1 zł
2 600 000 zł

CHROSTOWSKA-PIOTROWICZ Halina (1929 Warszawa - 1990 Warszawa)

Akt leżący, 1985 r.

olej, papier, 40 x 57 cm,
sygn. i dat. p.d.: Chrostowska 85

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt III

technika własna/papier, 25,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany l.d.: 'Akt III'

Figura Niebieska XIV, 1978 r.

technika własna/papier, 51 x 62,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Figura Niebieska XIV 13/15 M Chrostowska 78'

Ptak biały II, 1980 r.

technika własna/papier, 35 x 48 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Chrostowska 80', opisany l.d.: 'Ptak biały II'

Owoce, 1957 r.

akwaforta/papier, 51 x 65 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Chrostowska 57', opisany l.d.: 'owoce 7/10'

"Ptak 1", 1981 r.

technika własna/papier, 24,5 x 24,5 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Ptak I Chrostowska 81'
na odwrociu nalepki z domu aukcyjnego Rempex w Warszawie

Jeździec, 1957 r.

akwaforta/papier, 51 x 65 cm
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: 'Chrostowska 57' oraz opisany l.d.: 'jeździec 7/10'

FIGURA CZERWONA XVI, 1980

Technika własna, papier; 56 x 51 cm (odcisk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Figura czerwona XVI epreuve d’artiste Chrostowska 80

*droit de suite

Pejzaż jesienny, 1952

akwaforta, papier; 24,5 x 34,8 cm (odcisk płyty),
33,8 x 42,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Chrostowska 52 (ołówkiem); tytuł l. d.: Pejzaż jesienny (ołówkiem).

Figura żółta VII, 1977 r.

technika mieszana/inny, 68 x 50 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Figura Żółta VII 4/16 Chrostowska 77'

Figura niebieska XVII, 1980 r.

technika własna/papier, 51 x 65 cm (zadruk)
opisany u dołu ołówkiem: 'Figura niebieska XVII Chrostowska 80'

- bezpośrednio ze spuścizny artysty

Statystki z cyklu Komedianci, 1961

81cm x 67 cm, akwaforta, akwatinta.

DWA AKTY II, 1982

technika własna, na papierze czerpanym (z filigranem "Hahnemühle),
66 x 52 cm, na arkuszu
78 x 63 cm, sygnowana i datowana ołówkiem: p.d. "Chrostowska 82", l.d. tytuł pracy.

FIGURA BRĄZOWA, 1985

technika własna [na kartonie], 40 x 58 cm, sygnowana i datowana p.d. "Chrostowska 85". Na odwrocie, ręką artystki, tytuł (l.d.) i "Stwierdzam autentyczność/własność Jolanty Miller Wirskiej" (p.d.).

Figura IV, 1984 r.

technika własna/papier, 66 x 50 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: Figura IV 1/1 Chrostowska 84'
sygnowany i datowany wśród przedstawienia l.d.: 'Chrostowska 84'

Figura niebieska XVIII, 1980 r.

tech. własna, papier, 52 x 67,5 cm, sygn. d.: Figura niebieska XVII 11/12 Chrostowska 80

PTAK CZERWONY I, 1976

Akwaforta, papier; 61,5 x 46,8 cm; stan 5/15
Sygnowany ołówkiem pod ryciną l.: Czerwony ptak I, śr.: 5/15, p.: Chrostowska 76

Figura czerwona XVI , 1980 r.

technika mieszana/papier, 60 x 53 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Figura czerwona XVI 3/12 Chrostowska 80'

FIGURA SREBRNA I, 1977 r.

linoryt podmalowany/odprysk, 49,6 x 44, 2 cm
sygn. oł. p.d.: Halina Chrostowska, oł. l. d. tytuł; odbitka 11/15

Halina Chrostowska, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, KAW Warszawa, 2000, repr. str. 70

