1 zł
2 600 000 zł

KOSTRZEWSKI Franciszek (1826 - 1911)

Co się tak ciągiem patrzysz na mnie?..., 1904 r.

ołówek, tusz/papier, 22 x 27,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany oraz datowany p.g.: Makowskiemu Kostrzewski 23/9 1904` oraz p.d.: `FK`

cena wywoławcza: Wykup abonament

Na folwarku, 1857 r.

akwarela/papier, 19 X 24,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `F KOSTRZEWSKI 857`

Scena z Pana Tadeusza - Telimena i Sędzia, 1899 r.

malowidło na piórach wachlarza, olej/deska,
wys.: 30 cm, dł.: 58 cm (po rozłożeniu)
sygnowany i datowany po prawej stronie: `F. Kostrzewski | 99`

Estymacja 12 000 - 18 000 zł

MAŁA WINOWAJCZYNI PRZED KSIĘDZEM PROBOSZCZEM, 1890

Akwarela, papier; 53,4 x 83 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany p.d.: F KOSTRZEWSKI | 1890
Na odwrocie oprawy nalepka Zakładu Pozłotniczego Władysława Twardy w Warszawie, Mazowiecka 11.

Rysunek rodzajowy - Dwóch gentelmenów

tusz/papier, 18,5 x 13 cm (w świetle oprawy)
sygnowany monogramem l.d.: `FK`

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Rysunek rodzajowy - Rozmowa

tusz/papier, 15 x 12 cm (w świetle passe - partout))

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Rysunek rodzajowy - Zaproszenie do walca

tusz/papier, 21,5 x 15,5 (w świetle passe - partout)

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Malarz w plenerze, 1860 r.

ołówek, akwarela/papier, 26,5 x 20,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d: `18 FK 60`

Estymacja: 3 000 - 6 000 zł

Zabawa podmiejska,1905

akwarela, gwasz, papier, 34,5 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. Kostrzewski/ 1905

TELIMENA I SĘDZIA - SCENA Z PANA TADEUSZA, 1899

Olej, wachlarz, drewno mahoniowe, 31 x 57 cm
Sygnowany p.d.: F KOSTRZEWSKI | 99

Scena z wozem przed kuźnią, 1855 r.

olej/płótno,81 x 107 cm
sygnowany i datowany p. d.: `F. Kostrzewski 1855`

Estymacja: 35 000 - 50 000 zł

Kolej warszawsko-wiedeńska

drzeworyt sztorcowy, papier, 17,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: (na płycie w obszarze kompozycji): F Kos

Helena po latach, 1909

akwarela, papier;
31,5 x 21,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: F. Kostrz | 1909

ZAPAŁ I DOŚWIADCZENIE

rysunek tuszem,
17,5 x 14 cm,
sygnowany l.d. "FKostr.", na odwrocie napisy proweniencyjne.

A CO POWIECIE?...

rysunek tuszem,
22 x 28 cm,
sygnowany l.d. monogramem "FK", u dołu autorskie: "A co powiecie?
- My nyc nie powiemy? my przyszli do roboty
- bo wy tutaj cale nie kcecie nyc robić?".
Na odwrocie napisy proweniencyjne.

SAMOPOMOC

rysunek tuszem,
22 x 17,8 cm,
sygnowany l.d. "F. Kostrz.", u dołu autorskie: "- Dzwonię i dzwonię i nie chcą otworzyć! a no, to ja sam sobie otworzę - bo mam pilny jenteres?".

Myśliwy z psem, 1898

olej, płótno,
66 x 127 cm;
sygn. p. d.: F. Kost 98

Helena po latach, 1909

akwarela, papier,
31,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Kostrz / 1909

WIDOCZNIE KAŻDY Z INNEJ PARTYI, ok. 1905

rysunek tuszem,
22 x 28 cm,
sygnowany p.d. monogramem "FK", u dołu napis proweniencyjny "Ze zbiorów Ks. Jana Wiśniewskiego kanonika Sandom [ierskiego] prob. w Borkowicach".
Dwa rysunki satyryczne przewidziane do reprodukcji drzeworytniczej, zapewne dla "Tygodnika Illustrowanego".

NIEPROSZENI GOŚCIE, ok. 1905

rysunek tuszem,
22 x 28 cm,
sygnowany p.d. monogramem "FK", u dołu autorski napis: "Nie proszeni goście. Czy Pan w domu? = Już wyszedł? [?]". Na odwrocie piórem: "Ze zbiorów Ks. Jana Wiśniewskiego kanonika kapituły Sandom. Prob [oszcza] w Borkowicach".

liczba obiektów: 118