POPIEL Tadeusz (1863 Szczucin - 1913 Kraków)
Olej, tektura; 35 x 50 cm
Sygnowany l.d.: T.Popiel
Na odwrocie nalepka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie z opisem pracy
cena wywoławcza: Wykup abonament
Granaty nad Czarnym Stawem w Tatrach, ok. 1900
Akwarela, karton; wym. w świetle pp: 11,5 x 16,5 cm; sygn. p.d.: T. Popiel.
akwarela, papier; 25 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: TPopiel; data p. d.: 1896
olej na płótnie, 50,5 x 63 cm,
sygnowany l.d. "T. Popiel",
na odwrocie kartka z opisem obrazu i potwierdzeniem autentyczności przez dr. Kazimierza Buczkowskiego, datowana w Krakowie, 25 VI 1952 r.
olej/płótno naklejone na tekturę, 34,5 x 20 cm
sygnowany p.d.: `T. Popiel
POCHODZENIE: Salon Sztuki K. Wojciechowskiego w Krakowie (zachowany spis odręczny obrazów zakupionych w Salonie w 1928 r., poz. nr 20)
Estymacja 6 000 - 9 000 zł
olej, płótno; 85 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: T. Popiel. 883. / Kraków.
Na odwrocie stempel składu materiałów malarskich (w języku niemieckim)
olej, płótno,
50 x 96 cm;
sygn. p. d.: T. Popiel Tołszczów
olej/płótno, 75,5 x 107 cm
sygnowany p. d.: `T. Popiel`
naklejka z Salonu Dzieł Sztuki Stanisława Wojciechowskiego w Krakowie z 1930 r.
CAPRI, SKAŁY FARAGLIONI, ok. 1900
olej, płótno,
50.5 x 81.5 cm
sygnowany l.d.: T. Popiel. Capri
sygn. p.d.
akwarela, tektura
44x34 (w świetle passe-partout )
akwarela/papier, 24,5 x 36,5 cm (w świetle passe - partout)
olej na tekturze, 34 x 48 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p.d. "T.Popiel"
olej, tektura, 25,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: T.Popiel
PORTRET MŁODEJ KOBIETY, ok. 1900
olej, płótno naklejone na tekturę
67 x 59.8 cm
sygnowany l.d.: T Popiel | Rzym
olej, płótno
40.3 x 27 cm
sygnowany l.d.: T. Popiel
olej, płótno naklejone na tekturę,
67 x 59.8 cm
olej, płótno,
50 x 38.6 cm
sygnowany p.d.: T. Popiel
Na krośnie stempel; nieczytelny tekst niemiecki w trzech rzędach