PRONASZKO Zbigniew (1885 Debreczyn -1958 Kraków)
tusz, papier
15x11.5 (w świetle passe-partout )
sygnowany śr.d.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Z albumu: Teka autolitografii Czartaka, 1928
Autolitografia barwna, wym.: 17 x 25 cm
Sygn. na kamieniu p.d.: Z.P.
olej, płótno, wym.: 99 x 80 cm,
sygn. p.d.: Z. Pronaszko.
PORTRET DZIEWCZYNY W BIAŁEJ BLUZCE
Olej na płótnie 64 x 51 cm
Sygnowany p.d. - "Z. Pronaszko"
akwarela na bristolu,
58 x 45 cm,
sygnowany u dołu po prawej "Z. Pronaszko", podklejony papierową taśmą, zdublowany tekturą
ołówek, akwarela na papierze,
28,9 x 41 cm, w świetle p -p,
sygnowana u dołu po lewej "Z Pronaszko"
tusz lawowany, papier,
wymiary: 165 x 150 mm,
sygn. na odwrocie. Na odwrocie opis autorski rysunku.
Olej, płótno; 120 x 100 cm
Sygnowany brązowym olejem p.d.: Z. Pronaszko.
Na krośnie nalepka z pieczęcią z napisem: "JANINA I MICHAŁ JAGNIĄTKOWSCY | WARSZAWA" oraz "nr katalog 7".
Portret kobiety w białej bluzce
olej, płótno, 64 x 51 cm;
sygn. p.d.: ZPronaszko
olej, płótno,
69.5 x 81 cm
Sygnowany L.g.: Z.PRONASZKO.
Na odwrocie napis granatową farbą: III.1953
olej, płótno
50 x 78,5 cm
ZIELONY PEJZAŻ, lata 30. XX w.
Akwarela, papier; 26 x 34,5 cm
Sygnowany czarną akwarelą p.d.: Z. Pronaszko
olej na płótnie, 42,5 x 27,3 cm,
sygnowany u dołu po lewej "Z.Pronaszko".
Lata 30-te XX w.
Akwarela na papierze 25 x 35,5 cm
Akwarela na papierze 25,5 x 33,5 cm
Sygnowany p.d. - "Z. P."
PORTRET ALEKSANDRA HRYBIEŃSKIEGO
Olej na płótnie 74 x 60 cm
Sygnowany l.g. - "Z. Pronaszko"
olej, płótno,
91 x 70 cm
Sygnowany p.g.: Z.PRONASZKO