1 zł
2 600 000 zł

SKOCZYLAS Władysław (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)

Jędrzej Chyc (Głowa starego górala), 1918 r.

sucha igła/papier, 29,8 x 24 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'W. Skoczylas'

- Maryla Sitkowska, Władysław Skoczylas (1883 - 1934), Warszawa 2015, poz. 74, s. 199 (il.)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Osiedle góralskie

akwarela, papier, 27,5 x 33,3 cm,
na odwrocie drukowana naklejka TPSP w Poznaniu, wypełniona tekstem atramentem: Reg. obrazów nr. bież 425 / Władysław Skoczylas / Osiedle góralskie / cena sprzedaży 400 db / akwarela.
Na odwrocie ramy naklejka wypełniona tekstem maszynowym: Obraz / "Osiedle góralskie" / był eksponowany / na wystawie wspólnej W. Skoczylasa, J. Mal -/ czewskiego, J. Mehoffera, M. Wywiórskiego i / H. Jackowskiego w TPSP w Poznaniu w styczniu / 1910 roku.

Janosika imię nigdy nie zaginie

drzeworyt, papier;
21,5 x 13,5 cm (kompozycja).

Ukrzyżowanie

drzeworyt, papier, odbitka 13,5 x 8,6 cm, sygn. ołówkiem pod płytą: Wskoczylas

Z bożej łaski, 1915 r.

drzeworyt, papier, 33 x 27,5 cm w świetle passe-partout, opis typograficzny u dołu: Wł. Skoczylas Tow. Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie

Cmentarzyk wojenny, 1923

Akwaforta, sucha igła; wym.: 289 x 230; nie sygn.; zachowane oryginalne pp, na odwrocie którego znajduje się naklejka wystawowa. Praca znana też jako "Cmentarz żołnierzy". Stan zachowania: na odwrocie ślad po podklejeniu.
Lit.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, kat. met 84, kat. płyt met. 56; M. Sitkowska, Władysław Skoczylas (1883-1934), Warszawa 2015, kat. mat. 90, s. 201 (il.).

Zamek Orawski, 1922

Drzeworyt dłutkiem, 188 x 153 mm; sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas. Rycina z "Teki Podhalańskiej".
Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917; kat. III, poz. 52, s. 222; M. Sitkowska, Władysław Skoczylas, Warszawa 2015, s. 222, poz. 52 (tam dalsza literatura).

Gazda, 1910

Akwaforta, papier żeberkowy; wym. w odcisku płyty: 180 x 132 mm; sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas 1910. Lit. M. Sitkowska, Władysław Skoczylas, Warszawa 2015, kat. I, poz. 6 (tam dalsza literatura).

Walka ze smokiem, około 1916 r.

drzeworyt/papier, 17 x 20 cm (zadruk)
Praca pochodzi z Teki Podhalańskiej

- Maryla Sitkowska, Władysław Skoczylas (1883 - 1934), Warszawa 2015, poz. 23, s. 215 (il.)

Scena miłosna, 1929 r.

drzeworyt/papier,22,5 x 16,5 cm (zadruk)
Praca pochodzi z książki Jana Kasprowicza Taniec Zbójnicki wydanej przez J. Morkowicza w Warszawie

LIETRATURA:
- Maryla Sitkowska, Władysław Skoczylas (1883 - 1934), Warszawa 2015, poz. 165, s. 240 (il.)

Zbójnik skaczący nad ogniem, 1929 r.

drzeworyt/papier, 22,2 x 21,8 cm

LIETRATURA:
- Maryla Sitkowska, Władysław Skoczylas (1883 - 1934), Warszawa 2015, poz. 159, s. 240 (il.)

W murowanej piwnicy, 1929 r.

LIETRATURA:
- Maryla Sitkowska, Władysław Skoczylas (1883 - 1934), Warszawa 2015, poz. 160, s. 240 (il.)

Pochód zbójników, 1929 r.

drzeworyt/papier,21,1 x 29,2 cm (zadruk)

LIETRATURA:
- Maryla Sitkowska, Władysław Skoczylas (1883 - 1934), Warszawa 2015, poz. 163, s. 240 (il.)

Zbójnicy pod zamkiem, 1929 r.

drzeworyt/papier,20,6 x 25,7 cm (zadruk)

LIETRATURA:
- Maryla Sitkowska, Władysław Skoczylas (1883 - 1934), Warszawa 2015, poz. 174, s. 243

Profil Janosika, około 1925 r.

drzeworyt/tinta , 22,2 x 21,8 cm (zadruk)

Dodatek artystyczny do zeszytu gwiazdkowego "Tygodnika Ilustrowanego"z 1925 roku

LIETRATURA:
- Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, poz. 49
- Maryla Sitkowska, Władysław Skoczylas (1883 - 1934), Warszawa 2015, nr. kat. 54, s. 222 (il.)

Autoportret młodzieńczy, 1910 r.

akwaforta, sucha igła/papier,24,1 x 20,1 cm (zadruk)

LIETRATURA:
- Maryla Sitkowska, Władysław Skoczylas (1883 - 1934), Warszawa 2015, poz. 4, s. 187 (il.)

Rajcza, 1930 r.

akwarela, ołówek, papier, 30 × 41 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: W. Skoczylas 30 Rajcza

PEJZAŻ OKOLIC CHIANTI

akwarela, papier, 34 x 48 cm
sygn. l.d.: W. Skoczylas Chianti

TRZY GÓRALKI NA DRODZE, lata 1908-1918

akwarela, papier
69,4 x 97,2 cm
sygn. p.d.: W. Skoczylas

Jan Kasprowicz, Taniec zbójnicki, 1929

Warszawa-Kraków 1929. Wyd. J. Mortkowicz, s. [4], 32, [4], tabl. ryc. 4 (drzeworyty, w tym 2 rozkładane), okładka, inicjały i finaliki w drzeworycie, 28 cm, broszura oryginalna; kompletny, czysty egzemplarz. Stan bardzo dobry. Piękny typograficznie druk. Ilustrujące poemat oryginalne drzeworyty Skoczylasa należą do najsłynniejszych prac artysty. Lit.: M. Sitkowska, poz. 159-171.

liczba obiektów: 422