1 zł
2 600 000 zł

OBERLÄNDER Marek (1922 - 1978)

KOMPOZYCJA Z POSTACIĄ, 1959

tusz, akwarela na papierze,
40,5 x 28,5 cm,
sygnowany l.d. "MO/1959", na odwrocie notatka kolekcjonerska: "Marek Oberlander/gekauft in Krakau/October 1988/DM 150,-(150.000 pl)/Galeria Inny Świat /ul.Floriańska. Ausstellung"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja, 1962 r.

tusz/papier, 68 x 98,8 cm
sygnowany i datowany p.d.: `M.OBERLANDER 62`

Pochodzenie: D.A. Agra Art

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 10 000 - 16 000

tusz/papier, 38 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr.d.: `Oberländer`

Estymacja: 7 000 - 8 000

La silhouette humaine, 1966 r.

akwarela, tusz/papier, 50 x 65 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `M. Oberländer | Nice | 1966`

Estymacja: 10 000 - 12 000

POPIERSIE DZIEWCZYNY, 1957-1958

Tusz, papier, 53 x 46 cm w św. p-p
Na odwrociu napis: Stwierdzam autorstwo rysunku (1957 - 58) mojego męża Marka Oberländera | Halina Oberlander

MARTWA NATURA Z KARAFKĄ, ok. 1957

Olej, płótno, 55 x 67 cm
Potwierdzenie autentyczności Haliny Oberländer, stwierdzającej autorstwo męża.

Postać osiowa, 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 49 x 64 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `M. Oberländer - Paris 1963`

Estymacja: 7 000 - 10 000 zł

KOMPOZYCJA Z POSTACIĄ, 1959

tusz, akwarela na papierze,
40,5 x 28,5 cm,

Bez tytułu, 1964

akwarela, tusz, papier, 64 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Oberländer / Laversin 1964

Bez tytułu, 1964

akwarela, tusz, papier,
64 x 47,5 cm (w świetle oprawy);

Postać osiowa, 1963

akwarela, tusz/papier,
50 x 65 cm
sygn. i dat p.d. M. Oberländer - Paris 1963

Postać, 1963

akwarela, tusz lawowany/papier,
45 x 39 cm
sygn. i dat p.d. M. Oberländer 1963 Stockholm

Figura abstrakcyjna, 1964,

akwarela, tusz/papier
63,5 x 49 cm
sygn. i dat. M. Oberländer/Laversin 1964

Figura, 1962

tusz, papier,
70 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. OBERLÄNDER 62

Tors

akwarela, tusz/papier,
47 x 64 cm (w świetle passe-partout)

KOMPOZYCJA Z POSTACIź, 1959

tusz, akwarela na papierze,
40,5 x 28,5 cm,
sygnowany l.d. "MO/1959",
na odwrocie notatka kolekcjonerska: "Marek Oberlander/gekauft in Krakau/October 1988/DM 150,-(150.000 pl)/Galeria Inny Świat /ul.Floriańska. Ausstellung"

Sylwetki ludzkie - Les silhouettes humai

technika własna, papier
50 x 65 cm;
sygn. p. d.: M. Oberländer / Paris 1963;
na odwrocie napisy autorskie: Les silhouettes humaines (...)

POSTAĆ, 1963 R.

43 x 37,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: `M. Oberlander 1963 Stockholm`

POSTAĆ OSIOWA, 1963

akwarela, tusz/papier,
49 x 64 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: `M. Oberländer - Paris 1963`

Plaża w Ku¼nicy, 1961

akwarela, papier, 29,5 x 42 cm;
na odwrocie potwierdzenie autorstwa przez żonę artysty Halinę Oberländer i data 1961

liczba obiektów: 49