1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

KOBIETY W CIEMNI (MAŁE), 1971

tempera, deska kreślarska
53,5 x 40 cm
sygn. na odwrocie na desce: "KOBIETY W CIEMNI (MAŁE)" | 1971 | JERZY NOWOSIELSKI

na odwrocie na desce p.g. nalepka: W. 952 | J. Nowosielski | "Kobiety w | ciemni" | temp/desk. 54 x 40 | c. 8000,
poniżej pieczątka Galerii Desa w Krakowie
na środku nalepka zezwalająca na wywóz za granicę, dookoła niej pieczątki Galerii Desa w Krakowie oraz nalepka fabryczna Zjedn. Przem. Meblarskiego... Rysownica

Obraz skatalogowany w archiwum Fundacji Nowosielskich p.t.: Akt z wariantami.

Obraz wystawiany lub opisany:
- Czwarte spotkania krakowskie "Człowiek i przestrzeń", BWA Kraków 1971, [katalog wystawy:] Spotkania krakowskie 1971 [jako Akt z wariantami];
- Jerzy Nowosielski, [wyd.] Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, Kraków 2003, s. 615.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Przechodzeń, ok. 1950

ołówek, papier;
28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. NOWOSIELSKI

Abstrakcja

akwarela, papier; 24,5 x 20 cm;
sygn.. na odwrocie: J. N. ołówkiem oraz nalepka
z maszynowym opisem: JERZY NOWOSIELSKI / ABSTRAKCJA akwarela

Abstrakcja, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 92 x 70 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997 r.', l.d.: '12/64'
stan zachowania: bardzo dobry

Akt w ciemni, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 99 x 70 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997 r.', l.d.: '28/60'
stan zachowania: bardzo dobry, nieznaczne ślady po złożeniu

Akt, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 85 x 70 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1998 r.', l.d.: '29/50'

Akt z misą, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 90 x 70 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', l.d.: '35/60'

Akt, 1980 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ' JERZY NOWOSIELSKI | "AKT" | 1980 | OLEJ | 100 x 80 '
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy, papierowa naklejka wywozowa oraz papierowa naklejka z warszawskiej Galerii Piotra Nowickiego

- Galeria Piotra Nowickiego, Warszawa
- kolekcja instytucjonalna, Warszawa
- Wystawa indywidualna, Galeria trzech obrazów, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, 1982
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy, Zachęta, 21.03-27.04.2003, Warszaw 2003, s. 462 (il.), s. 725, poz. kat. 58

Bez tytułu (Wnętrze z postaciami), około 1958-59 r.

tempera/deska, 24,8 x 50,2 cm
sygnowany na odwrociu: 'J. Nowosielski'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy

OPINIE:
- do pracy dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich

Bez tytułu (Pejzaż syntetyczny), 1960 r.

olej/płótno, 87 x 63 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. NOWOSIELSKI 60'
na odwrociu, na blejtramie nieczytelne stemple wywozowe i napis: '24KZ98'

OPINIE:
- do pracy dołączony jest certyfikat Fundacji Nowosielskich

Pejzaż grecki, 1973 r.

olej/płótno, 100 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | 1973'
na odwrociu naklejka wywozowa, stempel wywozowy, oraz papierowa naklejka własnościowa z opisem pracy

- Galeria Boss, Łódź
- Galeria Krzysztofory XII Wystawa Grupy Krakowskiej, Kraków, 1973
- wystawa indywidualna, Pawilon Państwowy BWA, Kraków, 1974
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy, Zachęta, 21.03-27.04.2003, Warszawa 2003, s. 327 (il.), s. 723, poz. kat. 510

Półakt, 1993 r.

tusz/papier, 70 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: 'JERZY NOWOSIELSKI 93.'

Bez tytułu (Hajnówka), 1970 r.

ołówek, akryl/tektura, 69,5 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'J.NOWOSIELSKI 1970 HAJNÓWKA'
na odwrociu opisany: '13 Hajnówka'
OPINIE:
- w załączeniu certyfikat Fundacji Nowosielskich

Martwa natura - praca dwustronna

tempera/tektura, 16,8 x 23,4 cm (w świetle passe-partout)
OPINIE:

Pejzaż z fabryką, przed 1949 r. r.

olej/płótno, 38 x 70 cm
sygnowany w latach późniejszych na odwrociu: JERZY NOWOSIELSKI 1949
OPINIE:
obraz skatalogowany w archiwum Fundacji Nowosielskich

Portret

ołówek/papier, 31,5 x 23,5 cm
sygnowany l.d.: 'J.N.'
OPINIE:
w załączeniu potwierdzenie autentyczności Fundacji Nowosielskich

Plaża, 1987

olej, płótno naklejone na deskę;
39,5 x 60 cm;
na odwrocie data: 1987 oraz nalepka Galerii Grafiki i Plakatu L'Affiche Warszawa Hoża 40

Kompozycja metafizyczna, 1980

olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski / 1980

Ikona - praca dwustronna

gwasz, ołówek, papier; 25,5 x 19,6 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: Jerzy Nowosielski;
na odwrocie wielopostaciowa scena religijna

Lourdes - projekt polichromii

gwasz, papier; 28 x 22,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J.N.

liczba obiektów: 1183