1 zł
2 600 000 zł

KĘDZIERSKI Apoloniusz (1861-1939)

RODZINA

Akwarela, papier, 33,5 x 51 cm
Sygnowany p.d.: A. Kędzierski
Na odwrocie: naklejka Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka w Krakowie.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rue de village

olej, płótno
48 x 54 cm
sygn. p.d.: Kedzierski

"Kosiarz", 1923 r.

akwarela/papier,
53 x 70 cm
sygnowany i datowany l. d.: `A. Kędzierski 1923` oraz p. d. wycisk na arkuszu papieru
ODWROCIE: naklejka papierowa z Pałacu Sztuki w Warszawie

ESTYMACJA 10 000 - 15 000

DROGA W LESIE, 1921

Akwarela, papier;
47,5 x 61 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: A. Kędzierski | Chełsty 1921.
Obok sygnatury znak wodny. Na odwrocie nalepka wypełniona czarnym atramentem: NOWY SALON SZTUKI [...] JASIELSKIEGO [...] awa Wierzbowa 7 | N° 879 | Autor Kędzierski Apolo[...]| Tytuł: Droga w lesie | rodzaj dzieła akwarela | cena... | własność [...]

Tatar

gwasz, papier, 47 x 35 cm,
sygn. l.d.: A. Kędzierski

RYBACY

akwarela/papier,
26,5 x 32,5 cm
sygnowany p. d.: `A. Kędzierski`

KOBIETA NA POLU

akwarela/papier,
50 x 41 cm
sygnowany p. d.: `A. Kędzierski` (sygnatura wzmacniana)

Rybak

olej, tektura,
37,5 x 44 cm;
sygn. l. d.: A. Kędzierski

DZIEWCZYNA Z OPAŁKĄ

akwarela, pastel/karton naklejony na tekturę, 65 x 50,5 cm
ODWROCIE: potwierdzenie autentyczności przez Stanisławę Kędzierską, wdowę po artyście z 1942 r. (napis odręczny atramentem)

DZIECI PRZY OGNISKU, 1893 R.

akwarela/papier,
10,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `A. Kędzierski | 93`

POWRÓT Z POLA, 1890

Olej, płótno
36,5 x 78 cm
Sygnowany p.d.: A. Kędzierski | 1890

Konik opoczyński

Olej, płótno, tektura,
37 x 59 cm,
sygn. p. d.: A. Kędzierski.
Na odwrocie napis autorski: konik opoczyński A. Kędzierski

DZIKIE WINO (ALTANA NAD NARWIź), 1907

akwarela, papier
49 x 62.5 cm
sygnowana l.d.: A. Kędzierski Łubienica

Konik opoczyński

olej/płótno naklejone na tekturę, 38 x 60 cm
sygnowany p. d.: `a. kędzierski`
na odwrocie tytuł autorski i podpis

Góral z kobzą II

akwarela, gwasz, na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 33 x 43 cm;
sygn. l. d.: A. Kędzierski
na odwrocie tytuł autorski(?);

Wózek opoczyński, 1925

akwarela, papier, 32 x 52 cm
sygn. p.d.: A. Kędzierski 1925
na odwrocie fragment naklejki TPSP; naklejka autorska wypełniona atramentem: "Wózek Opoczyński" / akwarela / Kędzierski; drukowana naklejka zakładu artykułów kościelnych i handlu dziełami sztuki Józefa Przybyszewskiego z Gniezna

Bażant, ok. 1920

olej, płótno naklejone na tekturę,
40.3 x 69 cm
sygnowany l.d.: A. Kędzierski

Rybak

olej, tektura, 37,5 x 44 cm;
sygn. l. d.: A. Kędzierski
por.: Apoloniusz Kędzierski. 1861 - 1939 (katalog wystawy monograficznej Muzeum Okręgowe w Radomiu III - V. 1981; Muzeum Narodowe w Warszawie VI - VII. 1981, E. Charazińska, M. Kaczanowska), Warszawa 1981 - tu inne wersje obrazu "Rybak".

DOLINA W CHEŁSTACH, 1921

gwasz, akwarela, 52,5 x 69 cm,
na tekturowym zaplecku nalepki: 1) TPSP w Poznaniu (nr 342), 2) TPSP w Krakowie z 1937 r. (nr 1551/4), 3) TZSP w Warszawie z 29 kwietnia 1937 (nr 40927), 4) z odręcznym nr "6", oraz napis odręczny ołówkiem "Dolina w Chełstach rzeki Wel";
drobne uszkodzenia,
p.d. rozerwanie - podklejone

Grzebieniaste koguty wyglądały spod zapasek kobiecych

akwarela, papier, 61 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: A. Kędzierski
Na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z tytułem i napisem: "Seria II wrzesień 1948 / nr 65" oraz nalepione potwierdzenie autentyczności wystawione przez St. Turczyńskiego (24. X. 1949).
por.: Apoloniusz Kędzierski 1861 - 1939 (Katakog wystawy monograficznej), Warszawa 1981, s. 84, poz. 312

liczba obiektów: 102