1 zł
2 600 000 zł

FIJAŁKOWSKI Stanisław (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

Bez tytułu, 1976/1995

e/a, sitodruk/papier,
70,3 x 100 cm,
sygnowany i opisany u dołu: 31 VII 76 / 19 I 95 e.a. S.Fijałkowski,
z kolekcji Galerii Boss, Warszawa

cena wywoławcza: Wykup abonament

17 IX 2001, 2001 r.

akwarela, ołówek/papier,
34 x 46 cm
l. d.: `17 IX 2001`, śr. d.: `73/2001`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

11 VI 73, 1973 r.

linoryt/papier,
45,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `11 VI 73, 8/35, S. Fijałkowski`

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Piękny prawdomówny , 1973 r.

linoryt/papier,
38 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `Piękny prawdomówny, 7/35, S. Fijałkowski 73`

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Kubistyczny akt, ok. 1948 r.

olej/płótno,
61,5 x 50 cm
sygnowany p. d.: `FIJAŁKOWSKI`
POCHODZENIE: 1) do 1999 r. - w pracowni artysty; 2) aukcja Dom Aukcyjny Agra-Art
LITERATURA: 1) Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003 r., poz. kat. 2, cz. I (Lata studenckie - wpływy Władysława Strzemińskiego, obrazy inspirowane lekturą "Teorii widzenia"), s. 79 (il. barwna), s. 249 (katalog); 2) katalog aukcji z dnia 19.06.2005 r., Dom Aukcyjny Agra-Art., poz. kat. nr 112

XVI Studia talmudyczne (6), 1979

Linoryt, papier;
57 x 43
Sygn. u dołu: XVI Studia talmudyczne (6) 9/10 S.Fijałkowski 79

Czwarta czarna szarfa, 1985 r.

Litografia, e/a
55 x 70 cm
sygn.

Druga brama dla studiującego Talmud, 1981

Linoryt na bibule;
wym. komp.: 470 x 350 mm (pl.: 650 x 510 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 81, l.d. tytuł, śr.d.: e/a.

Hommage a Joan Miro (II), 1978

Linoryt na bibule; wym. komp.: 445 x 335 mm (pl.: 645 x 500 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 78, l.d. tytuł, śr.d.: 9/50.

Projekt malarstwa ściennego w Bibliotece Uniwersyteckiej w Łodzi, ok 1959r.

olej, płyta pilśniowa
42 x 50 cm
sygn. na odwrociu: S.Fijałkowski/ Projekt malarstwa ściennego w BU w Łodzi/ ok. 1959

Bez tytułu, 1961 r.

akwarela, gwasz/papier, 29 x 15,5 cm (w świetle passe-partout)

Szkic do Powodów do rachunku sumienia

tusz, papier, 48,6 x 38,5 cm;
opisany i sygn. p. d.: Szkic do "Powodów do rachunku sumienia", 1967 S. Fijałkowski 270/67

Kompozycja - 21 XI 99, 1999

grafika komputerowa, papier,
31,8 x 23,8 cm;
sygn. p. d.: S. Fijałkowski; l. d.: 21 XI 99-3 a 3.[?]; pośrodku: e.a

Paleta V, 2010

akryl, akwarela, pastel, płótno,
100 x 81 cm;
sygn. i opisany na krośnie: S. Fijałkowski - 11 V2010 - Paleta V 18/2010

serigrafia, papier,
39 x 29 cm;
sygn. p. d.: S. Fijałkowski (ołówkiem)

Paleta V

sygn. dat. na krośnie
akryl, a kwarela, pastel, płótno
100x81

Pejzaż, 1984 r.

akwarela, tusz/papier,
55 x 66 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Pejzaż 1984 12a/04 S. Fijałkowski

Łzy poświęcenia (nie szukaj ich w przedmiotach), 1967

olej, płótno,
27 x 21,2 cm;
sygn. i opisany wzdgłuż krosna, z boku: S. FIJAŁKOWSKI, od góry: Łzy poświęcenia (nie szukaj ich w przedmiotach) - 1967;
na odwrocie nalepka Związku Polskich Artystów Plastyków z 1967 r.

2 XI 66, 1966

ołówek, papier,
75,3 x 50 cm;
sygn. u dołu ołówkiem: S. Fijałkowski, p. d. napis ołówkiem: 13c/66, l. d.ołówkiem: 2 XI 66;
powyżej po środku ołówkiem napis: nowoczesne metody spryskiwania drzew bardzo skutecznie niszczą / gąsienice, którymi żywią się słowiki; u góry napis ołówkiem: gdybyś chciał tylko przypomnieć sobie jak żyłeś / mając trzy lata. Pamiętam z tego okresu niektóre smaki rzeczy niejadalnych / albo zapachy mebli, osób i metali

17 Listopada 1953

tusz, papier,
76,5 x 56,5 cm;
sygn. p. d.: S. Fijałkowski 18/93, l.d. napis: 17 Listopada 1953

liczba obiektów: 593