1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Komunizm i socjalizm, 1980

ołówek, papier; 19 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: E. DWURNIK 80.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Maciejowice, 2007 r.

akwarela, tempera/papier, 46 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'MACIEJOWICE. E DWURNIK 2007'

Obraz nr 175, 2003 r.

akryl/płótno, 254 x 176 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2003 | E. DWURNIK | >>OBRAZ NR 175<< | XXV | 175 | 3001 | góra dowolnie', opisany na odwrociu, na blejtramie: 'XXV -> 175 -> 3001 15-30. 07. 03'

Katedra w Münster, 1984 r.

olej/płótno, 114 x 145 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'MUNSTER | E. DWURNIK 1984', opisany na odwrociu: 'E.DWURNIK | 1984 | 933 | NR IX - 283 - 933 | MÜNSTER'
na odwrociu naklejka wystawowa z warszawskiej Galerii Zachęta
Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy,Zachęta, Warszawa, 08.09-07.10.2001
Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik,Warszawa, Zachęta 2001 (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy" 08.09.- 07.10.2001), Cykl IX poz. 283

Most Siekierkowski, 2007 r.

olej/płótno, 120 x 90 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2007 | E. Dwurnik', opisany na odwrociu: '2007 | E. DWURNIK | "MOST SIEKIERKOWS- | -KI" | NR: XI - 434 - 3738 -'

Trzy modlące się Wietnamki, 2014 r.

akryl/płótno, 30 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '2014 | TRZY MODLĄCE SIĘ WIETNAMKI, E.DWURNIK', opisany na odwrociu: '2014 | E.DWURNIK | "TRZY..." | NR XXIII - 648 = | -5070-'

Kowary (2008)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
46x55 cm

Mariensztat, 2008

gwasz, papier, wym. 46 x 54 cm,
sygn. p.d. i dat.: 2008 / E.Dwurnik

Autoportret, 1989

ołówek, papier; 36 x 26 cm (w wietle oprawy);
u dołu dedykacja: DLA IZUNI - autoportert (ołówkiem)

NYC - 11 września, 2003

tusz, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. DWURNIK 03 oraz napis: l. d.: NYC;
Na odwrocie napis autorski: 2003/ E.DWURNIK/ > NY

Bez tytułu, 2007

olej, collage, płótno; 30 x 30 cm;
na odwrocie napis na płótnie:
2007 / E. DWURNIK / XXV (w prostokącie) - 258 B. (w prostokącie) / 3654 (w prostokącie) oraz oznaczenie litery na krośnie: B.

Augustów, 1987/1989

olej, płótno naklejone na sklejkę;
63 x 40,5 cm (nieregularne wykrojone płótno);
sygn., dat. wzdłuż prawej krawędzi p. d.: EDWURNIK 87 napis l. d.: AUGUSTóW
na odwrocie na sklejce napis autorski: 1989 r./ E.DWURNIK/ = AUGUSTóW = / IX (w kółku). 417 (w prostokącie) / 1387 (w prostokącie)

Renowacja czarnej głowy z cyklu Gipsowy plener, 1990 r.

olej/płótno, 210 x 150 cm
opisany l.d.: `RENOWACJA CZARNEJ GŁOWY`, p.d.: `RENOWACJA II | CZARNEJ GŁOWY | CYKL: GIPSOWY | PLENER | 196
na odwrociu sygnowany, opisany i datowany: `II - 12 - 1442 | GIPSOWY PLENER | RENOWACJA CZARNEJ GŁOWY | E. DWURNIK | 1990 | 210 x 150`

- Festival International de la Peinture, Chateau-Musée-Haut-de-Cagnes, Cagnes-sur-Mer, 29.06-30.09.1990

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09-7.10.2001, Cykl II, poz.12, nr 1442

Plac Zamkowy (2015)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
81x65 cm

Legionowo, z cyklu Podróże autostopem, 1968 r.

olej/płótno, 144,5 x 107 cm
sygnowany, opisany i datowany śr.d.: `Legionowo | E. DWURNIK V 68.`
opisany na odwrociu: `E. DWURNIK | 1968`
na odwrociu papierowa nalepka autorska z opisem pracy, papierowe nalepki wystawowe z BWA Piastów, wystawy polskiej sztuki w Darmstadt oraz Galerii Sztuki MDM Warszawa

- "Polnische Kunst Heute. 20 Jahresausstellung der Neuen Darmstädter Sezession", Ausstellungshallen Mathildenhöhe, Darmstadt 22.05-10.07.1977
- “Metafora", Galeria Sztuki MDM, Warszawa, maj 1973
- wystawa indywidualna, BWA Piastów, listopad 1972
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09. - 7.10.2001, Cykl IX, poz. 12
- Polnische Kunst Heute. 20 Jahresausstellung der Neuen Darmstädter Sezession, katalog
wystawy zbiorowej, Darmstadt 1977

SIEWIERZ, 1989

akryl, olej, płótno
97 x 146,3 cm
sygn. p.d.: Pola | E. DWURNIK 1989
na odwr. na płótnie sygn.: 1989 | E. DWURNIK | Pola [w kółku] | SIEWIERZ [w ramce] | NR: IX [w ramce] - 373 - 1310 [w ramce]

Obraz opisany w:
- Dwurnik. Spis cykli malarskich, opracowała Pola Dwurnik, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Cykl IX Podróże autostopem, poz. 373.

PATRIOTA - SZLACHCIC - KATOLIK, 1990

olej, płótno
210,5 x 150 cm
sygn. p.d.: Patriota | - Szlachcic | - Katolik | E.D. 90.
na odwr. na płótnie: 1990. V | E. DWURNIK | = PATRIOTA - | - SZLACHCIC - | - KATOLIK + | NR: XVI. 249. 1421
na krośnie l.: 249 | XVI | 1421; p.d.: W. GOMBROWICZ

Obraz wystawiany i opisywany:
- Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa, 8 IX - 7 X 2001;
- Dwurnik. Spis cykli malarskich, oprac. Pola Dwurnik, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Cykl XVI Robotnicy, poz. 249.

PLAC ZAMKOWY, 2015

olej, płótno
73 x 100 cm
sygn. p.d.: E. DWURNIK | 2015
na odwrocie na płótnie napis i sygnatura: 2015 | E. DWURNIK | "PL. ZAMKOWY ..IX [w kółku] - 761 - | 5294 [w ramce]

Obrazowi towarzyszy autorski certyfikat autentyczności z podtytułem obrazu: Wojna polsko - polska.

ŻÓŁTE, 2015

olej, płótno
80,5 x 64,5 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: 2015 | E. DWURNIK | "ŻÓŁTE" | NR: XXII [w ramce] - 734 | = 5305=

Płock, nr 183 z cyklu Podróże autostopem ( cykl IX), 1980 R

olej/płótno, 73,5 x 55 cm
sygnowany i datowany: p.d.: 80. E. Dwurnik
na odwrocie opisany, datowany i sygnowany wraz z numerem katalogu autorskiego: 1980|E.DWURNIK|IX-183.677
na blejtramie nalepka autorska z opisem

liczba obiektów: 1062