1 zł
2 600 000 zł

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Odpoczynek u wodopoju

olej/metal, 84 x 57 cm (w świetle oprawy)

cena wywoławcza: Wykup abonament

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Głowa Chrystusa według kompozycji Carla Maratty

olej/tektura, 22,5 x 17 cm
opisany na odwrociu: 'Copia dall'Originale di Carlo Maratta', opis własnościowy i data 'May 27th 1898'

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Przed kościołem

olej/płótno, 48,5 x 40,5 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Akt kobiecy

olej/płótno (dublowane), 43 x 32 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Młody ogrodnik według Oresta Kiprienskiego (1782 - 1836)

olej/płótno (dublowane), 59,7 x 48 cm

według kompozycji stworzonej przez Oresta Kiprienskiego w 1817 r. zatytułowanej "Młody ogrodnik", która znajduje się w Państwowym Muzeum Rosyjskim w Sankt Petersburgu

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Geometra

olej/płótno, 63 x 48 cm

na krośnie malarskim wtórnie przytwierdzona pieczęć lakowa

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Portret pary staruszków

olej/deska, 31 x 22 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Martwa natura z astrami

olej/płótno, 31 x 26,5 cm
sygnowany nieczytelnie p.d.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Pasterze nad rzeką

olej/płótno (dublowane), 50 x 68 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Pejzaż romantyczny

olej/płótno (dublowane), 48 x 62 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Zamek w Książu

olej/płótno, 46,5 x 66,5 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Portret kobiety w wianku z lilii

olej/płótno, 33 x 26 cm
Przedstawienie w typie malarstwa Nazareńczyków

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Matka Boska z Dzieciątkiem

olej/płótno, 67 x 57 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Portret matrony

olej/płótno (dublowane), 29 x 24 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Madonna z Dzieciątkiem

olej/płótno, 76 x 64 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Mistyczne zaślubiny św. Katarzyny (wg Correggia)

olej/płótno, 27,5 x 22,7 cm
XIX-wieczna kopia obrazu Correggia (ok. 1520, Muzeum Capodimonte, Neapol), na odwrociu trzy pieczęci lakowe oraz dwa numery, prawdopodobnie inwentarzowe

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Bitwa pod Stoczkiem

olej/płótno (dublowane), 81,5 x 111 cm

" - porównaj: Katalog zbiorów Ludwika Gocla. Powstanie listopadowa i Wielka Emigracja. T. 2. Obrazy olejne, rysunki, akwarele, grafika, Muzeum Historyczne m. st. Warszawy, oprac. I. Tessaro-Kosimowa, Warszawa 1987, poz. 469, 470, 471
- porównaj: J. Skowronek, I. Tessaro-Kosimowa, Warszawa w powstaniu listopadowym, Warszawa 1980, poz. 88

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Para portretów

gwasz, ołówek/papier, 20 x 14 cm
na odwrociu pieczątki celne i napis odręczny: 'Własność | Zofji Knobloch | Supraśl 4go Maja 1921 r.'

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Kury

olej/deska, 27 x 21 cm (w świetle ramy)
sygnowany nieczytelnie l.d.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Szkice kompozycyjne - Madonna z Dzięciątkiem i scena mitologiczna

olej/płótno, 30,5 x 36 cm
na odwrociu płótna pieczątka ze składu przyborów malarskich - Monachium (?)

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Ucieczka do Egiptu, 1835 r.

olej/płótno, 69 x 98 cm
datowany d.śr: 'R. 1835'

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Portret Juliana Karskiego

olej/płótno (dublowane), 91,5 x 64 cm
opisany l.d.: 'Julian Karski kumendurujący kawaleryją woisk polskich w Bitwie pod Kaliszem dnia 13-go Wrzesi.z odniesionych ran zakończył ży[cie]. A.D.1831 r.'

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Mężczyzna w konfederatce, około 1848 r.

olej/płótno, 68,5 x 56,2 cm
napis na odwrociu: 'Munchen 15 Febr. 1849'

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Przepędzenie diabła

olej/płótno naklejone na deskę, 26,3 x 44 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Martwa natura z rybami

olej/sklejka, 55,5 x 45 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Portret mężczyzny

olej/płótno, 66 x 60,5 cm
sygnowany p.d. trudno czytelnie

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Portret siedzącego mężczyzny, XIX w. r.

kredka/papier, 49 x 31 cm
sygnowany p.d.: 'EG'

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Portret Lorda Byrona

olej/płótno, 39,5 x 36 cm
na krosnach napis ołówkiem: 'Portrait angebl. Lord Byron, gek. Rom 1893 15 Frs.'

