1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Bez tytułu,

kredka na papierze, 25 x 18 cm, sygn.
Dar Pani Teresy Starowieyskiej.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rycerz

sygn. p.d.
kredka, papier
29.5x20 cm

Skrzydlaci

ołówek / papier, 20 x 28 cm

Chrystus

ołówek / papier , 20 x 28 cm

Koniec świata

tusz, akwarela, papier;
41 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opis: finis mundi (...) z lewej: FStarowieyski PINX. Z prawej Jon Byk sc.;
na odwrocie owalna pieczątka: Z rysunków Franciszka Starowieyskiego oraz potwierdzenie autentyczności przez Teresę Starowieyską z października 2004.

Dyptyk, 1692 r. (1992 r.)

pastel, węgiel, technika mieszana/płótno, 250 x 200 cm (x2), 250 x 400 cm (całość)
sygnowany i datowany na lewym panelu u dołu: `F.Starowieyski | 1692 G`

Nike nr 120, 1998

pastel, papier; 100 x 69 cm
sygn. z lewej strony: monogram wiązany 1698 NIKE no. 120

Nike, 1991

olej, płótno; 100 x 80 cm
sygn. l.g.: monogram wiązany 1691

Szkice aktów (1991)

sygn. dat. śr.d.dedykacja "Pani Doktor" (na odwrociu szkice aktów)
ołówek, papier
21x29.7 cm

Projekt plakatu do opery Mozarta Don Giovanni

niesygnowany (na odwrociu 3 szkice)
pastel, papier
29.5x21 cm

Jednooki, 1973 r.

akwarela/papier, 39,5 x 28,5 cm (w świetle passe - partout)
opisany u dołu: `F.B.S | 1673`
na odwrociu stempel z potwierdzeniem autentyczności przez żonę artysty `T. Starowieyska`

Wspomnienie Chwały, 1693 r. (1993) r.

pastel/papier, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski p.g.: `Souvenire de la Gloire | F.B.S. 1693 W`

Zuzanna, 1692 r. (1992) r.

pastel/papier, 26,8 x 35,7 cm
sygnowany i datowany oraz tytuł autorski p.d.: `F.B.S. 1692 | Susanna`

1.2.3.4.5., 1692 r. (1992) r.

pastel/papier, 26,8 x 35,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `F.B.S. 1692`

Skrzydła brak, 1691 r. (1991) r.

technika własna/papier, 51,5 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `F.B.S. 1691 P`

Wypędzenie z Raju (Wróżba z Adamowej ręki), 1993 r.

technika własna/papier, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski l.g.: `Wypędzenie z Raju (Wróżba z Adamowej ręki) | F.B.S. 1693 | W`

Bez tytułu, 1690 r. (1990) r.

olej, kredka/papier, 24 x 31,6 cm
sygnowany i datowany p.g.: `F.B.S. 1690 P`

Triumvirat, 1693 r. (1993) r.

pastel/papier, 51 x 71,2 cm
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski u dołu: `TRIUMVIRAT. F. Starowieyski 1693 w`

Zbydlęcenie latających kobiet, 1690 r. (1990) r.

olej, akwarela/papier, 21 x 29,5 cm
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski u dołu: `La bestialisation des femmes volantes | F.B.S. 1690

Pojedynek, 1691 r. (1991) r.

sygnowany i datowany l.g.: `16 F. S. 91 P`

liczba obiektów: 829