1 zł
2 600 000 zł

KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Bez tytułu, z Teki "Konfrontacje 63", 1963 r.

litografia, papier, 19,5 x 18 cm w świetle passe-partout,
sygn. na kamieniu p.ś.: Kantor

cena wywoławcza: Wykup abonament

UMARŁA KLASA, 1975

tusze barwne, pastel, papier kremowy
29,5 x 20,7 cm
sygn. tuszem sepiowym śr.d.: ‘La classe morte’
p.d.: 75 t KantoR

Les personnages et les objets, 1972

olej / płótno
100 × 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: T. Kantor | Kraków | 7, 1972 | „Les personnages | et les objets”
na odwrociu na płótnie papierowa nalepka wywozowa z datą 10 I 73, na blejtramie papierowa nalepka z opisem: [nieczytelne] 1067A | T. KANTOR | „LES PERSONNA | GES | ET LES | OBJETS”

Informel, ok. 1960

olej, kolaż / papier
30,5 × 26,5 cm
sygnowany l.d. "t. Kantor"; na odwrociu nalepka z danymi pracy

Kompozycja II, 1966

olej, płótno, 35 x 40 cm
sygn. l.d.: 66 Kantor
opisany na odwrocie: T. KANTOR STOCKHOLM XI 1966
na odwrocie częściowo uszkodzona papierowa nalepka Galerie Pierre ze Sztokholmu z opisem pracy

Szlachcic - projekt kostiumu

gwasz, karton czarny; 42,7 x 28,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: T Kantor

Kompozycja abstrakcyjna

technika mieszana, papier; 27,7 x 38 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: T. Kantor

"Kompozycja", 1958 r.

olej/płótno, 50 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'Kantor'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Tadeusz / Kantor / II1958 / CRACOVIE'
na odwrociu nalepki z Działu Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej

Bez tytułu, 1965 r.

olej/płótno, 56 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'a notre Ami Adrian / tadeusz Kantor / New York / Mai 1965'

Szkice mężczyzn

flamaster/papier, 29,5 x 20,5 cm w świetle passe-partout

"Ostrożnie tu trzęsie"

tusz/papier, 21,5 x 30 cm (arkusz)

Informel, 1959

tech. mieszana, płótno, 65 x 81 cm
sygn. p.d.: Kantor
opisany na odwrocie: T. KANTOR I 1959 CRACOVIE
na odwrocie na blejtramie napis: „25 p.” oraz nalepki: Saidenberg Gallery w Nowym Jorku, papierowa nalepka z napisem 25 points oraz papierowa nalepka Miejskiego Konserwatora Zabytków w Krakowie z odręcznie wypisanym numerem 45/59

Informel, 1960

tech. mieszana, płótno, 91 x 73 cm
sygn. l.d.: Kantor
opisany na odwrocie: T. KANTOR / 10.X.1960

Multipart, 1970

assamblage, płótno, 120 x 110 cm
opisany na odwrocie: Tadeusz Kantor / IV 1970 / Kraków

SZKIC POSTACI SCENICZNEJ Z KRZESŁEM, 1971

flamaster, papier kremowy
28,7 x 19,7 cm (w świetle passe-partout)
sygn brązowym atramentem p.d.: 71 | Kantor

Portret kobiety

Kredka, pisak, papier, 29 x 19 cm,
dat. l.d.: 12.VI.75. i sygn. p.d.

Zostałem porwany przez dziewczynę z cyklu dalej już nic, 1988 r.

akryl/płótno, 130 x 115 cm
na odwrociu nalepka wystawowa Muzeum Sztuki w Łodzi oraz nalepka wystawowa Galerie De France

Kompozycja abstrakcyjna, 1959 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'T. KANTOR | CRACOVIE | 1959'
na odwrociu naklejka wywozowa w języku angielskim

Trzej królowie

gwasz, tusz/papier, 29,5 x 20,5 cm (arkusz)
sygnowany l.d.: 'Kantor'

Szkic postaci

tusz, flamaster, papier
20,5x23 cm
sygnowany p.d. "t. kantor"

liczba obiektów: 554