1 zł
2 600 000 zł

LINDEMAN Emil (LINDEMANN) (1864-ok. 1945)

W DRODZE NA TARG

Olej, tektura; 57,5 x 43 cm
Sygnowany p.d.: E. Lindeman

cena wywoławcza: Wykup abonament

Neapol (1908)

sygn. dat. l.d.
olej, papier/płótno
26.5x36.5 cm

Neapol, 1908

olej, płótno; 27 x 37 cm;
sygn. l. d.: E. Lindemann / Neapol 1908

Róże

olej, płótno; 52 x 72 cm;
sygn. p. d.: Emil Lindeman

MODLITWA

Olej, płótno, 67,5 x 48 cm,
sygn p.d.: E. Lindemann.

Na targu

olej, tektura; 24,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Lindeman
Zwraca uwagę uderzające podobieństwo stylistyczne, kolorystyczne, tematyczne do obrazu "Rynek Kleparski w Krakowie" (Józef Pankiewicz. Życie i dzieło. Artyście w 140. Rocznicę urodzin, Warszawa - MNW - s. 186, poz. 475)

Pejzaż z dworkiem, ok. 1900

olej, płótno; 50 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: Emil Lindeman
Na krośnie: fragment nalepki z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim [sprzed 1914].

Lit.: Janina Wiercińska, Katalog prac wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1860-1914, Ossolineum 1969, ss. 194-196 - wykaz prac artysty wystawianych w Zachęcie od 1890 do 1914.

Odpoczynek w słońcu

olej/papier, 35 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: `E. Lindeman`

Pejzaż z dworkiem, ok. 1914

olej, płótno; 50 x 68,5 cm
sygn. l.d. Emil Lindeman

Na krośnie: fragment nalepki z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim [tj. Sprzed 1914]
Opisany: J.Wiercińska: Katalog prac wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1860-1914, 1969, ss.194-197 - wykaz prac artysty wystawianych w Zachęcie od 1890 do 1914

estymacja: 18000 - 25000 zł

Poranek nad morzem, około 1929 r.

olej/tektura, 51,5 x 72 cm
sygnowany l.d.: `E. Lindemann`

Odwrocie:
dwie papierowe naklejki z wystawy w warszawskiej Zachęcie oraz z rocznego losowania obrazów
Wystawiany: Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1929 r.

Estymacja 8 000 - 12 000 zł

ŁODZIE RYBACKIE NA BRZEGU, 1929

Olej, tektura; 52 x 72 cm
Sygnowany l.d.: E.Lindeman
Na odwrocie dwie nalepki warszawskiej Zachęty, jedna z opisem pracy, druga informująca, że jest ona wygraną nr 7 corocznego losowania z 1929 r.

Góralki

olej/tektura, 68 x 51 cm
sygnowany p. d.: `E. Lindemann`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Nenufary - Kwiaty w wazonie, 1909

olej, płótno, 43,3 x 63,5 cm;
sygn. l. d.: E. Lindeman/ 1909
Na odwrocie fragment nalepki wystawowej z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim z datą 19.XII 19? [09? - dwie ostatnie cyfry nieczytelne) oraz nalepka zakładu ramiarskiego: FABRYKA RAM złoconych ozdób kościelnych / i salonowych / K. ŁUPIŃSKI/ w Warszawie/ Leszno No 21/ ? i rzeźbie.

CYGANIE PRZED CHATĄ

Olej, tektura;
48 x 61,5 cm
Sygnowany p.d.: E. Lindeman

OBEREK

olej/płótno,
45,5 x 60 cm
sygnowany l. d.: `E.Lindeman`

Cyganie przed chatą

olej, tektura,
47 x 60 cm;
sygn. p. d.: E. Lindeman

Pasterz z owcami

olej, tektura,
35,5 x 45 cm
sygn. l. d.: E. Lindeman

Dziewczyna nad stawem

olej, plótno, 41,5 x 31 cm;
sygn. l. d.: E. Lindeman
Na odwrocie pieczęć Iskry Karmańskiego

Portret kobiety, 1928

ołówek, papier,
38 x 28,5 cm;
sygn. z prawej strony: "Stick?" / Lindemann / 1928.

Objawienie w ruinach

olej, tektura,
24 x 41 cm w świetle oprawy;
sygn. p. d.: E. Lindemann

liczba obiektów: 97