1 zł
2 600 000 zł

MATUSZCZAK Edward (1906 Tymbark - 1965 Paryż)

Pejzaż z okolic Żywca - marcowe roztopy

olej , płótno,
74 x 101 cm;
sygn. l. d.: Matuszczak / 1935

cena wywoławcza: Wykup abonament

FIAKRY,

wczesne lata 30. XX w.
olej na sklejce, 47,2 x 60 cm, na odwrocie fragment "Aktu" i odręczny napis: Matuszczak/"Fiakry"

Pejzaż górski

Olej, tektura
24 x 30 cm,
sygn. l.d.: Matuszczak. Na odwrocie napis ołówkiem: "Rozwożenie nawozu w górach w zimie 1933"

olej , płótno,
74 x 101 cm;

MADONNA II, 1935

Mozaika; 24,5 x 19,3 cm
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, wypełniona czarnym atramentem: R. 1935 | kwiecień maj | Nr 917/401/ | Autor Edward Matuszczak | Adres Kr. | Dzieło Madonna II | Wykonanie mozajka | cena
Praca wystawiana w TPSP w Krakowie w roku 1935.

FIAKRY, lata 30. XX w.

olej na sklejce, 47,2 x 60 cm,
na odwrocie fragment innej kompozycji oraz napis o treści: Matuszczak /"Fiakry"

MADONNA II, 1935

Mozaika;
24,5 x 19,3 cm

Nad wodą, 1932

olej, płótno, 40 x 47 cm
sygn. i dat. l.d.: Matuszczak / 1932

Uliczka

olej, tektura, 47 x 32 cm;
sygn. p.d.: Matuszczak 1932 (?)

Pejzaż z chatą, 1931

olej, płótno, 50 x 49 cm;
sygn. l. d.: Matuszczak 931;
na blejtramie napis ołówkiem: Matuszczak / Edward./ 1931.

PEJZAŻ Z KAZIMIERZA NAD WISŁĄ, 1933

olej na tekturze, 24,8 x 30 cm, sygnowany oł. p.d. "Matuszczak" oraz na plecach oł. "Matuszczak / 1933"

Kompozycja, 1958 r.

technika mieszana/płótno, 55 x 38 cm
sygn. i dat. l. g.: `matu 1958`, na odwrocie: `matu / E MATUSZCZAK / PARIS / 1958`, na blejtramie: `EDWARD MATU`

Łodzie, 1935

olej, płótno, 35 x 45 cm
sygn. i dat. p.d.: Matuszczak / 1935

olej na tekturze, 24,8 x 30 cm,
sygnowany oł. p.d. "Matuszczak" oraz na plecach oł. "Matuszczak / 1933"

Kapliczka, 1933 r.

olej/tektura, 30 x 25 cm
na odwrocie napis: `Matuszczak | Kapliczka | 1933`

Pejzaż z rzeką i łodziami

olej, płótno, 60 x 71 cm;
sygn. l.d.: Matuszczak / 1935
na odwrocie szkic aktu

Plaża III

olej, płótno, 68 x 70 cm;
sygn. p.d.: Matuszczak
Na odwrocie nalepka z Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka w Krakowie, z tytułem obrazu: Plaża III -studjum plażowe.

Kompozycja, 1958, Paryż

technika mieszana, płótno;
wymiary: 55,5 x 38 cm;
sygn. l.d.: Matu 1958. oraz na odwrocie: matu/ E. Matuszczak/ Paris, 1958.

Kapliczka, 1933

olej na tekturze;
wymiary: 30,5 x 25 cm;
sygn. ołówkiem l.d.: Matuszczak oraz sygn., tyt. i dat. na odwrocie: Matuszczak, Kapliczka, 1933.

Wioska w górach, lata 30. XX w.

olej na tekturze;
wymiary: 23,5 x 29,5 cm;
sygn. na odwrocie ołówkiem: Matuszczak

liczba obiektów: 76