PANKIEWICZ Józef (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)
MARTWA NATURA Z AZALIĄ I JABŁKAMI, ok. 1930 r.
Olej, płótno 74 x 60 cm
Sygn. po prawej u góry: Pankiewicz
cena wywoławcza: Wykup abonament
WIDOK MOSTU GALATA W STAMBULE, 1893
akwarela, 43 x 29,3 cm (41,5 x 28 cm w świetle passe-partout)
sygnowana l.d.: "Stambuł 93 [?97?] JPankiewicz Kościół. Pont de Galata"
sucha igła, 13,1 x 17,2 cm
sygnowany p.d.: "Pankiewicz 1899"
akwaforta i sucha igła, 18,2 x 11,4 cm
sygnowana pod ryciną ołówkiem p.d.: "pankiewicz"
reprodukowany: H. Blumówna, Józef Pankiewicz. Grafika, Warszawa 1958, tabl. XVIII.
PEJZAŻ Z SAINT TROPEZ, ok. 1911-1912 r.
Akwarela, kredka, papier; 28,5 x 41 cm
Sygn. p.d.: Pankiewicz
akwaforta, 14,3 x 17 cm (w świetle p-p)
sygnowana ołówkiem p.d.: "Pankiewicz"
reprodukowana: H. Blumówna, Józef Pankiewicz. Grafika, Warszawa 1958, tabl. 17
akwaforta, 13,5 x 18 cm (w świetle p-p)
reprodukowana: H. Blumówna, Józef Pankiewicz. Grafika, Warszawa 1958, tabl. 16
olej, płótno,
43.3 x 58.5 cm
owany l.g.: Pankiewicz Na odwrocie drukowana, wypełnione ręcznie nalepka: WYSTAWA OBRAZÓW "CZWÓRKA" | Kraków ul. Sienna 2 | Wystawca: Józef Pankiewicz | Dzieło: Martwa natura | Cena: 4.500 k.... h ... | Rodzaj dzieła: ol. | Nadesłano dnia: czerwiec 1917. Fragment nalepki wystawy w warszawskim TZSP: 16993 Autor Józef Pankiewicz | 12/ Martwa natura Melon | Rodzaj dzieła ol. | II 191 [.]. Na krosnach cztery stemple krakowskiego Składu Papieru i Przyborów Malarskich Róży Aleksandrowicz, Pl. Matejki Hotel Centralny oraz po dwa stemple z numerami 58 i 43, odpowiadającymi wymiarom obrazu.
Martwa natura z owocami, butelką i koszykiem, ok.1930
olej, płótno
49,7 x 61,5 cm
Akwaforta, papier żeberkowy, 8,4 x 13,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Pankiewicz
akwaforta; 12 x 15,8 cm; papier 25 x 31,6 cm;
Rycina pochodzi z teki Quatorze Eaux-fortes, Collection de L`ART. DECORATIF, Paryż [1906], z 92 egzemplarza teki na 100 numerowanych;