1 zł
2 600 000 zł

ARTYMOWSKA Zofia (1923 Kraków - 2000 Warszawa)

Begonie

olej, płótno; 38,5 x 38,5 cm;
nie sygnowany

cena wywoławcza: Wykup abonament

Poliformy L - Ruch, 1975 r.

akryl/płótno,śr.:130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Zofia | Artymowska 1975 | akryl | "Poliformy-L" | RUCH'

- Zofia Artymowska. Poliformy 1970-1983, Zachęta Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Warszawa, 10.01-29.01.1984
- Zofia Artymowska. Poliformy 1970-1983, katalog wystawy, Zachęta Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Warszawa 1984, s. nlb. (il. barwna)

POLIFORMY, 1973 r.

akryl/płótno, wymiary: 65 x 88 cm / 101 x 66 cm
sygnowany, datowany i opisany pismem odręcznym na odwrocie:
Z. ARTYMOWSKA | 1973 | POLIFOMY| XXXV

- Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Zachęta, Warszawa, styczeń 1984
- Biuro Wystaw Artystycznych, Kraków, marzec 1984
- Biuro Wystaw Artystycznych, Łódź, maj 1984
- Biuro Wystaw Artystycznych Arsenał, Białystok, czerwiec 1984

Zofia Artymowska, Poliformy 1970 -1983, katalog wystawy, Biuro Wystaw Artystycznych,
Łódź, 1984 (repr.)

Poliformy XLIII, 1974

akryl/ceramika, wys.: 4,5 cm, śr.:29 cm
opisany na odwrociu: 'POLIFORMY | XLIII | akryl 1974 | Z Artymowska

Bez tytułu, 1982 r.

collage, ołówek, papier, 41 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Zofia Artymowska 1982 oraz opisany l. d.: rysunek collage 3

Poliformy XXXVI - zwarcie, 1973

akryl/płótno, 67 x 86 cm
sygn. opisany na odwrociu: Zofia ARTYMOWSKA / POLIFORMY XXXVI - ZWARCIE, 1973
pochodzenie: od rodziny artystki

Poliformy LXVII, 1976

akryl/płótno, 89,5 x 81,5 cm
sygn. na blejtramie: Poliformy LXVII - Zofia Artymowska 1976
na blejtramie naklejka z napisami

PODZIAŁ PRZESTRZENI III, 1969 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrocie pismem odręcznym: Podział przestrzeni III | Zofia Artymowska | akryl

Zofia Artymowska, Ośrodek Propagandy Sztuki w Łodzi, Łódź 1970 [poz. kat. nr 4]
Zofia Artymowska: Malarstwo, Zachęta, Warszawa 1971 [poz. kat. nr 18; czarno-biała repr.]
Zofia Artymowska: Malarstwo, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Wrocław 1972 [poz. kat. nr 10]

akryl/płótno, 67 x 86 cm

Przestrzeń rytmiczna I, 1968

akryl/płótno, 95 x 96 cm
sygn. i opisany na odwrociu: Z. Artymowska / Akryl / Przestrzeń rytmiczna I / 1968

Czas przeszły, 1965

olej, płótno; 96 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZA 65
na odwrocie opis: Czas przeszły / 1965 / Zofia / Artymowska

HOMMAGE DLA S.F., 1976 R

akryl/płótno, 90 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrocie pismem odręcznym: Hommage dla S.F. 1976

Kompozycja, 1968 r.

akryl/płótno, 96 x 95,5 cm
sygnowany na odwrociu: `Z. Artymowska | Akryl`

Poliformy CXIII, 1985 r.

akryl/płótno, 73,5 x 73,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Zofia ARTYMOWSKA | Poliformy CXIII, 1985 | akryl | Kompoz. wielokierunkowa`

- "Poliformy i pustynia. Malarstwo Zofii Artymowskiej", Galeria Władysława Hasiora, Zakopane, październik - listopad 2009

Bez tytułu, 1982 r.

collage, ołówek/papier, 41 x 32,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Zofia Artymowska 1982` oraz opisany l.d.: `rysunek collage 3`

Kompozycja abstrakcyjna, 1957 r.

collage/płótno, 96 x 63,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany na odwrociu: `Z. ARTYMOWSKA | COLLAGE | 1957 `

- Ze spuścizny rodziny artystki
- Prywatna kolekcja

Estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Projekt architektoniczny

akwarela, tusz, gwasz/papier
sygnowany w środku kompozycji: `Z. Artymowska`

Estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Poliforma , 1990 r.

collage, ołówek/papier,
34,5 x 52 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `Zofia Artymowska 1990`, l. d.: `Poliforma Rysunek collage 33`

Estymacja: 1 400 - 2 000 zł

MULTIPLIED SPACE VIII, 1981 R.

collage, serigrafia/papier,
43,5 x 41 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `Zofia Artymowska 1981`
l. d.: `Multiplied Space VIII`, śr. d.: `collage - serigraphy`

Kompozycja, około 1968 r.

akryl/płótno,
wymiary: 96 x 95,5 cm
sygnowany na odwrociu u góry.: `Z. Artymowska | Akryl`

liczba obiektów: 58