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Portret mężczyzny w mundurze

olej/tektura, 21 x 15,5 cm

na odwrociu opis cyrylicą

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Motyw groteskowy

olej/płótno, 38,2 x 62 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Król pije, kopia według Jacoba Jordaensa, XIX w.

olej/płótno (dublowane), 75 x 101 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Miniatura z wizerunkiem Chopina

tempera/kość, 8,5 x 6,3 cm
sygnowany wzdłuż prawej krawędzi

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Portret kobiety

olej/płótno dublowane, 62 x 52 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Portret kobiety w zielonej sukni

olej/płótno, 79 x 68 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Odpoczynek w czasie żniw, 1875 r.

olej/płótno, 24,5 x 46,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: '(...) (trudno czytelnie) 1875'

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Pejzaż z wodospadem

olej/blacha, 33 x 47 cm
przemalowania, do ewentualnej konserwacji

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Święta Rodzina w drodze do Egiptu

olej/płótno dublowane, 29 x 40 cm
restaurowany ok. 10 lat temu; ubytek w prawym górnym rogu obrazu

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Dziewczynka ze szczeniaczkiem

olej/płótno, 54 x 41 cm
STAN ZACHOWANIA:
- ubytki w warstwie płótna i malatury

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Miniatura - dama z pieskiem wg Joshuy Reynolds’a (1723-1792) (?)

tempera/kość, 13,3 x 9,4 cm
sygnowany p.d.: 'Reynolds'
ramka - srebro (?), na odwrociu - miniatura 'Akt' w szylkretowej oprawie
STAN ZACHOWANIA:
odłamany lewy, dolny róg szkła osłaniającego, pęknięcie miniatury o dł. około 2,5 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Miniatura - portret mężczyzny

tempera/kość, 7,5 x 6 cm
STAN ZACHOWANIA:
- podobrazie pęknięte wzdłuż

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Miniatura - Portret kobiety w czepcu, 1799 r.

tempera/kość, 5,5 x 5,5 cm
sygnowany i datowany: 'J. Schmitt | 1799'

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Miniatura - Napoleon przy kominku

tempera/kość, 4 x 6 cm
ramka wykonana ze złoconego brązu

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Miniatura - portret kobiety

tempera/kość, 5,5 x 4,5 cm
sygnowany l.śr.: 'Y. M. Saicz'

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Wnętrze kościoła

olej/deska, 19 x 16 cm
POCHODZENIE: obraz pochodzi ze zbiorów Alfreda Lenicy

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Scena według Uczty w domu Szymona Veronese`a

olej/płótno, 81 x 65 cm
Scena jest kopią fragmentu obrazu Paolo Veronese z ok. 1570 roku "Uczta w domu Szymona" przechowywanego w Wersalu.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Widok miasta

olej/płótno, 64 x 31 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Chłopcy jedzący ciastka wg obrazu Estebana Murillo

olej/płótno, 81 x 67 cm
napis p.d.: `K. N. MUR.` (`Kopie nach Murillo`)
Oryginał obrazu namalowany przez Estebana Murillo w latach 1665 - 75 znajduje się w zbiorach Alte Pinakothek w Monachium.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Święta Maria Magdalena

olej/płótno, śr.: 60 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Portret mężczyzny

olej/płótno, 90 x 74 cm

ODWROCIE:
papierowa naklejka na blejtramie za składu przyborów malarskich w Düsseldorfie

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Okręt Gedania, 1899 r.

olej/płótno, 62,5 x 92 cm
u dołu: `Gedania Captn E. Vanzelow. 1899` oraz p.d.: `Adam Cips | Marsaille 1899`
Stan zachowania: obraz wymaga renowacji

