul. Długa 20, tel. 262, odręczne napisy autorskie: "SKUPIENIE" (przekreślone ołówkiem) / temp. / "Namysł" oraz: "Skupienie" / temp. / 1961 / 50 x 65.
Lit.: Marian Konarski 1909-1998 - Szczepowy Rogatego Serca. Malarstwo - rysunek - rzeźba, [Katalog wystawy], wstęp Marek Rubnikowicz, Toruń 2015, s. 44 (opis obrazu), repr. s. 115

gwasz, papier;
54,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Konarski 51

Powstanie pomysłu utworu lirycznego, 1930 r.

tempera/papier, 21 x 21 cm
sygnowany p.d.: `Marian Konarski | r.1930-`
na odwrociu nalepkii galeryjne: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, Salon Stowarzyszenia Artystów,
Związek Zawodowy Artystów Plastyków na Śląsku, Muzeum Okręgowe w Toruniu, pieczęć Wydział Ochrony Zabytków oraz
nalepka z opisem pracy
WYSTAWIANY: - Marian Konarski (1909-1998) - Szczepowy Rogatego Serca, Rysunek, Malarstwo, Rzeźba, Muzeum Okręgowe w Toruniu, 11.04.-24.05.2015

Tłum, 1934

gips patynowany; wys. 66 cm;
sygn. u dołu: M. Konarski / 34;

Lit.: Marian Konarski 1909-1998. Szczepowy Rogatego Serca. Malarstwo. Rysunek. Rzeźba [Katalog wystawy monograficznej artysty], Toruń 2015, s. 49 (Rzeźba 1 - tu bibliografia pracy), s. 152 (il. barwna)

Dziewczyna, 1957 r.

ołówek, papier, 24,5 × 17 cm
sygn. i dat. p. d.: Marian Konarski/1957

Japonka, 1927 r.

tusz, papier, 18,5 × 13,5 cm
sygn. i dat. p. d.: MKonarski/1927

Papież, 1978 r.

flamaster, papier, 32 × 22,5 cm
sygn. i dat. l. d.: MKonarski/22.X.78

Projekt grobowca dla Orkana - Orkanowi Gaździe Podhala

rysunek, ołówek, tusz, 23 x 15 cm,
sygn. l.d.: Konarski i p.d.: 1930

Schody na Sowiniec

olej, papier, 50 x 70 cm,
sygn. l.d.: Konarski 1936,
p.d.: fragment schodów

Matka z różańcem, 1937

ołówek, papier; 72 x 51 cm;
sygn. i dat. l. g.: Marian Konarski 37

Lit.: Katalog wystawy: Marian Konarski 1909-1998 - Szczepowy Rogatego Serca. Malarstwo - rysunek - rzeźba, wstęp: Marek Rubnikowicz, Toruń 2015, ujęte w spisie rysunków i projektów, s. 41 poz. 54

Bibl.: Miłować i walczyć 1978, nr spisu prac 170; Marian Konarski Warszawa 1989, Chicago 1990, nr spisu prac 22; Marian Konarski 1998, spis prac: Rysunki nr 22, s. 47

Wiosna, Lato, Jesień

ołówek, papier, 35,5 x 24,5 cm,
sygn. p.d.: Konarski [19]37

Józef Piłsudski, 1937

brąz patynowany, wys.: 66 cm, dł.: 73 cm

Literatura:
Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Sztuka II RP, Olszanica 2013

Estymacja: 30 000 - 50 000 zł

MALCZEWSKI - projekt pomnika, 1930

ołówek, akwarela na papierze, 40 x 65 cm,
sygnowana i datowana l.d. "Marjan Konarski/5.VI.1930".
praca wystawiana:
- 1931, Poznań: Wystawa Szczepu Szukalczyków herbu "Rogate Serce" zorganizowana przez Wielkopolski Związek Artystów Plastyków, "Salon Stowarzyszenia Artystów";
- 1931, wrzesień, TZSP w Warszawie, Przewodnik nr 66, Wykaz Zbiorowy prac szczepu "Rogate Serce" (poz. w przewodniku nr 249, s. 34);
- 1932, Wystawa Szczepu Szukalczyków herbu "Rogate Serce" z Krakowa (Twórcowni Szukalskiego); Wystawy w Łodzi, Wilnie u Lwowie (poz. w katalogu nr 72);
- 1932, Wystawa Szczepu Szukalczyków herbu "Rogate Serce" z Krakowa, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, marzec 1932 (poz. w katalogu nr 71);
- 1936, wrzesień, Kraków: Wystawa Prac Stanisława Szukalskiego i szczepu "Rogate Serce" zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie w Pałacu Sztuki, pl. Szczepański 4 (poz. w katalogu nr 96, s. 28);
- 1982, Toruń: Wystawa indywidualna prac Mariana Konarskiego zorganizowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Wychodzę ze starej skóry

ołówek, papier, 70 x 50 cm,
sygn. l.g.: Konarski 15.IV.32

Moje życie

ołówek, papier, 68 x 48,2 cm,
sygn. l.d.: Konarski Moje Życie 1.IX.32

SCHODY DO MAUZOLEUM JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO (projekt), 1935

z cyklu "Projekty architektoniczne otoczenia Kopca na Sowińcu"
ołówek na kartonie, 46,5 x 68 cm, sygnowany p.d. "Konarski 35"

