1 zł
2 600 000 zł

POTWOROWSKI Piotr Tadeusz (1898-1962)

W kawiarni

ołówek, kredka, akwarela, papier; 13 x 8,2 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie odręczne zapiski w języku francuskim

cena wywoławcza: Wykup abonament

Reminiscencje

czarny pisak, papier; 7,5 x 12,6 cm (w świetle passe-partout);

Łodzie - szkic

kredka, papier; 14 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: P. P.

olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygnowany na odwrocie po prawej stronie u dołu: P. POTWOROWSKI
na odwrocie po prawej stronie u góry napis czarną farbą: TOP

Mała spirala, 1960 r.

kolaż/płótno, 52 x 35 cm
na odwrociu napis: 'wł. p. ARTUR MIĘDZYRZECKI | WARSZAWA'

- kolekcja prywatna, Warszawa
- "Piotr Potworowski, 1898-1962", wystawa monograficzna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 10.1976 - 02.1977
- Piotr Potworowski, Zdzisław Kępiński, Warszawa 1978, poz. 66 (il.)

AKT

olej, płótno, 77 x 98 cm
niesygn.

Wnętrze żółte, 1955 r.

akwarela/papier, 19,5 x 24 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu opisany przez Jana Potworowskiego: 'Potwierdzam autentyczność pracy mojego ojca piotra Potworowskiego | Jan Potworowski | W-wa 27/04/98 | ze zbioru rodziny artysty | Wnętrze żółte | Akwarela, 1955 | 20x25 | Eksponowana w Galerii Studio, 1996' oraz papierowa naklejka z Galeri Wahl

- ze zbioru rodziny artysty
- kolekcja prywatna, Warszawa

- Galeria Studio, Warszawa 1996

Kąpiąca się, 1935 r.

tusz, tusz lawowany/papier, 20 x 18,5 cm (w świetle passe-patout)
sygnowany i datowany p.d.: '35 | TP'
sygnowany na passe-partout: 'T.Potworowski'
opisany na odwrociu: 'Rysunek Tad. Potworowskiego
| ze zbiorów naszych | 257.950 T. Cybulskiej'

Pejzaż - studium kolorystyczne, 1959

ołówek, papier; 12,5 x 20 cm (w świetle oprawy).
W załączniku kopia certyfikatu z podpisem Jana Potworowskiego

Pejzaż, lata 60-te

gwasz, papier, 19 × 28 cm w świetle passe-partout
na odwrocie nalepka z wystawy: "PIERWSZA WYSTAWA DZIEŁ/SZTUKI ZE ZBIORÓW/PRYWATNYCH/ BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH/ BYDGOSZCZ- -CZERWIEC 1974

Kompozycja, 1961

olej, płótno, deska, 70 x 78,5 cm
sygn. p.d.: 61. P. P.
opisany na odwrocie: PIOTR POTWOROWSKI / 1961 / Sygn.: 61. P.P.

PROWENIENCJA:
- kolekcja dr Lecha Siudy, Poznań
kolekcja prywatna, Warszawa

ołówek, papier;
12,5 x 20 cm (w świetle oprawy).

Łódki rybackie

ołówek, papier;
8 x 13,5 cm (w świetle oprawy)

Szkice

kredka, akwarela, papier; 13 x 8,2 cm w św. p-p.;
na odwrocie ksero notatki w języku francuskim: Les mures delapide et une grand porch ouvert. Je une moment d’hésitation deven cette ruin mais les garson avec de becan me rassurent l’Hotel de la place. dans la soire, desenient, je vois une eglise tout en brique orange d’une exteen beaute la musique dovre sort de la. Je fait tea, nous n’avons rien d’autre à faire que de pénétre le grand porche.

W kawiarni w Tarragonie

gwasz, papier; 7,5 x 12,6 cm w św. p-p.

Abstrakcja z łodziami

węgiel, papier; 13,5 x 19,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: P.P

Abstrakcja

kredka, papier; 14 x 20 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: P.P

ołówek, papier;

Łódki rybackie

ołówek, papier;

Cienie na plaży, 1956 r.

olej/płyta, płótno (kolaż), 41 x 58 cm
sygnowany p.d.: `P.Potworowski` oraz na odwrociu: `P. Pot`
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy z Drian Gallery w Londynie

- Gallery Gimpel, Londyn
- Drian Gallery, Londyn
- Kolekcja prywatna, Monako
- Kolekcja prywatna, Paryż

- "Wizje pejzażu", Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, kwiecień - czerwiec 2012
- Wizje Pejzażu, katalog wystawy indywidualnej w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Sopot 2012 (il.)
- Bożena Kowalska, Wielcy nieobecni: Piotr Potworowski, "Sztuka.pl" Gazeta Antykwaryczna, nr 6, 2008, s. 6-10 (il.)
- Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Warszawa - Poznań, 1992

liczba obiektów: 190