1 zł
2 600 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Foubourg St. Denis, 1994

litografia barwna, papier; 40,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: E.A. Lebenstein 1994 (ołówkiem);

cena wywoławcza: Wykup abonament

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Pierścienie powinny zniknąć z naszych nosów, 1974

litografia barwna, papier; 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: 40/100 Lebenstein 74 (ołówkiem);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Głowy, 1971

długopis, papier; 26 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 71.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, ok. 1956

tusz, pędzel, papier milimetrowy;
59 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
dat. i opisany p. d.: 14.4.56 (?) JL (?);
obraz przed konserwacją;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja z twarzami, 1994

sygn., dat. i opisana p. g.: E.A. Lebenstein 94 (ołówkiem).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

POSTAĆ SIEDZĄCA, 1956

Tusz, ołówek, akwarela, papier milimetrowy; 57 x 38 cm
Sygnowany p.d.: Lebenstein 1956 ?

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1960

pióro, tusz, papier; 58x43 cm, sygnowany p.d.: "LEBENSTEIN 60"

*droit de suite

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

METRO BARBES - LOUVRE, ok. 1969

olej, płótno
96,5 x 129,5 cm
na odwrocie na płótnie napis: „METRO BARBES - LOUVRE
na górnym krośnie napis: METRO LOUVRE - CLIGNIANCOOURT [!]

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

DRUGIE CESARSTWO, 1966

tusze pióro, pędzel, lawowanie, pastel, papier z suchą pieczęcią
48 x 59 cm (w świetle passe-partout)
sygn. wytłoczona w warstwie malarskiej: Lebenstein 66
na odwr. sygn. czerwoną kredką: Lebenstein | „Seconde Empire“ | „Drugie Cesarstwo“
l.d.: 9 [w kółku]

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

INTERIEUR-EXTERIEUR, 1971

tusz gwasz, pastel, ołówek, papier kremowy
50,5 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. p.d.: „Interieur-exterieur“ | Lebenstein 1971
na odwr. nalepka Galerii Wahl, l.d. róg: 8 [w kółku], p.g. ślad pieczątki z podpisem

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

ANIMAL I, 1962

olej, płótno
61,5 x 167 cm
sygn. l.d.: Lebenstein 1962
sygn. na odwr. na płótnie: Lebenstein | „Animal I“ | 167 x 61 1/2 cm | 1962
na krośnie:
- napis flamastrem: kat 39;
- pieczątka Galerie Gmurzynska z Kolonii;
- nalepka (maszynopis): Animal I (Zwierzę I), 1963 | wł. artysty;
- dwie francuskie nalepki transportowe

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURE, 1958 r.

gwasz, tusz/papier, 70 x 23 cm
sygnowany i datowany p.d.: LEBENSZTEIN 58

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

“Figura osiowa 187 (“Sowa), 1963 r.

olej/płótno, 100 x 65 cm
sygnowany l.d.: 'Lebestein' oraz datowany p.d.: '63'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Lebenstein | figure no 187 | 1963 | 187 | 1965'
na odwrociu papierowa naklejka z opisem pracy, naklejka wystawowa oraz pieczątka: 'Lebenstein | ARCHIWUM'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Reptile, 1974 r.

olej/płótno, 100 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 74'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"Reptile" | Lebenstein | Diptere (przekreślone) | 1974 | acrylique et huile'
na odwrociu naklejka wystawowa Galerii u Jezuitów oraz papierowa naklejka z opisem pracy

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

bez tytułu

tusz, ołówek na papierze, 41×59 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figure, 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 53,5 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 1963', opisany p.d.: '"figure"'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postaci, 1955-56 r.

tusz/papier milimetrowy, 44 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i dedykowany długopisem p.d.: 'p. J. Stajudzie | z przyjaźnią | Lebenstein | 27.III.65 | Lebenstein 55-56'
opisany tuszem p.d.: 'większe zbliżenie między głowami | ale na rys 1.'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

bez tytułu (bestiarium)

tusz, papier
34,5x29 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta, sfinks i obelisk, 1985

litografia barwna, papier kremowy; ed. 62/75
49,5x31,8 cm
sygnowany l.d. "62/75", p.d. "Lebenstein 85"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Jeźdźcy apokalipsy, 1985

litografia sepiowa, papier kremowy
30x50 cm
sygnowany l.d. "XXIII/L", p.d. "Lebenstein 85"; papier oznaczony suchą pieczęcią

liczba obiektów: 1012