1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Bez tytułu, 1995 r.

serigrafia barwna/papier, 42,5 x 38 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'JERZY NOWOSIELSKI 95 II/28/30'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja abstrakcyjna, 1965 r.

olej/płótno, 80,5 x 61 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY Nowosielski 1965'

Pływaczka

akryl, kamień naturalny, 11 x 8 cm

Akt z lustrem, 1998

Serigrafia/papier, 89x70cm
Sygnowana ołówkiem p.d.: „Jerzy Nowosielski 1998″, l.d.: numer 44/64

Akt, 1980

tusz, papier, 70 x 27,5 cm

Akt z lusterkiem, 1980

olej, płótno, 81,5 x 56 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1980

AKT, 1975

olej, płótno
70 x 50 cm
sygn. na odwrocie:
IX. 1975 | JERZY NOWOSIELSKI | OLEJ

Gang kobiecy, 1997 r.

serigrafia/papier, 61 x 73 cm (odbitka), 70 x 8 cm (wymiary planszy)
sygnowany i datowany oł.p.d.: Jerzy Nowosielski 1997 r oraz opisany l.d.: 46/50

AKT CZERWONY, 1997 r.

serigrafia/papier, 58,5 x 68,5 cm (odbitka w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany oł.p.d.: Jerzy Nowosielski 97 oraz opisany l.d.: 9/15

Kobiety na statku, 1980 r.

olej/płótno, 100 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | 1980'

Kobieta we wnętrzu, 1964 r.

olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany l.d.: 'J. Nowosielski'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1964'

Akt nad morzem, 1982 r.

olej/płótno, 80 x 60 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski 1982 | "AKT NAD MORZEM"'
na odwrociu naklejka z Galerii Starmach w języku angielski, papierowa naklejka wywozowa w języku angielskim, nalepka domu aukcyjnego AGRA ART oraz nalepka Galerii Grafiki i Plakatu

Kompozycja abstrakcjyjna/ Pejzaż (praca dwustronna), 1954 r.

olej/płótno, 49,5 x 44 cm
sygnowany i datowany na blejtramie: 'J. NOWOSIELSKI 1954'

olej/płótno, 27 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘KOMPOZYCJA | ABSTRAKCYJNA | OLEJ 1966 | 27 - 80 | JERZY NOWOSIELSKI’
na odwrociu nalepka Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz Galerii Współczesnej w Warszawie

Akt kobiecy

olej, ołówek/tektura naklejona na płótno, 41,5 x 29 cm (w świetle oprawy)

Mężczyzna we wnętrzu, 1960

tusz, papier
15x21 cm
p.d.: "J.NOWOSIELSKI, 1960"

Abstrakcja, 1958

ołówek, gwasz, papier
26x18 cm (w świetle passe-partout)
na odwrocie napis (druk maszynowy): "Jerzy Nowosielski | Abstrakcja, 1958 | szkic ołówkiem"

Cerkiew/Ikonostas, 1950 r.

kredka, ołówek na papierze, 29,8 x 21.1 cm, sygn.

Szkice strojów, 1957 r.

ołówek, papier, 21 x 14 cm,
sygn. p.d.: NOWOSIELSKI 1957

Wnętrze kościoła, 1952 r.

tusz, akwarela, papier, 28,5 x 20 cm,
sygn. monogramem i datowany, praca oprawiona

liczba obiektów: 1183