POCHWALSKI Kazimierz Teofil (1855 Kraków - 1940 Kraków)
PORTRET CZARNOSKÓREGO, 1890 R.
olej/papier, 20,5 x 15,5 cm (w świetle passe - part out)
sygnowany i datowany p. g.: `Kair 1890 | K. Pochwalski`
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura, 21 x 26 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski
Na odwrocie napis: Święta / Marja Magdalena / Kazimierza Pochwalskiego; oraz pieczęć: ZE ZBIORU / JANA SAS ZUBRZYCKIEGO
PORTRET PROFESORA MIECZYSŁAWA ŁAZARSKIEGO, 1907
olej na płótnie
100 x 76 cm
sygnowany l.g. "Kazimierz Pochwalski, Lwów 1907"
Olej, tektura;
23,5 x 16,5 cm
Sygnowany p.g.: Kair. 1890. | K. Pochwalski
Cesarz Franciszek Józef z trofeum myśliwskim, 1909 r.
olej/deska,
65 x 44 cm
sygnowany i datowany p. d.: `K. Pochwalski | 1909`
Olej, deska;
65 x 65 cm
Sygnowany p. d.: Kazi. Pochwalski 1922
Na odwrocie dwie szpongi; nieczytelny napis: III Stanngasse 12
olej, płótno,
70 x 55 cm;
sygn. p. g.: K. Pochwalski;
pastel, papier kremowy,
48 x 39 cm;
sygn. l. d.: K. Pochwalski
olej, tektura,
21 x 26 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski
Olej, płótno; 52 x 44 cm
Niesygnowany
Stan zachowania: obraz po konserwacji.
PORTRET JASNOWŁOSEGO DZIECKA, 1887
olej, deska
35 x 36.5 cm
sygnowany p.d.: K. Pochwalski | 887 Kraków
Olej, deska; 65 x 65 cm
Na odwrocie dwie szpongi; napis nieczytelny III Stanngasse 12
olej, płótno, 82,5 x 64,5 cm;
sygn. p.d.: Kazi. Pochwalski / 1924.
olej/płótno, 108 x 81 cm
sygnowany i datowany p. d.: `K Pochwalski 1914`
PORTRET MĘŻCZYZNY W OKULARACH, 1918
olej, deska,
73 x 58.5 cm
sygnowany po prawej: K.Pochwalski | 1918
Olej, deska; 65 x 65 cm
Olej, karton naklejony na tekturę; 52 x 39,5 cm
Sygnowany p. d. czerwonym olejem: K Pochwalski | 1875;
na odwrocie tektury czarnym tuszem napis: Kazimierz Pochwalski oraz kartka maszynopisu z orzeczeniem autentyczności wydanym przez dr Feliksa Koperę w Krakowie 21 kwietnia 1944
olej, płótno, 56 x 46,5 cm
sygn. p.d.: K. Pochwalski
na odwrocie nalepka salonu Kazimierza
Wojciechowskiego i orzeczenie
prof. F. Kopery z 1942
Olej, płótno; 96,6 x 74 cm
Sygnatura: po prawej u dołu brązowym olejem: KaziPochwalski |
Żabia 1909. r.| na odwrocie blejtramu nalepka TPSP w Krakowie z 1956.
Olej, płótno; 31 x 23,3 cm w świetle ramy
Sygnowany p. d.: Kaz. Pochwalski | MK Teodorowi Axentowiczowi