1 zł
2 600 000 zł

AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)

Jesień

pastel, papier, 69,5 x 49 cm; sygn. p.d.: T. Axentowicz

cena wywoławcza: Wykup abonament

PORTRET MŁODEJ DAMY Z CZARNĄ KOKARDĄ WE WŁOSACH I KOŁNIERZEM Z LISA

pastel
64 x 49,5 cm w świetle ramy,
sygnowany po lewej "Axent", na odwrocie odręczne poświadczenie autorstwa wystawione przez Stefana Sonnewenda, "zaprzysiężonego rzeczoznawcę i aukcjonatora w zakresie dzieł sztuki" w Poznaniu, z datą 10 XII 1938 r.
[S. Sonnewend był także znanym poznańskim malarzem i grafikiem]

Marzenie

akwarela, pastel, ołówek, papier naklejony na tekturę, 68 x 48,5 cm,
sygn. l.d.: T. Axentowicz
"Marzenie" jest wariantem kompozycyjnym olejnego obrazu "Jesień" ok. 1900, repr.
w katalogu wystawy monograficznej "Teodor Axentowicz. 1859-1938" Muzeum Narodowe w Krakowie, 1998 poz. I.43 oraz pastelu "Nimfa i satyr" po 1900 repr. w.w. katalogu poz. III.29, Muzeum Narodowe w Krakowie.

pastel,
64 x 49,5 cm w świetle ramy,
sygnowany po lewej "Axent",

HUCUŁ Z LIRĄ

akwarela,
39 x 28,5 cm w świetle p -p
sygnowana po prawej "T. Axentowicz"

PORTRET KOBIETY W CZERWONYM PŁASZCZU

pastel, akwarela,
61 x 46 cm
sygnowany po lewej "T. Axentowicz"

Powrót ze święcenia wody

mieszana,
68 x 49 cm
sygnowany p.d.: T. Axentowicz Na odwrocie nalepka Salonu DESY w Gdyni z 1951 r.

Modląca się hucułka

pastel, papier, 61 x 45 cm (w świetle ramy); sygn. p.d.: T. Axentowicz

PORTRET DZIEWCZYNY(córka artysty?), 1937

pastel na papierze, 50,5 x 41,5 cm,
sygnowany l. d. "Axentowicz" na odwrocie ręką artysty: "T. Axentowicz/Kraków 24/V/937" oraz inną ręką, trudno czytelne nazwisko (właściciela?)

Portret kobiecy

pastel, akwarela, ołówek, tektura, 61,2 x 46,7
sygn. przy lewej krawędzi: T.Axentowicz

Dziewczyna z dzbanem

olej, tektura, 35 x 26,7
sygn. l. d.: T. Axentowicz

Pogrzeb huculski

olej, tektura, 67 x 98 cm (w świetle oprawy)

Portret kobiety w czerwonym płaszczu

akwarela i pastel/papier, wymiary 61x47 cm w świetle ramy
sygn. przy l. krawędzi "T. Axentowicz"

Na Gromniczną

sygnowany p.d.
olej, tektura
29.5x22.7

DZIEWCZYNA WIEJSKA

Pastel, akwarela, ołówek, tektura; 50 x 35 cm
Sygn. l.d.: TAxentowicz
Na odwrocie częściowo czytelne pieczątki: "...IOROW PANSTW. | .AWELU"; "KUSTOSZ ZB....| NA ..."

STAROŚĆ I MŁODOŚĆ, 1936 r.

Pastel, akwarela, ołówek, tektura; 50 x 70 cm
Sygn. u dołu pośrodku: T. Axentowicz
Na odwrocie napis odręczny: T. Axentowicz | 1936 i owalna pieczątka: "MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH |
R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, BASZTOWA .."

Portret kobiety

pastel, papier, 101 x 68 cm (w świetle ramy);
sygn. p.d.: T. Axentowicz

Jesienna zaduma

pastel, papier, 97 x 69 cm;
sygn. u dołu.: T. Axentowicz

Piękna

pastel, papier, 78,5 x 62 cm;
sygn. z pr.: T.Axentowicz, na odwrocie nalepka
z wystawy ZPAP w Krakowie z 1922 r. z tytułem Piękna (nr 3899)

Lirnik

litografia, wymiary kompozycji: 195 x 160 mm,
sygn. na pł. Stan zach. bdb.

liczba obiektów: 563