1 zł
2 600 000 zł

KOŚCIELNIAK Mieczysław (1912-1993)

Macierzyństwo, 1985 r.

olej, płótno, 70 x 50 cm,
sygn. i dat. p.d.: M.Kościelniak 1985 / Urszuli M

cena wywoławcza: Wykup abonament

MORSKIE OKO, 1958

Linoryt, bibułka; 33,5 x 23,5 cm (zadruk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Mieczysław Marciniak 1958 Morskie Oko

Odyseja, 1971

akwaforta, karton; 50 x 32 cm na arkuszu 72 x 52 cm;
sygn. ołówkiem pod płytą p. d. "M. Kościelniak 71", l. d. tytuł.

Dwie dziewczyny na łące z motylami, 1985 r.

olej, płótno, 70 x 50 cm,
sygn. i dat. śr.d.: MKoscielniak / 1985

Scena mitologiczna - Porwanie Heleny (?), 1960 r.

olej/płótno naklejone na dyktę, 69 x 49,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'MKościelniak 1960'

Perseusz i Andromeda

sucha igła, papier, 49 x 33 cm (płyta), sygn. ołówkiem l.d.: Mieczysław Kościelniak, opisany p.d.: Mity Greckie-Perseusz i Andromeda (suchoryt)

Małgorzata i Mefisto z Fausta Goethego, 1956 r.

akwaforta, papier, 32,5 x 22 cm (płyta), sygn. i dat. ołówkiem l.d.: Mieczysław Kościelniak 1956, opisany p.d.: Goethego "Faust" Małgorzata i Mefisto

Orkiestra

akwaforta, papier; 13,9 x 9 cm (odcisk płyty), 44,8 x 34,8 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: MKościelniak (ołówkiem); napis l. d.: 2/45 Nachdruck (ołówkiem);
Odbitka powojenna z płyty z 1943 roku.

Krakowskie Przedmieście, 1955

akwaforta, papier, 26 x 31 cm (wymiar kompozycji);
sygn. obrębie płyty p. d.: MKościelnik 1955
opis u dołu (ołówkiem): l. d.: Mieczysław Kościelniak 1955
p. d.: Krakowskie Przedmieście

Krakowskie Przedmieście, 1955

PEJZAŻ Z GRECJI, 1974

Olej, płótno naklejone na tekturę;
35,5 x 43,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany na odwrocie: mal. M. Kościelniak1974

Plac Zamkowy i kościół św. Anny, 1953.

Akwaforta, 26 x 31,5 cm, sygn. na płycie "MKościelniak 1953".

Wiolonczelista, 1958

Drzeworyt;
wym.: 300 x 205 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Kościelniak 1958, p.d. oł. tytuł.

Festiwal Młodzieży w Warszawie, 1955

Sucha igła, 49,5 x 31 cm (odbitka z płyty), 73 x 52,5 cm (arkusz), sygn. i dat. p.d. "MKościelniak/1955" (na płycie).

Festiwal Młodzieży, 1955

sucha igła, papier,
49,5 x 31 cm (odbitka z płyty), 73 x 52,5 cm (arkusz),
sygn. i dat. p.d.: MKościelniak/1955 (na płycie)

ORKIESTRA,

odbitka powojenna z płyty z 1943 r.
akwaforta, 14 x 9 cm,
sygnowana oł. pod płytą "2/45 Nachdruck MKościelniak"

CZŁOWIEK ZAGUBIONY W TECHNICE

rysunek tuszem, 68,7 x 47,7 cm
Reprodukowany w: Mieczysław Kościelniak, Galeria ANCH, Zielona Góra 1992.

CZTERY PORY ROKU, 1987

olej na płótnie naklejonym na tekturę,
65,8 x 54,9 cm,
sygnowany l.d. "MKościelniak 1987",
na odwrocie na ramie długopisem "Cztery pory roku"

liczba obiektów: 18