1 zł
2 600 000 zł

MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Dyplom Wystawy Powszechnej w Paryżu, 1900

Karton; wym.: 575 x 635 mm; sygn. pł. l.d.: Carole Boignard inv, p.d.: Adrien Didier sc. Dyplom potwierdzający otrzymanie złotego medalu przez: Monsieur Joseph Mehoffer a Vienne [otrzymał go za portret śpiewaczki]. Podczas tej wystawy medale srebrne: otrzymali Julian Fałat, Jacek Malczewski, Józef Pankiewicz, Leon Wyczółkowski i Włodzimierz Tetmajer. Miejscem wystawy sztuki był Le Grand Palais. Lit.: Catalogue illustre officiel de l’Exposition Decennale des Beaux-Arts. 1899 a 1900, Paris 1900.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sztuka Polska, 1903 r.

litografia barwna, papier, 38 x 27 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. na kamieniu l.d.: JÓZEF MEHOFFER / 1903, okładka do albumu malarstwa "Sztuka Polska, 1903", oprawa współczesna

STUDIUM DO POSTACI ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA Z WITRAŻA KATEDRY WE FRYBURGU, 1895

węgiel, papier
28,5 x 22,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Józef Mehoffer 1895.

Okładka albumu Sztuka Polska. Malarstwo wg projektu Józefa Mehoffera, 1903.

Litografia barwna na szarym kartonie, 38,5 x 28,5 cm;
sygn. na kamieniu l.d.: Józef Mehoffer / 1903;
Album "Sztuka Polska" ukazał się nakładem księgarni H. Altenberga we Lwowie, praca reprodukowana m.in. w: Mieczysław Wallis "Secesja", Arkady, 1984, s. 119.

Sztuka Polska - okładka, 1903

litografia barwna, papier; 37,5 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn.. i dat. w kompozycji, na kamieniu: JÓZEF MEHOFFER / 1903;
przed konserwacją

WIOSNA, 1930

olej, deska, 19 x 27.5 cm
sygn. l.d.: Józef Mehoffer 1930

Krakus

ołówek, papier żeberkowy naklejony na tekturę;
62 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Józ. Mehoffer

Portret ojca J. Joachima Berthiera, 1918 r.

sucha igła, akwaforta/papier, 24,1 x 17,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Józef Mehoffer'

- Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej, Kraków1964, poz. 441

Sztuka polska. Malarstwo, 1903 r.

litografia barwna/papier, 38,5 x 28,5 cm
sygnowany i datowany na kamieniu: 'JÓZEF MEHOFFER | 1903'
Sztuka Polska. Malarstwo pod kierunkiem Feliksa Jasieńskiego i Adama Łady Cybulskiego, nakładem księgarni H. Altenberga we Lwowie wydanej w 1904. reprodukcjami i obszernymi biogramami Juliusza Kossaka, Józefa Chełmońskiego, Stanisława Masłowskiego oraz Józefa Mehoffera.

LIETRATURA:
- Mieczysław Wallis, Secesja, Warszawa 1967, 1984, s. 119 (il.)

PORTRET MECENASA KONRADA KOLSZEWSKIEGO, 1923

kredka, węgiel, gwasz, papier żeberkowy
62 x 45 cm (w św. oprawy)
sygn. p.d.: Józ Mehoffer | Poznań 1923
powyżej sygnatury dedykacja: Mecenasowi | Dr. Konradowi Kolszewskiemu | w przyjaznym upominku
Na odwrocie - na oprawie nalepka wystawy w TZSP w Warszawie (druk, atrament, stempel): 33367 Autor Mehoffer Józef | Tytuł portret Dr. K. Kolszewsk [..] Wykonanie [..] | Cena ... Wł. ... 266
24 CZER 1935

Wisła pod Niepołomicami

akwarela, ołówek/papier, 10,5 x 17 cm

na odwrociu notatka autorska

- spuścizna rodzinna artysty, potwierdzenie autentyczności przez prawnuczkę Józefa Mehoffera

Loterya na urządzenie Domu Matejki, 1899

Chromolitografia, wym.: 660 x 930 mm; nie sygn..; plakat, stylistycznie tkwiący w formie tradycyjnego afisza, wykonany został w zakładzie Aureliusza Pruszyńskiego. Kompozycja podzielona na cztery części. W części środkowej pole tekstowe z nagłówkiem "Loterya na urządzenie domu Matejki", poniżej przerywnik w formie czterech dekoracyjnych pętelek. Pod nim tekst mówiący o szczegółach loterii. Z jednolicie pisanej informacji wybija się hasło "Cena losu 2 korony". Po bokach części tekstowej umieszczone w obramieniach dwa przedstawienia kwiatów. Rośliny są stylizowane, symetryczne, potraktowane płaszczyznowo i ukazane na neutralnym tle. Mehoffer słynął z zamiłowania do stylizowanych roślin i mocnego konturu.

Polonia. Radość życia. Wersja lewej części tryptyku

olej, płótno, 51 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: Józef Mehoffer

Vita somnium breve. Życie snem krótkim, 1902

ilustracja (cynkografia) wg niezachowanego rysunku, "Chimera", sierpień 1902,
t. 5, z. 14, 15 x 15 cm. Karta 23,6 x 18,5 cm

PORTRET KOBIETY, 1919

olej, płótno, tektura, 58 x 44 cm
sygn. l.d.: Józef Mehoffer/ 1919

Magiczny ogród

litografia barwna, karton, 25 x 25 cm, (w świetle oprawy),
sygn.i dat. l.d. JOZEF MEHOFFER 1903
Projekt okładki do albumu malarstwa "Sztuka Polska, 1903" , obcięte napisy.
Reprodukowany: Mieczysław Wallis, Secesja, Warszawa 1967, 1984, s. 119

STUDIUM GŁOWY DZIEWCZYNKI, 1908

Portret Janiny Mazanowskiej
Pastel, papier; śr. 26 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: JM, piórkiem na passe-partout: Józef Mehoffer 1908

Widok na Niepołomice

akwarela, ołówek/papier, 10,5 x 17 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu notatka autorska

Biczowanie - szkice rzeźby barokowej

ołówek, papier, 34,6 x 21,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Lubień / J.M.
Zapewne szkic rzeźby barokowej znajdującej się w drewnianym kościele parafialnym z XVII w. w Lubieniu (Beskid Wyspowy), spalonym w 1939 r.

Projekt dekoracji ściennej ze Zmartwychwstałym Chrystusem

gwasz na podrysowaniu ołówkiem, tektura fakturowana;
49,5 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Józef Mehoffer (przed konserwacją)

liczba obiektów: 431