1 zł
2 600 000 zł

AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)

Portret kobiety (1937)

sygn. l.śr.
pastel, akwarela tektura
50x33.5

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret młodej kobiety

olej, deska,
46 x 63.5 cm
Sygnowany p.d.: T Axentowicz | 1912 Na odwrocie odręczne napisy ołówkiem: Teodor Axentowicz | Studium portretowe | z R. 1912. olejne na płótnie | i na desce | sygnowane u dołu obrazu; poniżej ukośnie: 46 x 631; oraz u dołu: Studium portretowe | (młodej Ormianki) | płótno, deska 1912
Nalepka (druk, stemple, maszynopis) z wystawy pośmiertnej Teodora Axentowicza w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w 1939 roku - z tytułem obrazu Studium portretowe i numerem katalogu: 90. Obraz. opisany, wzmiankowany lub reprodukowany w: - Teodor Axentowicz 1859-1938, Katalog wystawy pośmiertnej, TPSP, Kraków 1938, s.12, nr kat. 90 (jako Studium portretowe, własność Władysława Federowicza).

KOBIETA W SUKNI Z FALBANKAMI

Pastel na kartonie 65,7 x 48,5 cm
Sygnowany p.g. - "T. Axentowicz"

NA GROMNICZNĄ

Olej, tektura; 43,5 x 30, 5 cm
Sygn. l.d.: T.Axentowicz

Dziewczyna z dzbanem

olej, tektura,
64.5 x 53.5 cm
sygnowany l.d.: Jerzy Kossak | 1939
Na odwrocie stempel według autografu Kossaka, jakim artysta często oznaczał swoje prace: Stwierdzam autenty- | czność tego obrazu | Jerzy Kossak

ZIMA (PORTRET DAMY)

pastel, 91,5 x 65,3 cm
sygnowany po prawej: "T. Axentowicz"

KOBIETA Z DZBANEM

autolitografia barwna, 57,5 x 41,5 cm
sygnowana l.g.: "Axent"

ZADUMANA, ok. 1935-36

Pastel, papier, 77,2 x 64 cm w świetle passe - partout
Sygn: czarny pastel l.d.: Axentowicz
Na odwrocie fragment nalepki: "(...) | Edwarda Miller | w Warszawie, Złota (...)"

Akt

pastel, papier, 100 x 70 cm; sygn. u dołu: T. Axentowicz.
Por.: obraz Axentowicza o tym samym tytule (olej, płótno) ok. 1900 reprodukowany:
Teodor Axentowicz 1859-1938, katalog wystawy, opr. St.Krzysztofowicz-Kozakowska, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 1998, kat. I 43.

Portret młodej kobiety

pastel, papier, 50 x 35 cm; sygn. p.d.: T. Axentowicz
Na odwrocie napis autorski: T. Axentowicz/ Kraków 30/ V. 937

Na Gromniczną

olej, płótno na tekturze, 37 x 27,5 cm; sygn. l.d.: T. Axentowicz

Procesja Jordanu

akwarela na papierze,
66,5 x 85 cm (w świetle p-p),
po konserwacji
sygnowana p.d.: "T. Axentowicz"

Portret dr Ludwiga Schneidera

olej na płótnie, 72 x 58 cm
sygnowany p.d.: "T. Axentowicz"
na odwrociu obrazu nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1939 r. oraz Związku Zawodowych Polskich Artystów Plastyków z informacjami o obrazie

Dama z perłami

pastel, tektura,
66 x 47.5 cm
Sygnowany p.d.: T. Axentowicz | 1932

Dziewczyna w mantylce

mieszana,
58 x 42.5 cm
sygnowany p.d.: T. Axentowicz

Dama w kapeluszu - Jesień

pastel, tektura,
98.5 x 50.8 cm
Sygnowany p.d.: T. Axentowicz Na odwrocie trzy nalepki: większa - Magazynu Artystycznego i Salonu Obrazów Juliana Burofa w Warszawie (ul. Nowy Świat 47) z tytułem obrazu i datą 21.10.1915; dwie mniejsze - Składu Papierów, Farb i Przyborów Artystyczno-malarskich Juliana Burofa oraz dwa stemple tegoż zakładu. Obok naklejony kartonik z żartobliwą dedykacją i datą 17.10.1959.

Starzec i symboliczna głowa kobiety

akwarela, pastel, tektura, 97 x 69
sygn. p. d.: T. Axentowicz; na odwrociu nalepka: L:2518/II/4/ z pracowni T. Axentowicza:/ Starzec, symboliczna głowa kobiety. / akwarela. pastel - karton w gołych ramach za szkłem / zezwolono / w dniu 14.III.1922 oraz pieczęć WOJEWÓDZTWO LWOWSKIE / ODDZIAŁ / SZTUKI I KULTURY

Przed lustrem

pastel na papierze, 60,3 x 90,7 cm

Lirnik

olej na płótnie, 50,2 x 40 cm
sygnowany l.d.: "T.Axentowicz"
z tyłu ramy nalepka krakowskiego Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z 1927 r.

Kobieta z Antyczna figurka

pastel, akwarela na kartonie, 70,3 x 50,4 cm
sygnowany l. śr. "T. Axentowicz"

liczba obiektów: 563