1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Mróz minus piętnaście, 22-29 VII 1982

olej/płótno, 151 x 156 cm
sygnowany p.d.: E. Dwurnik, 82, l.d.: Cykl XV "Sportowcy", poz. 40, nr 777
na odwrocie sygnowany, datowany i opisany: E. Dwurnik, NR: XV | 150 | 777

- własność artysty

- Edward Dwurnik, Malarstwo. Próba retrospektywy, Zachęta, Warszawa, 08.09-07.10.2001
- Lublin, Galeria Biała, 2014

- Edward Dwurnik, Sportowcy, 1972-1992, Warszawa 2011, poz. 150, s. 274
- Dwurnik, Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001,
wydane jako dodatek do katalogu Edward Dwurnik, Malarstwo.
Próba retrospektywy ( 08.09-07.10.2001 ) cykl XV, poz.150, nr 777

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kutno, 1993 r.

olej, płótno, 73,5 × 100,5 cm
sygn. opisany i dat. p. d.: KUTNO 93/E. DWURNIK
na odwrocie autorskie zapiski: 1934 oraz 1993/E.DWURNIK/KUTNO/IX: 666

Gdańsk, 2015 r.

olej, płótno, 65 × 81 cm
sygn. i dat. u dołu: E.DWURNIK 2015
na odwrocie autorskie zapiski: 2015/E. DWURNIK/"GDAŃSK"/NR: XI -1951-/- 5386

Żółte, 2015 r.

olej na płótnie, 30 x 25 cm, sygn.

KRUCHA RZECZ, 1972

akryl, olej, płótno
146 x 114 cm
sygn. p.d.: 1972 | E. DWURNIK | KRUCHA RZECZ [w ramce]; l.d.: 27 [w ramce]
na odwrocie na płótnie sygnatura: E. DWURNIK | 27 [w ramce] oraz ślady pieczątek
Na płótnie liczne nalepki: 1. wystawowe z danymi obrazu (- Galeria "Arkady" BWA Kraków; - ZPAP BWA Toruń 1976; - BWA Łódź 1978; - Studio Teatr Galeria 1975); 2. autorska - z datą 16 XII 72 i nr 27.
Na blejtramie trzykrotnie powtórzony tytuł: Krucha rzecz oraz nalepki informacyjne: - Galeria Nowa Brama, VII-VIII 1985; - Finlandia 1983; - BWA Płock 1982; - ZPAP 1976; - BWA Białystok 1978; - BWA Olsztyn 1981.

Obraz wystawiany i opisany:
- Dwurnik - Kalina, Galeria Teatru Studio, Warszawa 1974/75;
- Edward Dwurnik. Wystawa malarstwa, BWA, Białystok III 1976;
- Edward Dwurnik. Malarstwo, grafika, rysunek, BWA, Olsztyn 1980/81;
- Jyvaskylan Talvi`83, Edward Dwurnik, Kuvia Puolasta, Alvar Aalto-museo, Finlandia 27 I - 20 II 1983;
- Edward Dwurnik. Sportowcy 1972-1992, Warszawa 2011, s. 96, poz. 27, il. barwna;
- Dwurnik. Spis cykli malarskich, opracowała Pola Dwurnik, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Cykl XV Sportowcy, poz. 27.

Obraz XXV-258B (2007)

sygn. dat. na odwrociu
olej, collage, płótno
30x30 cm

Obraz XXV-288 (2012)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
46x55 cm

Autoportret, 1989

ołówek, papier; 36 x 26 cm (w wietle oprawy);
u dołu dedykacja: DLA IZUNI - autoportert (ołówkiem)

Kawiarnia Antyczna w Krakowie, 1967

gwasz, papier; 22,8 x 32,5 cm;
sygn. i dat. prawy bok: E. DWURNIK. 67;
na odwrocie informacje o pracy: EDWARD DWURNIK 1967. / CYKL 1 (w owalu) / TYTUŁ Kraków V - Kawiarnia Antyczna / WYMIARY 22,7 X 32,5 cm / TECHNIKA oraz pieczątka Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie z opisem: Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę i numerem: PS0?Z III - 645/96

