POTWOROWSKI Piotr Tadeusz (1898-1962)
akwarela/papier, 59 x 41 cm
sygnowany p.d.: `Piotr Potworowski`
Estymacja: 5 000 - 8 000 zł
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, 20 x 25 cm,
na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez syna artysty oraz nalepka Galerii Wahl.
ze zbiorów rodziny artysty.
Wystawiana w Galerii Studio w 1996 roku.
Żona i córeczka Anusia w ogrodzie
akwarela, ołówek, papier; 32 x 43,5 cm; (w świetle oprawy);
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem:
"Żona i coreczka Anusia w ogrodzie./ Malował Piotr Potworowski, gdy przebywał / w Grębaninie w majątku hr. Mańkowskich./ Umarł w Londynie 1962 r."/Reprodukowany w albumie z wystawy w Zachęcie
Bibl.: Piotr Potworowski 1898 - 1962. Katalog wystawy, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1998, s. 110 (il.).
olej/płótno, 20,5 x 56,5 cm
na odwrociu naklejka: `350 | Piotr Potworowski (1898-1962) | Pejzaż | olej, płótno, 20,5x56,5 cm`
Pochodzenie: Kolekcja Ireny Moderskiej, Poznań
Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 12 000 - 18 000
akwarela, ołówek/papier, 32 x 43,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Potworowski`
opisany na odwrociu: `Żona i córeczka Anusia w ogrodzie | Malował Piotr Potworowski, gdy przebywał | w Grębaninie w majątku hr Mańkowskich | umarł w Londynie 1962 r.`
oraz informacja o wystawie w Zachęcie w 1998
Piotr Potworowski 1898 - 1962, katalog wystawy, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1998, s. 110 (il.).
Estymacja: 8 000 - 9 000
gwasz, akwarela, ołówek, papier,
41,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Potworowski 36 (ołówkiem)
olej, gwasz/papier,
27 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `P. POTWOROWSKI`
akwarela,
20 x 25 cm,
na odwrocie potwierdzenie
autentyczności przez syna artysty oraz nalepka Galerii Wahl.
ze zbiorów rodziny artysty.
Akwarela, papier;
20,5 x 26 cm w świetle passe-partout
Na odwrociu certyfikat syna artysty, Jana Potworowskiego z roku 1998
Akwarela, papier;
21 x 26 cm w świetle passe-partout
Akwarela, papier;
19,2 x 24 cm w świetle passe-partout
Akwarela, papier;
wym. 13,2x8,5 cm,
szkic z lat 1952-1954 (okres podróży do Włoch, Francji, Hiszpanii)
Postać kobieca w żółtym stroju
13,2x8,5 cm,
szkic z lat 1952-1954 (okres podróży do Włoch, francji, Hiszpanii)
wym. 8,5x13,2 cm,
8,5x13,2 cm,