1 zł
2 600 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Cesarz Franciszek Józef w otoczeniu banderii pod Wawelem, 1881

Ołówek, tusz lawowany, papier; wym.: 54 x 86 cm; sygn. l.d.: J. Kossak. Ubytki narożników, pęknięcia marginesów; papier naklejony na tekturę; zachowana ochronna kalka.

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Szkic do obrazu Hasło i odzew, 1883

Akwarela, papier; wym. w świetle pp.: 38 x 64 cm; sygn. l.d. monogram wiązany: JK. Praca oprawiona, w efektownej ramie.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Kozak z koniem

sepia, kredka brunatna, papier, 21,7 x 29,5 cm,
sygn. l.d.: Juliusz Kossak/1890.
Opinia historyk sztuki pani Wacławy Milewskiej.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Drużba krakowski, 1888

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 31 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Kossak / 1888

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

BITWA POD PŁOWCAMI

Heliograwiura, papier; 43 x 76 cm (odcisk płyty)
Sygnowany na płycie: Juliusz Kossak 1883
Napis. p. d.: JULIUSZ KOSSAK, "PŁOWCE"; napis p. d.: TOW. ZACHĘTY SZTUK PIĘKNYCH W KRÓL. POL. 1914 R.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Zespół drzeworytów z cyklu MOHORT

Komplet 18 małych drzeworytów ilustrujących
rapsod rycerski pióra Wincentego Pola wydany we Lwowie w 1883 r.;
od 6,5 x 10 cm do 10 x 13 cm (w świetle oprawy) w większości sygnowane na klocku, wszystkie w czerwonej, welurowej oprawie.
Stan: bardzo dobry.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

z cyklu: Dawne ubiory i uzbrojenia, Towarzysz chorągwi husarskiej

akwarela/papier, 23 x 16 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `JK`
ODWROCIE: Opinia Leszka Ludwikowskiego z 1985 r.
Motyw znany z reprodukcji drzeworytniczej opublikowanej w Tygodniku Ilustrowanym (wyd. 1865 r.)

Estymacja: 25 000 - 35 000

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Apoteoza Marii Medici według Rubensa

olej/płótno, 74 x 60 cm
ODWROCIE: 1) papierowa naklejka z dedykacją wypisaną odręcznie: `Drogiej Helence Jurczewskiej | w Dniu Pierwszej Komunii Świętej | ofiaruje Maria Kossak-Woźniakowska | 31.VI.1953; 2) francuska pieczątka ze składu przyborów malarskich
WYSTAWIANY: wystawa Jubileuszowa Juliusza Kossaka, Związek Powszechny Artystów Polskich w Krakowie, 1925 r.
OPINIE: na odwrocie opinia o autentyczności Kazimierza Buczkowskiego z 10.01.1953 r.
O tym obrazie wspomina Stanisław Witkiewicz ojciec w pracy "Juliusz Kossak, Warszawa 1900, str. 61": "W pierwszym roku pobytu w Paryżu tj. r. 1856 /7/ Kossak skopiował Marję Medici na koniu z jej apoteozy malowanej przez Rubensa".

Estymacja: 75 000 - 90 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Posłaniec wiejski, ok. 1895

akwarela, papier; 29,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
Na odwrocie nalepka wystawowa (przeniesiona z pierwotnej oprawy) TPSP w Krakowie - "Wystawa pośmiertna Juliusza Kossaka" (1899) z tytułem obrazu Posłaniec wiejski.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Lwów 1883; 17 x 26 cm;
Komplet 6 drzeworytów ilustrujących utwór Wincentego
Pola "Mohort. Rapsod rycerski" (1875).

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Album obrazów historycznych

Wiedeń [1891] Nakł. Franciszek Bondy. 51x36 cm, 12 heliograwiur, Oprawa: oryginalna, sygnowana teka wydawnicza, płótno tłoczone i złocone, wykonana przez wiedeńskiego introligatora K. Scheibe, przy współpracy F. Gogla, wg projektu F. Blechingera, tłoki z płyty C. Köystranda, niewielkie przetarcia, zaplamienia, naturalne zbrązowienia, poza tym stan bardzo dobry. (patrz: W. Łysiak, Empireum, Warszawa 2004, t.1, s. 81)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Mężczyzna z koniem Carogrodem

akwarela, papier,
16,8 x 23,5 cm
sygn. p.d.: JKossak
Na odwrocie atramentem: "akwarella ta jest oryginalną pracą / ś. p. mojego Ojca Juliusza / Wojciech Kossak" oraz inną ręką słabo czytelny napis atramentem "Carogród". Opinia mgr Stanisława Kozaka z 14 stycznia 1991.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Zaloty, 1892

Akwarela, ołówek, papier;
22 x 17 cm
Sygn. l.d. Juliusz Kossak/ 1892

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Jeździec z luzakiem, 1887 r.

akwarela/papier, 28 x 32 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Juliusz Kossak 1887 r.` oraz u dołu: `Oryginalna praca mojego śp Ojca Juliusza Kossaka Wojciech Kossak`

Estymacja: 40 000 - 60 000

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Scena rodzajowa

akwarela, papier,
46 x 30 cm, l.d. potwierdzenie autorstwa przez Wojciecha Kossaka, p.d.: notarialne potwierdzenie podpisu Wojciecha Kossaka

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

"Luzak", 1898 r.

akwarela, gwasz/papier,
50 x 42 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Juliusz Kossak | 1898`
ODWROCIE: papierowa naklejka z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie z przełomu XIX/XX w.

ESTYMACJA 65 000 - 100 000

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Bitwa pod Płowcami

heliograwiura, papier; 53 x 83 5 cm (odcisk płyty),
75 x 104,5 cm (wymiar arkusza);
napis. p. d.: JULIUSZ KOSSAK, "PŁOWCE"; napis p. d.: TOW. ZACHĘTY SZTUK PIĘKNYCH W KRÓL. POL. 1914 R.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Kobieta w stroju ludowym

akwarela/papier,
29,3 x 19,2 cm
sygnowany p. d.: `JK | Koropiec`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Mężczyzna w zimowym stroju

akwarela/papier,
29 x 18,4 cm
sygnowany l. d.: `JK`, p. d.: `Ostrowski`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Autoportret , 1853 r.

ołówek/papier,
14 x 10,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `J. K. 853`
ODWROCIE: opisany odręcznym pismem: `Autoportret | Juliusz Kossak |1858 r.`

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

liczba obiektów: 438