Bez tytułu, 1967 r.

litografia/papier, 57,5 x 75 cm (zadruk), 70 x 100 cm (arkusz)
sygnowana i datowana u dołu ołówkiem: `Dwurnik 67.`

Barok

inkografia/papier, 30 x 29 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Dwurnik`, l.d.: `24/100`

Plac Zamkowy

inkografia/papier, 60 x 48 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Dwurnik`, l.d.: `9/20`

Ikar

inkografia/papier, 20 x 30 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Dwurnik`, l.d.: `11/20`

Czerwone

akryl, płótno, 40 x 30 cm, 2015

40 męczenników, 1969 r.

olej/płótno, 168 x 92 cm
sygnowany i datowany u dołu: `(Międzylesie) /4/ E. M. DWURNIK. 1969. II`
na odwrociu opisany na płótnie: `E. DWURNIK 40-tu Męczenników | 1969 II. | 167 x 92` oraz opisany na blejtramie: `E. DWURNIK. 1969 luty | czterdziestu męczenników`; papierowe naklejki: `Solidarność` oraz `Uprzejmie zaprasza | na otwarcie wystawy malarstwa | BWA Płock | Edwarda Dwurnika | 1982`

- Aukcja ZPAP na rzecz NSZZ "Solidarność", 1980
- kolekcja prywatna, Warszawa (reprodukcja)
- BWA Płock, 1982

Wypadek, z cyklu Chwila, 1972 r.

akryl, olej/płótno, 114 x 146 cm
opisany p.d.: `WYPADEK`, sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `E. DWURNIK | 1972 78-18 | Nr z 1972 r.` oraz `Nr. Końcowy 192`
na odwrociu nalepki galeryjne: Galeria Studio, BWA Legnica, BWA Zamość, BWA Olsztyn, Galeria Nowa Brama w Słupsku, Galeria 72 w Chełmie, BWA Opole, Galeria Sztuki BWA Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz nalepka z opisem obrazu

- kolekcja prywatna, Poznań
- BWA, Legnica, 8.09.1974
- BWA, Lublin - Delegatura w Zamościu, 2-30.05.1974
- Galeria Teatru Studio, Warszawa 16.12.1974-15.01.1975
- BWA, Białystok, 1979
- BWA, Olsztyn, 12.1981-01.1982
- BWA, Szczecin 1982
- Galeria 72, Muzeum Sztuki Współczesnej Chełm, 1984
- Galeria Nowa Brama, Słupsk, 1985
- BWA, Opole, 12.1985-01.1986
- BWA, Białystok, 1979
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09.-7.10.2001, Cykl V, poz. 18, nr 192

Paryż (błękitny), 1994 r.

olej/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany i datowany p.d.: `94 | E. Dwurnik`
opisany na odwrociu: `Edward Dwurnik | NR : 1993 1994 | IX - 7 06 E. DWURNIK | Podróże autostopem| >>Paryż<< | Henryk IV | 1993`

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09.-7.10.2001, Cykl IV, poz. 706, nr 1993

``Niebieskie``, 2015 r.

olej/płótno, 40 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `2015 | E. DWURNIK | ``NIEBIESKIE`` | NR: XXIII 737 | = 5308 =`

PRAGA - RATUSZ, 2008

olej, płótno; 150 x 110 cm
sygn. p.d.: 2008 E.DWURNIK
opisany na odwrocie: 2008/ E. DWURNIK/ "PRAGA-RATUSZ/ (STARÓWKA)/ NR: IX-1410-3949
datowany na blejtramie: 18.06-1.07.2008

POMNIK PRZODOWNIKA

Linoryt dwubarwny, papier; 41,5 x 56 cm w świetle ramy

liczba obiektów: 1062