Figura złota VIII, 1978

Technika własna, 1978; wym.: 680 x 575 mm;
sygn. oł. p. d.: Chrostowska 78; śr. d.: 7/14; l. d.: tyt. Artystka łączyła matryce metalowe z linorytniczymi i drzeworytniczymi. W 1968 wprowadziła do swych prac kolor, tworząc m.in. serię różnobarwnych "Figur". Grafiki Chrostowskiej łączyły związki z równoległymi nurtami malarstwa informel, w latach 70. z pop-artem. Uczestniczyła m. in. w I Biennale Młodych, Paryż 1959, II Międzynarodowym Biennale Grafiki, Tokio 1960 (gdzie uzyskała nagrodę Muzeum Ohara), VI Biennale Sztuki, Săo Paulo 1961, II Międzynarodowe Biennale Grafiki, Florencja 1970 (złoty medal).

Figura srebrna VII, 1976

Akwaforta, akwatinta, technika własna, 1977/86; wym.: 524 x 660 mm;
sygn. oł. p. d.: Chrostowska 77/86; śr. d.: 1/1; l. d.: tyt.

Głowa I, 1987 r.

własna/papier, 45 x 58,5 cm (zadruk), 61 x 74,5 cm (arkusz)
sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: `Głowa I 30/30 Chrostowska 87`

W polu

rycina, karton, 26 × 28 cm
sygn. i dat. p. d.: Chrostowska 54

Akt, 1964

akwaforta, akwatinta, papier;
65 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Chrostowska 64, l. d.: akt - epreuve d`artiste
na odwrocie nalepka

Postać

technika własna, papier;
44 x 59 cm (odcisk płyty);

Akt, 1964 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 65,5 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `Chrostowska 64`, l. d.: `akt - epreuve d`artiste`

Estymacja: 2 500 - 3 500

Figura czarna A, 1969

technika własna, 66 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d. Chrostowska 69
numer odbitki 1/1

Figura czarna VII, 1973

technika własna, 65 x 52 cm;
sygn. i dat. p. d.: Chrostowska 73

Figura Różowa III, 1980 r.

technika własna/papier,
58 x 70,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `Chrostowska 80`, l. d. tytuł autorski

Figura czarna VII, 1973

technika własna,
65 x 52 cm;

Figura różowa III, 1980

technika własna, papier 58,5 x 70 cm, (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: Chrostowska 80

Figura złota, 1977

technika własna,
60 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: Chrostowska 77;
numer odbitki 1/1

ONA, 1972 R.

ołówek/papier,
67 x 52 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Chrostowska | 15.11.72`

Dawna Warszawa, 1955 r.

miedzioryt/papier,
33 x 40 cm (arkusz), 25 x 31 (odcisk płyty)
sygnowany i datowany p.d.: `Chrostowska 55`, l.d.: "Dawna Warszawa"

Figura szara, 1989 r.

technika mieszana/papier,
59 x 39 cm
sygnowany i datowany l.d.: `CHROSTOWSKA 89`

Figura różowa III, 1980

technika własna, papier
58,5 x 70 cm, (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Chrostowska 80

Figura srebrna I, 1977/83 r.

technika mieszana/papier,
63 x 52 cm (arkusz), 50 x 44 cm (odbitka)
sygnowany i datowany p. d.: `Chrostowska 77/83`, w l.d.: `Figura Srebrna I`, śr.d.: `epreuve d`artiste`

Ręce V, 1975 r.

technika mieszana/papier,
80 x 62 cm (arkusz), 52 x 49 cm (odcisk płyty)
sygnowany i datowany p. d.: `Chrostowska `75`, w l. d.: `Ręce V`

Figura czarna VII, 1973

technika własna,
65 x 52 cm;

Figura złota, 1977

technika własna,
60 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: Chrostowska 77
numer odbitki 1/1

Figura czarna A, 1969

technika własna,
66 x 55 cm;
numer odbitki 1/1

[WARSZAWA]

"Dawna Warszawa", 1955. Akwaforta, 25 x 31 cm. Sygnowana pod płytą ołówkiem l.d. "Dawna Warszawa", p.d. "Chrostowska 1955".

