1 zł
2 600 000 zł

ELJASZ-RADZIKOWSKI Walery (1841-1905)

Postać kobiety

ołówek, akwarela, papier,
9 x 4,8 cm (w świetle oprawy);
napis p.d.: 14 wiek ... (?)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Piechota polska z bitwy pod Trembowlą

ołówek, akwarela, szary papier,
9,8 x 7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WE;
napis l.d.: Piechota polska / z bitwy pod / Trembowlą, / współczesny obraz / na wystawie / zabytków z czasów / Jana III

Scena rodzajowa

akwarela, papier, 15 x 11,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: EW 27/8 1862

GÓRAL, 1875

Tusz, papier; 16 x 16 cm w świetle
Sygnowany l. d.: WE 2/7 1875

Powstańcy z r. 1863

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
18 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Walery Eliasz Radzikowski;
oraz napis l.d.: Powstańcy z r. 1863. (ołówkiem)

Halabardnicy na baszcie pasamoników

akwarela, papier, 27 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Radzikowski (słabo czytelna) / 15/5 1864 / Monachium

Typy mundurów powstańców 1863 roku

akwarela, papier, 18 x 27,6 cm;
sygn. p.d.: Walery Eljasz Radzikowski
autorski (?) napis l.d.: Powstańcy z r. 1863. (ołówkiem)

Akrobaci

tusz, tusz lawowany, papier,
24,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Rys. Walery Eliasz
Monochromatyczna ilustracja do jednej z gazet.

Umundurowanie powstańców z 1863 r.

akwarela, papier, 18 x 28 cm,
sygn. l.d.: Walery Eliasz Radzikowski (tuszem) ,
napis autorski l.d.: Powstańcy z r. 1863 (ołówkiem)

Halabardnicy na baszcie Pasamonnikóww Krakowie

akwarela, papier,
27 x 22,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Radzikowski (słabo czytelnie) / 15/5 1864 / Monachium

PORTRET JANA DŁUGOSZA, 1889 r.

Akwarela, ołówek, papier; 20,8 x 15,9 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany ołówkiem l. d.: 1/5 1889 | rys. Walery Eliasz
oraz u dołu Jan Długosz

W TATRACH, 1895 r.

Olej na płótnie 51 x 36 cm
Sygnowany śr.d. - "mal. Walery Eljasz / 1895."

Scena z Powstania Styczniowego

sygn. p.d.
akwarela, papier
44.5x55.5 (w świetle passe-partout )

Jan Długosz

tusz lawowany, papier, 20,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: 1/5 1889/ Rys/ Walery Eljasz; napis u dołu: Jan Długosz

Jan Długosz

JAN DŁUGOSZ, 1889

akwarela, ołówek na papierze, 21 x 16,2 cm
w świetle p-p, sygnowana ołówkiem l.d. "1/5 1889 / rys Walery Eljasz";
u dołu napis ołówkiem "Jan Długosz"

Portret kobiety (1868)

sygn. dat. l.d.
akwarela, gwasz, papier
22.5x18.5 (owal)

PRZYSIĘGA NA RYNKU W KRAKOWIE DNIA 24 MARCA 1794, 1894

heliograwiura barwna,
35,6 x 50 cm,
sygnowana na płycie u dołu po prawej "1893 W. E.",
wydana w Księgarni Katolickiej w Poznaniu w setną rocznicę przysięgi Kościuszki

BITWA POD PARKANAMI, 1883 r.

Akwarela, tusz lawowany, ołówek na papierze 23,5 x 34 cm
Sygnowany l.d. - "4/5 1883 WE"

PORTRET MAŁEGO CHŁOPCA (ZAPEWNE SYNA ARTYSTY, STANISŁAWA) Z KONFEDERATKĄ W DŁONIACH, 1869 r.

Akwarela, ołówek, papier; 10,9 x 7,9 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany ołówkiem p.d.: 2/12 1869 | WE (monogram wiązany)

liczba obiektów: 127