WNĘTRZE MAUZOLEUM JÓZEFA PILSUDSKIEGO (projekt), 1937

ołówek, kredka na kartonie,
71,5 x 46,5 cm,
sygnowany p.d. "Konarski 37"

W ku¼ni

olej, dykta; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: M. Konarski / 49.

Bunt - Revolte

gwasz, papier, 50 x 65 cm,
sygn. l.d.: M. Konarski

Traces - Ślady

gwasz, papier, 50 x 65 cm,
sygn. p.d.: M. Konarski III 62

Twórczość

gwasz, papier, 27 x 38 cm,
sygn. l.d.: M. Konarski 1955.
Wystawa w Chicago w Muzeum Polskim

W kuźni

olej, dykta; 100 x 70 cm;

Portret młodego mężczyzny

olej, tektura; 40 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: M. Konarski / 29

Wieczna kobiecość, 1983

olej, płótno,
100 x 80 cm;
sygn. p. d.: Marian Konarski / 1983;
na odwrocie napis: MARIAN KONARSKI / KRZESZOWICE, DŁUGA 20 / "WIECZNA KOBIECOŚĆ" 1983 r / olej 100 x 80
oraz nalepka z informacjami o obrazie i nr 59

CISZA, 1930

gwasz, tempera na papierze, 18 x 18 cm, sygnowany p.d. "Konarski", l.d. "22. VII - 30",
na odwrocie 3 kartki z wystaw przedwojennych w Katowicach, Poznaniu i Warszawie oraz dwie niezidentyfikowane.

MARZYN MAUZOLEUM JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO WE LWOWIE, 1936 [projekt]

ołówek na papierze,
49 x 74,5 cm,
sygnowany p.d. "Konarski 36".

Wilczyński, 1933

olej/sklejka,
83,5 x 64,5 cm
sygn. l.g. Konarski 1933

Ogień, 1931

gwasz, papier,
34,5 x 24,3 cm
sygn. p.d. Marian Konarski, dat. l.d. 14.XII.1931

Jesienne drzewo, 1986

olej, sklejka, 65 x 50 cm;
sygn. l. d.: Marian Konarski / 86

GRZMOT, 1930

tempera,
18 x 18 cm,
sygnowana l.d. "27.VII.1930", p.g. "Marjan Konarski".
Na odwrocie pięć kartek wystawowych.

Tragizm, 1931

ołówek, papier,
69 x 47,4 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.g.: Marjan Konarski, p.g.: 26.XII. 1931 na odwr. oprawy l.g. naklejona kserokopia ze stemplem Wydziału Ochrony Zabytków (zgoda na wywóz) i nalepką autorską: 14.) Marian Konarski | "TRAGIZM" | ołówek 1931 70 x 50

Martwa natura z kwiatami i owocami 1988

olej, płótno,
65 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: M. Konarski / 88

Widok na Wawel

sygnowany p.d.
ołówek, papier
14.2x28.2 (w świetle passe-partout )

Wiosna, Lato, Jesień

Wiosna
ołówek, papier kremowy, 32 x 24,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. g.: Konarski 37; na odwrocie: nalepka wystawowa z nr 9
Lato
ołówek, papier kremowy, 35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.g.: Konarski 37; na odwrocie: nalepka wystawowa z nr 10
Jesień
ołówek, papier kremowy, 35 x 24,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. g.: 37 M. Konarski; na odwrocie: nalepka wystawowa z nr 7

BURZA, 1961 r.

Olej, tektura; 48,2 x 62,8 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: M. Konarski XI. 61

UPADEK, 1961 r.

Olej, tektura; 65,3 x 50 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: Konarski 61.
Na odwrocie napis odręczny (autorski ?):
Marian Konarski | Upadek | olej | 1961

Strajk

ołówek, papier, 47,5 x 70 cm;
sygn. l.d.: Konarski 13. III. 32
tytuł p.d.: STRAJK

Świt, 1932

olej, sklejka, 126 x 76 cm;
sygn. p.d. - Marian Konarski 1932

liczba obiektów: 97