Zwiad (1952)

sygn. dat. p.d.
akwaforta
17.5x25

Figura Złota II, 1977 r.

technika własna/papier, 53 x 33 cm (w świetle passe-partout), 50 x 30,5 cm (odbitka)
sygn. i opisana u dołu: `Figura Złota II epreuve d`artiste Chrostowska 77`

Figura, 1981

technika własna, papier, 51 x 32 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: Figura 6/9 Chrostowska 81

Figura Niebieska XX, 1982

technika własna, papier
58 x 78 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: Figura Niebieska XX 3/20 Chrostowska 82

Pejzaż jesienny, 1952

Akwaforta
wym.: 250 x 350 mm
sygn. p.d.: Chrostowska 52; l.d. tytuł.

Figura Niebieska XX, 1982

technika własna, papier
sygn. i opisana u dołu: Figura Niebieska XX 3/20 Chrostowska 82

Figura, 1981

technika własna, papier,
51 x 32 cm (w świetle oprawy);

Figura VIII A, 1981

litografia, akryl, papier,
78 x 58 cm (w świetle oprawy);
opisana i sygn. u dołu: Figura VIII A epreuve d`artiste Chrostowska 81

Figura Czerwona VIII A, 1979

litografia, akryl, papier,
opisana i sygn. u dołu: Figura Czerwona VIII A epreuve d`artiste Chrostowska 79

FIGURA SREBRNA I, 1977

technika własna/papier,
50 x 65 cm
sygn. i opisana u dołu: `1/15 Chrostowska 77`.

Martwa natura z owocami, 1957

technika własna, akwaforta z akwatintą, papier,
49 x 64 cm (odcisk płyty), 57 x 71,5 cm (w świetle passe-partout);
opisana ołówkiem l.d.: Martwa natura z owocami 80/250, sygn. i dat. p.d.: Chrostowska 57

Martwa natura z owocami, 1957

technika własna: akwaforta z akwatintą, papier,
49 x 64 (odcisk płyty), 57 x 71,5 (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana ołówkiem l.d.: Martwa natura z owocami 80/250, p.d.: Chrostowska 57

Martwa natura z owocami, 1957

PTAK CZERWONY I, 1976

Sygnowany oł. pod ryc. l.: Czerwony ptak I, śr.: 5/15, p.: Chrostowska 76

AKT, 1983

technika mieszana,
55 x 46.5 cm
sygn. p.d. czarną farbą: Chrostowska 83

Trzy postaci, 1963

akwaforta, akwatinta, sucha igła, papier kremowy,
49.6 x 63.7 cm
sygn. oł. pod ryc. l.: Trzy postacie - épreuve d`artiste, p.: Chrostowska 63

Akt I

technika własna, gwasz, tkanina welurowa, 24,5 x 29 cm ,
sygn. p. d.: Chrostowska

Ptak I 1981

technika własna, gwasz,
24,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Chrostowska 81

FIGURA BIAŁA VIII, 1978 r.

Technika własna na papierze 63 x 50 cm
Sygnowany p.d. - "Chrostowska 78"
Napisy autorskie: l.d. - "Figura Biała VIII", śr.d. - "7/8"

FIGURA ZŁOTA VII, 1978 r.

Technika własna na papierze 65 x 50 cm
Napisy autorskie: l.d. - "Figura Złota VII", śr.d. - "2/14"
Literatura - Akademia Prezentuje - Halina Chrostowska, Warszawa 2000, il. s.79.

FIGURA NIEBIESKA XVII, 1980

technika mieszana, 50 x 65 cm, sygnowana u dołu: "Figura niebieska XVII - Chrostowska 80"
Córka grafika Stanisława.

FIGURA SREBRNA I, 1977

technika własna, 50 x 44,6 cm
sygnowana ołówkiem u dołu: "1/15 Chrostowska 77)

liczba obiektów: 64