1 zł
2 600 000 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

BEZ TYTUŁU, LATA 60.

gwasz, papier; 30 x 42,5 cm

darczyńca: Grzegorz Król

cena wywoławcza: Wykup abonament

LENICA Alfred (1899 - 1977)

TASZYSTOWSKA ABSTRAKCJA

Akwarela, papier; 21 x 27 cm (w świetle p-p)
Sygnowany śr. d.: lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

W strefie żółtej, 1967

olej, płótno; 35,3 x 31 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. Lenica / 1967 / w strefie / żółtej;
na krośnie:
- pieczęcie ramiarskie;
- nalepka z oznaczeniem: 48.;
- nalepka galeryjna

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Geometria - miasto III, około 1948

olej, tektura; 58 x 59 cm
sygnowany p. d.: "Lenica", na odwrocie: "A. Lenica | 59,5 x 58 | Geometria 3 miasto"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Baśń 2

tempera, papier, 33 x 44 cm,
sygn. p. d.: Lenica
na odwrocie opis ołówkiem: ALenica | 1968 | Baśń 2

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1965 r.

tempera/papier milimetrowy, 42 x 59 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A. Lenica | Warszawa | 1965 | 59 x 42 (tempera)'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 46,5 x 64,5 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Obstawanie przy swoim, 1971 r.

olej/tektura, 36 x 45 cm
sygnowany p.d.: 'lenica'

- kolekcja spadkobierców artysty
- Świat malarskiej metafory, Galeria Zapiecek, Warszawa, lipiec 1973
- Alfred Lenica - malarstwo, red. Helena Szustakowska, Halina Zacharewicz, katalog wystawy w Centralnym Biurze Wystaw Artystycznych "Zachęta", Warszawa 1974, poz. 668 (spis)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, technika własna, papier; 36 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Lenica (ryte końcówką pędzla).
Wczesna kompozycja wykonana w charakterystycznej dla Lenicy technice przywodząca na myśl malarstwo pejzażowe.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Plaża, 1969 r.

olej/płótno, 77 x 96 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A. LENICA | 1969 | WARSZAWA | "PLAŻA"'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Magiczny Znak III, 1961 r.

tempera, papier milimetrowy, 40 × 57,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Lenica, opisany na odwrocie: Alfred Lenica/
Warszawa/1961/"Magiczny Znak III" tempera/Die Magische Spur |59x49,5

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Z CYKLU PEJZAŻE FANTASTYCZNE, ok. 1960

gwasz, frottage, papier
40 x 54,5 cm (w św. p-partout)
sygn. długopisem śr.d.: Lenica
na odwr. oprawy nalepki: - wystawowa Galerie R. Ferrero w Genewie, maszynopis: Alfred LENICA | (Paysages fantastiques) | Exposition oct. 1960. - Gouache= | No. 7. cat. ------ No. 5560
- wydruk komputerowy uzupełniony rękopisem (nawiasy i polskie znaki diakrytyczne uzupełnione ręcznie): ALFRED LENICA, 40 x 54 | Proweniencja: kolekcja Goldschmidt - Rothschild, | Pałac Grüneburg, Frankfurt/M. | (Info: Freiherr von GOLDSCHMIDT - ROTHSCHILD: | ...Minna, najmłodsza córka Wilhelma Carla (1828-1901) ROTSCHILDA [sic!] | poślubiła frankfurckiego bankiera Maximiliana von GOLDSCHMIDTA. Od | chwili ślubu, aż do śmierci, mąż jej znany był jak Maximilian von GOLDSCHMIDT - ROTHSCHILD. | Siedzibą rodziny we Frankfurcie / Menem był / jest pałac Grüneburg.) | Wystawiany: | Galerie R. Ferrerim [sic!], Genewa, 1960, Nr. 7

LENICA Alfred (1899 - 1977)

IMAGINACJA, 1969

olej, płótno
84 x 65 cm
sygn. na odwr. na płótnie: A. LENICA | WARSZAWA | 1969 | Imaginacja 84 x 65

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1946 r.

olej/płótno, 92 x 127 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica' opisany na odwrociu: 'ALenica | POZNAŃ | "KOMPOZYCJA" 1946-57-66'

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Niemcy

- Alfred Lenica, red. Beata Gawrońska-Oramus, Warszawa 2014, s. 57 (porównaj)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Interpretacja ruchu, 1959 r.

olej/płótno, 71 x 91 cm
sygnowany p.d.: 'lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALFRED LENICA | WARSZAWA | 1959 | "INTERPRETACJA | RUCHU" '

- kolekcja prywatna, Polska, od 1999
- Lenica - Krzysztofory - 1965. Obrazy Lenicy i zdjęcia Stokłosy, Pałac Krzysztofory, Kraków, 12.12.2015-28.02.2016
- Alfred Lenica, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 3.09.-19.10.2014
- Alfred Lenica, Galeria Krzysztofory, Kraków, marzec 1965

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Gospodarstwo regulowane, 1967 r.

olej/płótno, 33 x 40 cm
sygnowany p.d.: 'lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Uroki czerwieni, 1970

olej, płótno; 36,2 x 41,2 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: A. Lenica / 1970 / uroki czerwieni

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Gorgony, 1960 r.

akwarela, tusz/papier, 42 x 30 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany l.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Poszukiwanie 11

gwasz/papier, 57 x 41 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Lenica'

- Alfred Lenica, Prace na papierze, wystawa indywidualna, Galeria ABC, Poznań, 2001
- Alfred Lenica, Malarstwo, wystawa indywidualna, Państwowa Galeria Sztuki Sopot, czerwiec - sierpień 2004

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Stan napięcia 10

gwasz/papier, 36,5 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Lenica'

- Alfred Lenica, wystawa indywidualna, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 3 września - 19 października 2014

liczba obiektów: 411