POPIEL Tadeusz (1863 Szczucin - 1913 Kraków)
olej, tektura, 42,5 x 95,5 cm
sygn. p.d.: T.Popiel
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
20,5 x 15,5 cm;
sygn. l.d.: T Popiel / 88.
Olej, płótno; 69 x 100 cm
Na odwrocie (na górnej listwie krosna): ".. deusz Popi |.. EŁA Morze, / od Au.. |.. A Olej.";na dolnej listwie krosna fragment zniszczonej nalepki z wystawy; na górnej listwie krosna napis ołówkiem "Morze przechowane (?) u p. Architekta Andrzejewskiego | własność p. P Sanecki (?)";na ramie nalepka z napisem:"Tadeusz | Popiel"
Gwasz, akwarela, karton; 29 x 19, 6 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: T. Popiel
olej, tektura, wym.: 45 x 59 cm
sygn. l.d.: T. Popiel
JESIENNY PEJZAŻ O ZACHODZIE SŁOŃCA,ok. 1910 r.
Olej, płótno 65 x 100 cm
Sygn. po prawej u dołu czarnym olejem: T.Popiel
olej na płótnie, 74,5 x 99,5 cm
sygnowany p.d.: "T. Popiel Anzio"