1 zł
2 600 000 zł

TARASIN Jan (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

PARAWAN

sygn. Jan Tarasin l.d.; sygn. tyt. i dat. 2007 na odwrocie
olej, płótno
73 x 100 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dzień i noc, 2008 R

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany l.d.: J. Tarasin
opisany na odwrocie: Jan Tarasin 08 I Dzień i noc

Przedmioty, 1991 r.

akwarela/papier, 37 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `Jan Tarasin 91`
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany ołówkiem: `"Przedmioty" Jan Tarasin 91`

Przedmioty, 1991 r.

akwarela, gwasz/papier, 49 x 68,5 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu sygnowany, datowany oraz opisany: `"Przedmioty" Jan Tarasin 91`

serigrafia jednobarwna, 30 x 42 cm, (potwierdzona autentyczność).

SYTUACJA, 1990

olej, płótno
100 x 80 cm
sygn. wzdłuż dolnej krawędzi pośrodku: JTarasin 90
na odwrocie na płótnie napis: JAN TARASIN 1990 | "SYTUACJA"

Po deszczu, 1977 r.

serigrafia/papier, 39,5 x 30 cm
l.d.: `Po deszczu` oraz sygnowany i datowany p.d.: `JTarasin 77`
Z teki grafik Jan Tarsin 1977-1978, edycja 35/40

Konstrukcja, 1978 r.

l.d.: `Konstrukcja` oraz sygnowany i datowany p.d.: `JTarasin 78`

Sytuacje, 1978 r.

l.d.: `Sytuacje` oraz sygnowany i datowany p.d.: `JTarasin 78`

serigrafia/papier, 28 x 38 cm
sygnowana u dołu ołówkiem: `JTarasin`

Antykwariat, 1968 r.

olej/płótno, 81 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Tarasin 68`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN | "ANTYKWARIAT" | 1968`
na odwrociu pieczęć wywozowa

- "Jan Tarasin. Malarstwo, rysunek", CBWA Zachęta, Warszawa, listopad 1968

- Jan Tarasin. Malarstwo, rysunek, katalog wystawy, CBWA Zachęta, Warszawa 1968, poz. kat. 19 (spis "Oleje")

Sytuacja, 1986 r.

olej/płótno, 110 x 126 cm
sygnowany l.d. `Jan Tarasin 86`
na odwrociu pieczątka wywozowa oraz nalepka inwentarzowa

Przedmioty ożywione, 2000 r.

olej/płótno, 90 x 115 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Jan Tarasin 2000`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 2000 | "PRZEDMIOTY OŻYWIONE"`

KOMPLIKACJA, 1991

olej, płótno; 140 x 109,5 cm
sygn. u dołu: Jan Tarasin 91
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 91/ KOMPLIKACJA

Puls I

akwarela, papier, 46 x 67 cm
sygn. l. d.: Jan Tarasin, dat. 2006

Narodziny przedmiotów XIV, 1997

olej, płótno; 140 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin 97;
na odwrocie napisy autorskie: Jan Tarasin 97/ Narodziny przedmiotów XIV

Lit.: Spotkania z Tarasinem, (red.) Zbigniew Chlewiński, Jacek Czuryło, Marek Pietkiewicz, (tekst) Izabela Mizerska, Płock
2007, s. 26.

Magazyn, 1977 r.

serigrafia/papier, 43 x 29,5 cm
sygnowany i datowany długopisem p.d.: `Jan Tarasin 77` oraz l.d.: `52/55`

Początek gry, 1988 r.

akwarela/papier, 39,8 x 30 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'JTarasin 88'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'Jan Tarasin 1988 | Początek gry' oraz pieczęć wywozowa

Magazyn, 1988 r.

akwarela/papier, 39,8 x 30 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'JAN TARASIN 88 MAGAZYN'

Puszka Pandory, 1992 r.

olej/płótno, 97 x 139 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 92`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 92 "PUSZKA PANDORY" `
na odwrociu papierowa nalepka własnościowa z opisem pracy
oraz fragmentarycznie zachowana nalepka galeryjna
- kolekcja prywatna, Warszawa

liczba obiektów: 751