1 zł
2 600 000 zł

PINDEL Ludwik (1922 Wadowice - 2001 Kraków)

Zdarzenie

olej, collage, technika własna/płótno, 41 x 38 cm
sygnowany p.d.: 'Pindel'
na odwrociu opisany: 'ZDARZENIE | Pindel' oraz papierowa naklejka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięnych w Krakowie

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zdarzenie

olej, płótno, 41 x 38 cm,
sygn. p.d.: Pindel

Zdarzenie

sygnowany p.d.: 'Pindel', na odwrociu opisany: 'ZDARZENIE | Pindel'
na odwrociu papierowa naklejka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięnych w Krakowie

Zdarzenie

olej, płótno, 46 × 39,5 cm
sygn. p. d.: Pindel

akwarela/papier, 35 x 16,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Pindel`

olej, tektura, 16 x 22,5 cm,
sygn. l.d.: L. Pindel

tusz, akwarela, papier, 48,5 x 23 cm,
sygn. p.d.: Pindel

Dokument trwania

olej, płótno,
78,5 x 67 cm;
sygn. p. d.: Pindel
na odwrocie, na krośnie tytuł autorski

Dokument trwania

olej, płótno,
78,5 x 67 cm;
sygn. p. d.: Pindel

Akt leżący, ok. 1956

olej, płótno, 27,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: Pindel
na odwrocie dwie nalepki wystawowe: Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Oddział w Krakowie [1956?], z nr 2343 i danymi o pracy.

akwarela/papier,
22,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `Pindel`

Tusz, akwarela, papier, 49 x 22,5 cm,
sygn. p.d.: Pindel

DOKUMENT TRWANIA

olej/płótno
79 x 67 cm
sygn. p.d.: `Pindel`
na odwrocie na blejtramie tytuł: "DOKUMENT TRWANIA"

OPERACJA S, 1967 R.

olej/płótno
81 x 65 cm
sygn. p.d.: `L Pindel`
opisany na odwrocie.: `OPERACJA "S" 1967` oraz nalepki TPSP w Krakowie i BWA

NADZIEJA ZAMKNIĘTA NAD RANEM

olej/płótno
94 x 80 cm
sygn. p.d.: `Pindel`
opisany na odwrocie: `"Nadzieja zamknięta nad ranem" / 95 x 81 / L Pindel` oraz nalepki TPSP w Krakowie i BWA

ZWROTY

olej/płótno,
81 x 64 cm
sygn. p.d.: `Pindel`
na odwrocie nalepka CBWA Kraków

SPĘKANE NIEBO GRZMI RUINAMI, 1998

olej/płótno,
87 x 84 cm
na odwrocie naklejka: B.W.A. Kraków
opisany na odwrocie: `SPĘKANE NIEBO GRZMI RUINAMI`

Dokument trwania

Olej, płótno, 78 x 68,5 cm,
sygn. p.d.: Pindel, na odwrocie płótna na blejtramie tytuł autorski "Dokument trwania", 78 x 68,5 cm

Memento defunktorum

olej/płótno,
76 x 67 cm
sygn. p.d.: `Pindel`
opisany na odwrocie, na blejtramie: `MEMENTO DEFUNKTORUM` naklejka z wystawy indywidualnej w Krakowie XI-XII 2000 r.

FUGA II

Olej, płótno; 75 x 60 cm
Sygnowany p. d.: Pindel
Na odwrocie nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Oddział w Krakowie.
Obok nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych - Wystawa Indywidualna XI-XII 2000

Rana

olej, płótno, 80 x 60 cm;
sygn. l.d.: Pindel;
na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z tytułem "Rana"; oraz napis na płótnie: "RANA" / Pindel

Pireus

gwasz, papier, 38 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Pindel (ołówkiem);
napis l.d.: Pireus 1959 (ołówkiem)

KOMPOZYCJA

masa plastyczna, olej, złoto i srebro płatkowe na desce, 36,4 x 17,8 cm, sygnowany p.d. "Pindel"

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA

olej na tekturze, 58,5 x 48 cm,
sygnowany l.d. "L. Pindel"

akwarela, gwasz, papier,
35 x 16 cm (w świetle passepartout);
sygn. p.d.: Pindel

Architektura zabytkowa

olej, płótno, 41 x 37,5 cm; sygn. p.d.: Pindel

Proporcja blasku i cienia

olej, płótno, 65 x 65 cm; opisany na odwrocie,
sygn. p.d. (nieczytelnie); na odwrocie nalepki wystawowe

olej, płótno, 45 x 46 cm;
sygn. p.d.: Pindel;
na odwrocie na ramie napis autorski: Ludwik Pindel / Kraków 30-042 / Zbrojów 8/96

sygnowany p.d.
technika własna
35x15

technika własna, wym.: 35 x 16 cm
sygn. p.d.: Pindel

Nokturn jesienny

olej, płótno, wym.: 62 x 44 cm
sygn. p.d.: Pindel
Na odwrocie naklejka z wystawy TPSP w Krakowie.

Akt

niesygnowany
olej, sklejka
49.5x65

Abstrakcja (1958)

sygn. p.d., datowane na odwrociu
technika własna, płótno
38x27

Taka postać

sygn. p.g.
olej, płótno
74.5x62

Martwa natura

olej, płótno, 44,5 x 38 cm
sygn. p.d.

Profil Ziemi III

sygn. p.d.
olej płótno
75x80.5

Zdarzenie

olej, płótno, wym.: 40,5 x 38 cm
Na odwrocie naklejka Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Kompozycja abstrakcyjna

sygnowany p.d.
olej, płótno
46x39.5

Kariatydy (1949)

sygnowany, datowany p.d.
olej, płótno
92x73

Architektura zabytkowa

sygnowany p.d.
olej, płótno
41x37.3

liczba obiektów: 41