PIOTROWSKI Antoni (1853 Nietulisko Duże k. Kunowa - 1924 Warszawa)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno,
50,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: A. PIOTROWSKI
olej, tektura, 34 x 47 cm;
sygn. p. d.: A. PIOTROWSKI
ATAK HUSARII NA JANCZARÓW POD WIEDNIEM
olej, płótno, 100 x 165 cm;
sygn. p. d.: A. PIOTROWSKI / 1910 / KRAKÓW
LEGIONISTA PRZY OKOPIE, po 1914
Olej, tektura; 34,2 x 46,7 cm
Sygnowany p.d.: A. PIOTROWSKI
Na odwrocie nalepka warszawskiej "Desy" z 1989 roku z adnotacją, że obraz nie może być wywieziony za granicę. Fragment pieczątki owalnej, częściowo czytelnej:
ków, Basztowa 18
WOJSKA ROSYJSKIE NAD DUNAJEM, 1880
olej, płótno
40.5 x 86.5 cm
sygnowany dwukrotnie:
- l.d.: APiotrowski 1880 Paryż (inicjały wiązane)
- p.d.: A. Piotrowski. 1880 Paryż | "Matinée sur le Danube."
cena wywoławcza: 80 000 PLN
Olej, tektura; 34,2 x 46,7 cm
Sygnowany p.d.: A. PIOTROWSKI
Na odwrocie nalepka warszawskiej "Desy" z adnotacją, że obraz nie może być wywieziony za granicę, z 17.01. 1998 r.; fragment pieczątki owalnej częściowo czytelnej: "….ków, Basztowa 18"
olej, deska
26.4 x 15.8 cm
sygnowany p.d.: A. Piotrowski | 1887
olej, deska,
23.5 x 33 cm
sygnowany p.d.: A. Piotrowski. 1883 | Paris.
Na odwrocie nieczytelny napis tuszem na desce oraz resztka drukowanej nalepki z zachowanym fragmentem napisu: (..) | GA(...) | ZYGM. R(...).
Ponadto mała ząbkowana nalepka z wpisanym atramentem: No 2745.
Scena rodzajowa przed dworem, 1912
olej, sklejka, 61 x 93 cm
sygn. p.d.: A. Piotrowski 1912
olej, płótno, 60 x 99 cm
sygn. p.d.: A.Piotrowski
na odwrociu naklejka: TOWARZYSTWO ZACHĘTY SZTUK PIĘKNYCH W KRÓLESTWIE POLSKIM / SALON DOROCZNY 1921 / 2. / AUTOR Antoni Piotrowski / TYTUŁ DZIEŁA "Jesień" / RODZAJ DZIEŁA olejny / Cena / Podpis / Antoni Piotrowski
naklejka: SALON DOROCZNY 1923 / 24. / AUTOR Antoni Piotrowski / TYTUŁ DZIEŁA "Wróble" / RODZAJ DZIEŁA olejny / Cena sto milonów / Podpis A.Piotrowski
Spotkanie na przełęczy, 1896 r.
olej/płótno, 181 x 251 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Antoni Piotrowski 1896 Kraków`
olej, płótno,
46 x 64.5 cm
sygnowany p.d.: Antoni Piotrowski. 1897 r.
olej/płótno, 181 x 251 cm
olej, płótno, 52 x 42,5 cm;
sygn. p.d.: A.Piotrowski. 1885 / Cracoviea.
olej na tekturze, 69 x 50 cm,
sygnowany p.d. "A. PIOTROWSKI. / 1918.", na plecach nalepka Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki przy T.S.P. w Krakowie (autor, tytuł ["Idylla bezarabska"], technika, nr 0832)
olej, płótno, 50 x 44 cm (owal);
sygn. z prawej po środku: Antoni Piotrowski Józef Rudziński dzierżawca majątku Zalesie k. Wierzbicy przyjaźnił się z Antonim Piotrowskim
olej, płótno, 52 x 42,5 cm;
sygn. p.d: A. Piotrowski. 1885 / Cracoviae.
węgiel na tekturze,
76,8 x 34 cm w świetle passe-partout,
sygnowany u dołu po prawej "APiotrowski". Na odwrocie kartka wystawowa (Zachęta). Praca wystawiana także w Muzeum Okręgowym w Radomiu w 1998 r.