1 zł
2 600 000 zł

CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

PEJZAŻ Z CZAPLź

Olej, płótno; 52 x 89 cm
Sygnowany p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
Z tyłu na krosnach napis flamastrem: St Cz. | inw. 26

cena wywoławcza: Wykup abonament

SNOPY NA POLU

olej na płótnie, 26,5 x 34 cm, sygnowany l.d. "Stanisław Czajkowski"

Plaża

olej, deska, 24,5 x 33 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1917
Na odwrocie nr inwentarzowy: St.Cz. / inw. 171;
napis: "Plaża" /Holandia/ / 1917; oraz nalepka z Wystawy Pośmiertnej w Zachęcie w Warszawie, XII 1980 - I 1981 r., nr kat. 141

Sądny dzień, (Święto Jom Kipur) 1914 r.

olej/płótno, 85 x 137,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `STANISŁAW CZAJKOWSKI | KRAKÓW 1914`
na odwrocie dwie naklejki - jedna zachowana fragmentarycznie, druga z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie: `1914 Salon Wiosenny | Autor Czajkowski Stanisław | Dzieło Sądny dzień | Rodzaj ol Cena 1600 K.`

Staw w Nakryszkach

olej, płótno, 78 x 96 cm;
ze spuścizny po artyście

Obłoki

olej, tektura, 37 x 45 cm;
Na odwrocie numery inwentarzowe: St.Cz. / inw. 286; oraz napis: Obłoki (Holandia) / 1914-1917

Nad stawem, ok. 1936

olej, tektura, 44 x 37 cm
sygn. p.d.: Stanisław Czajkowski
Na odwrocie napis tuszem: Stanisław Czajkowski / 1936 oraz drukowana naklejka: Lwów / Łyczakowska 3 / Telefon / 207-27

Droga - z cyklu Z Ziemi Kieleckiej

olej, tektura, 20,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1950

DRZEWA W DOLINIE

olej na tekturze, 36,7 x 52 cm,
na odwrocie odręcznie tytuł: "Drzewa w dolinie" oraz "St. Cz. / inw. 328"

olej, tektura, 23 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI. 1924

Drzewo jesienią

olej, tektura, 44,4 x 35 cm
Na odwrocie tytuł: Drzewo jesienią; oraz dwukrotnie napisany numer inwentaryzacyjny: St. Cz. / inw. 313

Kościół św. Katarzyny

litografia barwna, wym.: 28,5 x 39 cm,
sygn. p.d.: Kraków Czajkowski Stanisław 1911

SAD W LACHWIE, 1930

olej, płótno,
64.5 x 98.5 cm
sygnowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI | LACHWA 1930

KAPLICZKA W POLU (KIELECKIE), około 1900

Olej, płótno; 105,5 x 58,8 cm
Na odwrocie nalepka: Na krosnach nalepka papierowa z napisem na maszynie
wypełnionym niebieskim długopisem: Obraz St. Czajkowskiego p. t.: Kapliczka w polu 1900, technika olej, płótno nr katalogu 7 brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981. Na nalepce pieczęć Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, Pl. Małachowskiego 3, 00-916 Warszawa, tel. 27-69-13 z nieczytelnym podpisem. Powyżej napis: St. Cz. Inw. 374.
W prawym dolnym rogu napis: KAPLICZKA W POLU - KIELECKIE

Kościół św. Katarzyny, 1911

autolitografia barwna z teki "Kraków 1911", 29 x 40 cm
sygn. na kamieniu p.d.: Kraków Czajkowski Stanisław 1911

Wieś holenderska

olej, sklejka, 20 x 29 cm;
sygn. p.d: ST. CZAJKOWSKI 1916

Z ziemi lubelskiej

olej, tektura, 21,5 x 23,5 cm;
sygn. l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947
Na odwrocie nr p.g.: St. Cz./inw.229; oraz tytuł "Z ziemi lubelskiej" I / 1947

Fragment Kazimierza z widokiem na Farę

olej, tektura, 24,5 x 33 cm
Na odwrocie nr. p.g.: St.Cz./inw.178;
oraz tytuł: "Fragment Kazimierza z widokiem na Farę" / ok. 1929; oraz nalepka z CBWA w W-wie z informująca o Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981;

WIATRAK, 1914-1917

Olej, tektura; 19,8 x 28,7 cm
Niesygnowany
Na odwrocie w prawym górnym rogu napis czarnym tuszem: St. Cz. | inw. 34.
Obok napis czarnym długopisem: "Wiatrak" (Holandia) | 1914-1917. Po prawej nalepka papierowa z napisem: Wiatrak | II. Poniżej nalepka papierowa z pieczęcią Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, Pl. Małachowskiego 3 z napisem na maszynie wypełnionym czarnym atramentem: Obraz St. Czajkowskiego p. t.: Wiatrak, technika olej, nr katalogu 163 brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981.
Poniżej nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie: AUTOR/ARTISTE: Stanisław Czajkowski 1914-1917. TYTUŁ/TITRE Wiatrak 1914-1917, NR KAT/CAT. NR. 47 WYSTAWA/EXPOSITION Kolor w malarstwie polskim XIX i XX w., 2 VI - 24 IX 1978 r.

PEJZEŻ Z CZAPLĄ

Olej, płótno; 52 x 89 cm
Sygnowany p. d.: STANISŁAW CZAJOKOWSKI
Z tyłu na krosnach napis flamastrem: St Cz. | inw. 261

liczba obiektów: 418