1 zł
2 600 000 zł

KOBZDEJ Aleksander (1920-1972)

Idol czarno-szary, 1962 r.

olej, płótno, 100 x 81 cm sygn. p.d.: Kobzdej 1962 na odwrocie autorski napis: Aleksander Kobzdej/1962/”IDOL CZARNO/ SZARY`/81 X 100

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kurs chłopców, 1954 r.

akwarela, tusz/papier, 31 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Kobzdej | 30.XII. 954 | Kurs chłopców'

Konstrukcja zielona, 1958

olej, tempera, płótno, 42,5 x 109 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958

bez tytułu

rysunek, 70x50, 1971 r.

KŁUJĄCY SŁOŃCE I (ZAGŁADA), 1964

olej, płótno
75 x 40 cm
sygn. p.d.: Kobzdej | 64
na odwrocie na płótnie sygn. i napis: Aleksander | Kobzdej | 1964 | I | "Kłujący słońce" (Zagłada) | 75 x 40

KŁUJĄCY SŁOŃCE II (ZAGŁADA), 1964

olej, płótno
75 x 40 cm
sygn. p.d.: Kobzdej | 64
na odwrocie na płótnie sygn. i napis: Aleksander | Kobzdej | 1964 | II | Kłujący słońce | (Zagłada) | 75 x 40

BEZ TYTUŁU, LATA 60.

akwarela, gwasz, technika mieszana/papier, 60,5 x 24 cm

Kompozycja z barwnymi plamami, 1963 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kobzdej | 1963'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Aleksander Kobzdej | 1963 | 45 x 55'
poniżej wskazówka montażowa

MEXICO II/A , 1963

olej, płótno, 96,5 cm x 63,5 cm
sygn. p.d.: Kobzdej
opisany na odwrocie: Aleksander Kobzdej 1963 MEXICO II/A
na odwrocie naklejka aukcyjna : C.G.Sloan & Co, Sale 780 (1985), lot 4

IMPERIA, 1960

olej, płótno, 60 x 50 cm
sygn. p.d.: Kobzdej/ 1960.
op. na odwrocie: ALEKSANDER KOBZDEJ/ 1960/ "IMPERIA"

KATALOG KOLEKCJONERSKI GALERII KRZYWE KOŁO, EDYCJA 1/100, 1961

drzeworyt; 24 x 24 cm
sygnowany p.d.: "Kobzdej 61

darczyńca: Bogdan Jakubowsk

HORS CADRE nr 65, 1971

technika mieszana, płyta
85 x 50,5 cm
sygn. na odwrocie na płycie: Aleksander Kobzdej | Hors cadre 1971 | No 65 | 82 x 50

Szczelina - czerwień w szarościach - forma przestrzenna, 1971

technika własna, relief, olej, płyta; 45 x 36 cm;

Urodziny I, 1963 r.

olej/płótno, 99 x 80 cm
sygnowanym datowany i opisany na odwrociu: 'Aleksander Kobzdej | 1963 | "Urodziny I" | 100 x 81'

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja Barta N. Stephensa, Nowy Jork
- Shapiro Auctions, Nowy Jork

Szczelina, 1960 r.

technika własna/płyta pilśniowa, 62,5 x 47,5 x 6 cm
sygnowany p.d.: 'Kobzdej'
na odwrociu papierowa naklejka z opisem pracy: 'Aleksander Kobzdej | "Szczelina", ok. 1960 | technika własna na płycie pilśniowej, 62 x 48,7 x 6 cm | PM 906' oraz numer inwentarzowy: 'PM906'
na odwrociu naklejka domu aukcyjnego AGRA-ART

Kompozycja (1959)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
73x60 cm

Otwarcie, 1962

olej, płótno; 33 x 27 cm
sygnowany p.d. "Kobzdej | 1962", na odwrocie: "Otwarcie | A.Kobzdej | 1962"

bez tytułu, 1961

olej, płótno; 90 x 65 cm
p.d.: "Kobzdej", na odwrociu: "Miłej | Dobrej | Kochanej | Aby | Pamiętała | Brance | Kobzdej | 26.VI.1961"; kolekcja prywatna, Paryż

Urodziny II, 1963 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kobzdej | 63'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Aleksander Kobzdej | 1963 | "Urodziny II" | 100 x 81'

- Shapiro Auctions, Nowy Jork

Kompozycja, 1959 r.

olej/płótno, 73 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kobzdej | 1959'
na blejtramie częściowo zachowana naklejka Raydon Gallery: '[...]ydon Gallery New York, N.Y. 10028'

- Raydon Gallery, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Desa Unicum, 2015

liczba obiektów: 236