1 zł
2 600 000 zł

TARASIN Jan (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Przedmioty policzone, 1977

olej, płótno, 51 x 66 cm
sygn. p.d.: JTarasin 77
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 77/"PRZEDMIOTY POLICZONE"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Przedmioty, 2000 r.

pastel/papier, 49 x 69 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'JTarasin 2000'

druk/papier, 39 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'JTarasin'

Kompozycja, lata 80. XX w. (?)

akwarela, tusz/papier, 18,5 x 12,5 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Tarasin'

Przedmioty, 1989

akwarela, papier; 25 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Tarasin 89

Pejzaż, 1975 r.

serigrafia, papier, 19,3 x 19,8 cm; sygn. długopisem p. d.: JTarasin. Praca pochodzi z teki "Konfrontacje", l. 1960-1975

Kręgi, 2004 r.

olej/płótno, 120 x 150 cm
sygnowany i datowany l.d.: `JAN TARASIN 04`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 2004 | "KRĘGI"`

- "Jan Tarsin. Obrazy najnowsze" CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2008
- "Jan Tarasin. Malarstwo i prace na papierze 2005-1959", Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 15.02-12.03.2006
- Izabela Mizerska, Spotkania z Tarasinem, [red.] Zbigniew Chlewiński, Jacek Czuryło, Marek Pietkiewicz, Płock 2007, s. nlb. (il.), s. 32 (il.)
- Jan Tarasin. Malarstwo i prace na papierze 2005-1959, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 2006, s. nlb. (il.)

Fala, 2001 r.

olej/płótno, 100 x 160 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 2001`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 2001 | "FALA"`

- kolekcja prywatna, Warszawa

Brzeg, 1962 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany l.d.: `J Tarasin`
na odwrociu papierowa nalepka z odręcznym opisem pracy oraz papierowa nalepka wywozowa z Desy z opisem pracy

- Galerie Pinken, Giessenburg
- kolekcja prywatna, Holandia (od 1962)
- dom aukcyjny Christie`s, Amsterdam, 1.06.2011

Przedmioty, 1964

olej, płótno, 75 x 100 cm
sygn. p.d.: J. Tarasin 64
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 1964 / "PRZEDMIOTY"

Wylęgarnia przedmiotów III, 1992

olej, płótno, 140 x 105
sygn. p.d.: Jan Tarasin 92
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 92/ WYLĘGARNIA PRZEDMIOTÓW / III

Dojrzewające przedmioty I, 1992

olej, płótno, 95 x 145 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 92
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 1992/ DOJRZEWAJĄCE PRZEDMIOTY/ I

Sytuacja XXII, 1993

olej, płótno, 120 x140 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 93
opisany na odwrocie: JAN TARASIN / SYTUACJA XXII 1993

DRZEWO, 1946

kredka czarna, akwarela
26,6 x 16,1 cm (w świetle passe-partout)
sygn. kredką p.d.: JTarasin 46

SYTUACJA IV, 1985

pastel, papier
48,7 x 39,7 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. p.d [częściowo zamalowana]: ... 85
sygn. oł. na odwr. p.d.: Jan Tarasin 85 | Sytuacja IV

Kompozycja, 1975

Serigrafia; 190 x 198 mm;
sygn. pisakiem l.d.

Magazyn, 1977/96

Serigrafia; wym.: 385 x 282 mm;
sygn. oł. p. d.: J Tarasin 1977/96.

Magazyn, 1996

Serigrafia barwna; wym.: 605 x 459 mm;
sygn. oł. p. d.: J. Tarasin, 96; e/a; tytuł. oł. l. d.

Nieskończony rejestr, 1983

Serigrafia; wym.: 437 x 310 mm;
sygn. oł. p. d.: J. Tarasin 1983.

Pionowe i poziome, 1983

Serigrafia; wym.: 426 x 302 mm;
sygn. oł. p. d.: Jan Tarasin 83.

liczba obiektów: 751