1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Adolf Dygasiński

olej, tektura; 40,5 x 32 cm;
sygn. p. g.: J Malczewski/ 1905

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos

olej, płótno, 47,5 × 26,5 cm
sygn. u dołu: J. Malczewski

Estymacja: 110 000 - 120 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przy płocie, 1916 r.

olej, płótno, 152,5 × 53,5 cm
sygn. l. d.: Jacek Malczewski

Estymacja: 100 000 - 115 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ex Libris Witoldi Hausneri.

Gwasz na tekturze o wym. 45 x 27 cm (w ramie za szkłem: 51,2 x 33,2 cm). Przed 1925 r. Obraz nie otwierany. Stan dobry. Praca reprodukowana w Silva Rerum 1939, zeszyt 5. Obraz stanowi projekt exlibrisu dla Witolda Hausnera (1852 - 1925), prawnika, sedziego, prezydenta Sądu Krajowego Wyższego w Krakowie, a także bibliofila i właściciela wielkiej biblioteki. W. Hausner sam tworzył exlibrisy, którymi ozdabiał książki. Były to najczęściej fotografie nawiązujące do treści książki, z dopiskiem exlibris. Przedłożony exlibris pomysłu Jacka Malczewskiego, nigdy nie wyszedł poza fazę projektu, był jedynie reprodukowany metodą fotograficzną przez samego właściciela i umieszczony na pewnej liczbie tomów. Oferowany oryginał tegoż exlibrisu znajdował się w posiadaniu Towarzystwa Miłośników Książki w Krakowie, a w okresie powojennym został odsprzedany do zbiorów prywatnych. Treścią projektu jest postać sędziego nachylona nad księgą wielkich rozmiarów, obok Temida (?) oparta o równie wielką księgę; między księgami myszy i kot stojący na tylnych łapach przy otwartym kałamarzu z piórami. (Silva Rerum 1927, z.4 i 1939, z.5).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic postaci, około 1919 r.

tusz/papier, 10 x 15 cm (zaproszenie na raut od Prezydenta Krakowa)

ODWROCIE: druk zaproszenia na raut od Prezydenta Krakowa oraz okrągła pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Rękopis wiersza ze szkicami Jacka Malczewskigo , około 1919 r.

tusz/papier, 34 x 21 cm (karta listu)

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety na tle morza, ok. 1920

olej, tektura, 78 x 64,6 cm,
sygn. l.d.: J. Malczewski. Na odwrocie napis: M.N.K./N.D.2695 oraz nalepki z TPSP w Krakowie z Wystawy Jacka Malczewskiego z 1939 roku z numerem 193.1703, tytułem Modelka oraz technika, z TPSP w krakowie z nazwiskiem autora, tytułem pracy i numerem depozytu N.D.2699; Fragment nalepki z nieczytelnym odręcznym napisem oraz nalepka zakładu Roberta Jahody z Krakowa ul. Gołębia 4

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena pasterska - fragment większej kompozycji, 1913

olej, płótno; 120,5 x 56,5cm;
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: J Malczewski. Sierpień 1913

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1907

ołówek, kredki, papier; 27,5 x 18 cm;
sygn. i dat. p. g.: JMalczewski / 15/12 1907

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zaduma (Mieczysław Gąsecki w oknie dworu w Lutosławicach), 1923 r.

olej/płótno, 32 x 56,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J Malczewski | 1923`
W orbicie Młodej Polski, wystawa podróżna, Łaziska Dolne, 2012

W orbicie Młodej Polski, katalog wystawy podróżnej, Łaziska Dolne, 2012, poz. 23 [il.]

Estymacja 90 000 - 120 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Droga wśród drzew

Olej, tektura; 33 x 41 cm,
sygnowany l.d. "Jacek Malczewski"

Estymacja: 20 000 - 25 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Willa w Lusławicach, 1924

olej, tektura 70 x 48,5 cm
sygn. l.d. J.Malczewski 1924/ 18/10

Estymacja: 120 000 - 150 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret w orientalnej czapeczce. Autoportret stojący

Rysunek dwustronny kredką;
wym.: 23 x 30 cm;
nie sygn. Na odwrocie także szkic postaci kobiecej oraz szkic autoportretu. Nalepki z opisem (DA Rempex).
Lit.: A. Konopacki, "Jacek Malczewski - rysunki", [katalog wystawy Zabrze 2009], poz. kat.: 57, 58.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Para zakochanych, 1882 r.

ołówek/papier, 21 x 16 cm
sygnowana i datowany l.d.: `Jacek Malczewski 82`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chłopiec

akwarela/papier, 23 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Gardzienice | J. Malczewski`
na odwrociu pieczęć: `Ze zbiorów Marji Malczewskiej`
Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, wystawa "Krajobraz i życie wsi, polskiej", 12.1953 - 01.1954

Estymacja: 9 000 - 14 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przy płocie, 1916

olej, płótno, 152,5 x 53,5 cm;
sygn. l. d.: Jacek Malczewski (wzdłuż krawędzi, słabo czytelne)
Bibl.: Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, W orbicie Młodej Polski. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2012, kat. 24

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U studni, 1912

olej, tektura; 73,2 x 92,8 cm;
sygn. p. g.: Jacek Malczewski / 1912

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic popiersia mężczyzny, ok. 1913

olej, tektura; 46 x 37,5 cm;
u dołu z prawej ołówkiem: J Malczewski
Na odwrocie stempel kolekcjonerski w owalu: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ, numer: 60 oraz pieczątka ze składu przyborów malarskich R. Aleksandrowicz w Krakowie.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena pasterska - dolny fragment większej kompozycji, 1913

olej, płótno; 56,5 x 120,5 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET KOBIETY JAKO SALOME, 1909 R.

olej/tektura, 81 x 64 cm
sygnowany i datowany wzdłuż lewej krawędzi u góry: `J.Malczewski. 1909`

Estymacja 280 000 - 400 000 zł

liczba obiektów: 1290