Estymacja 5 000 - 7 000 zł

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Skrzypek i Cyganka

olej/płótno dublowane, 80,5 x 61 cm

Estymacja 6 000 - 8 000 zł

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Putta z atrybutami architektonicznymi

olej/płótno, 75 x 110 cm
sygnowany l.d.: trudno czytelnie

Estymacja 5 000 - 7 000 zł

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Dysputa Żydów

olej/płótno, 57 x 69 cm

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Moda wiedeńska - Dwie damy i strzelec

litografia barwna/papier, 26 x 21 cm
(w świetle passe-partout)
Wyd. Bureau der Theaterzeitung, Wiedeń

Estymacja: 200 - 300 zł

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Moda wiedeńska - W sklepie

litografia barwna/papier, 25,5 x 17,5 cm
(w świetle passe-partout)

Estymacja: 200 - 300 zł

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Moda wiedeńska - Dwie damy w altanie

litografia barwna/papier, 26 x 18,5 cm
(w świetle passe-partout)

Estymacja: 200 - 300 zł

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Moda paryska - Dwie damy przy klawikordzie

litografia barwna/papier, 23 x 15,5 cm
(w świetle passe-partout)
Wyd. Le Petit Courrier des Dames, Paryż

Estymacja: 200 - 300 zł

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Moda paryska - Przed ślubem

litografia barwna/papier, 23 x 16 cm
(w świetle passe-partout)

Estymacja: 200 - 300 zł

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Moda paryska - Damy w strojach balowych

(w świetle passe-partout)

Estymacja: 200 - 300 zł

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Kawiarnia nad morzem

akwarela/papier,
47,5 x 33 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: trudno czytelnie

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Pejzaż z postaciami w strojach antycznych, 1891 r.

olej/płótno dublowane,
66 x 93 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Woldenar (?) (?) | (?) 1891`
obraz po konserwacji

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Czytający list

sygn. l.d. olej, płótno 48x38

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Pejzaż z mostkiem

niesygnowany olej, płótno 22.2x31.2

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Katedra w Lionie

olej/płótno,
65 x 86,5 cm
sygnowany trudno czytelnie p. d.
na odwrocie szczątkowo zachowana naklejka wystawowa (?)

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Muza

olej/płótno,
96 x 72 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Waza antyczna

niesygnowany
akwarela, gwasz, papier
30.3x15.3 (w świetle passe-partout)

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Dziewczynka z kwiatami, 1877 r.

olej/płótno dublowane, 20 x 25,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `A. Harlamoff (?) | 1877`

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Św. Anna z mała Marią

olej/blacha cynowa, 23 x 17 cm (owal)

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Strumień w lesie

olej/płótno, 46 x 68 cm
sygnowany p. d.: `J Meisner`

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Diana w kąpieli

olej/płótno dublowane, 62 x 72 cm
sygnatura p. d.: trudnoczytelna

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Kobiety japońskie

drzeworyt barwny/papier, 38,5 x 26,7 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Na ulicy

drzeworyt barwny/papier, 38,2 x 27,8 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Kochankowie na huśtawce

olej/płótno dublowane, 121 x 68 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Wschód słońca nad morzem

olej/płótno, 68 x 105 cm
sygnowany p. d.: `Em. Rokitansky`

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Towarzystwo przed zajazdem

olej/płótno dublowane, 47 x 73 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Diana w kąpieli

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Portret damy, 1878 r.

olej/płótno dublowane, 82 x 68 cm (owal)
sygnowany i datowany l. śr.: I?. Fiedorow | 1878 (…)`

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Krajobraz z zamkiem, 1874 r.

olej/płótno, 61 x 83 cm
na odwrocie papierowa naklejka: `Landschaft mit Schloss | W. Becker 1874 | K135 20or`

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Św. Jan Ewangelista

olej/płótno, średnica: 37 cm w świetle oprawy
stan zachowania: przetarcia płótna w górnej części

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Portret króla Stanisława Augusta Poniatowskiego

olej/płótno naklejone na sklejkę, owal - 67 x 53 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Śpiące dziecko

alabaster,
10,5 x 30,5 x 18,5 cm

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Głowa antyczna

brąz, wys.: 22 cm
sygnatura ryta - trudnoczytelna

AUTOR nierozpoznany, XIX w.

Portret Tadeusza Kościuszki

olej/płótno, 25 x 21 cm
sygnowany l. d.: `AWChorembalski`

liczba obiektów: 97