1 zł
2 600 000 zł

MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

WNĘTRZE KOŚCIOŁA W TURKU, 1933

Ołówek, papier, 37 x 33 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: JózefMehoffer 1933 r

Reprodukowany: Adam Radajewski, Józef Mehoffer, KAW. Warszawa, 1976 il. 78

cena wywoławcza: Wykup abonament

Głowa Chrystusa - szkic do witrażu

ołówek, papier, 27,3 x 32,5,
sygn. p.d.: Józef Mehoffer

Martwa natura, lata 90. XIX w.

Olej, płótno; wym.: 37 x 43,5 cm; nie sygn.,
potwierdzenie autentyczności wystawione przez wnuczkę artysty; praca ze zbiorów rodzinnych.

Sztuka Polska. Malarstwo, 1903

Tom poświęcony polskiemu malarstwu opracowany przez Feliksa Jasieńskiego i A. Ładę-Cybulskiego, wydany w 1910 we Lwowie przez Księgarnią H. Altenberga. Strona tytułowa w postaci grafiki zrobionej na zamówienie: litografia barwna, papier, wym.: 385 x 285 mm;
sygn. i datowany na płycie l. d.: Józef Mehoffer | 1903. Zachowana oryginalna okładka.

Projekt witraża

ołówek, papier, 80,8 x 39,6 cm,
sygn. p.d.: JM. Stan do konserwacji.

PRZED DOMEM, 1946

olej, płótno; 95 x 115 cm
sygn.p.d.: Józef Mehoffer/1946

Portret żony artsty

akwaforta, sucha igła, papier, 15 × 19 cm w świetle passe-partout (odcisk płyty: 12,5 × 17,5 cm)
sygn. p. d. ołówkiem: Józef Mehoffer

Okładka albumu Sztuka Polska Malarstwo z 1903 r.

llitografia barwna na szarym kartonie, 38,5 × 28,5 cm
sygn. na kamieniu l. d.: JÓZEF MEHOFFER/1903

Grafika zrobiona na zamówienie wydawcy H. Altenberga jako okładka albumu "Sztuka Polska. Malarstwo" wydanego we Lwowie w 1903 roku.
Reprodukowana m.in. w: Mieczysław Wallis "Secesja", Arkady, 1984, s. 119

Jankówka, około 1910 r.

olej/deska, 26,5 x 36 cm
sygnowany l.d.: `J. Mehoffer`
na odwrociu papierowa naklejka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie oraz fragmentarycznie zachowana nalepka wystawowa z datą nadesłania obrazu `1/I 1910 (?)`
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, około 1910
OPINIE:
- opinia dr Stefanii Kozakowskiej z 30.01.2015 r.

Projekt ornatu - część górna kolumny

węgiel, papier kalkowy,
68 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Mehoffer

Projekt ornatu - dolna część kolumny

węgiel, papier kalkowy, 40 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Mehoffer
[przedarcia krawędzi w kilku miejscach]

Projekt okładki do Sztuki Polskiej, 1903 r.

litografia barwna/papier, 37,5 x 27,5 cm
sygnowana i datowana na płycie l.d.: `JÓZEF MEHOFFER | 1903`
album "Sztuka Polska" ukazał się nakładem księgarni H. Altenberga we Lwowie
- Mieczysław Wallis "Secesja", Arkady, 1984, s. 119

Projekt ornatu - środkowa część kolumny

węgiel, papier kalkowy,
53 x 70 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Mehoffer

węgiel, papier kalkowy,
40 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Mehoffer

węgiel, papier kalkowy,
sygn. u dołu: Mehoffer

Brzeg górskiej rzeki, ok. 1890

Ołówek, papier; wym.: 20,3 x 16,4 cm; nie sygn.; lekko po- strzępione marginesy arkusza; praca ze zbiorów rodziny arty- sty, potwierdzenie pochodzenia przez wnuczkę malarza.

Mona Lisa. Studium twarzy, ok. 1890

Ołówek, papier; wym.: 18,4 x 14,2 cm; nie sygn.; lekko po- strzępione marginesy arkusza; praca ze zbiorów rodziny arty- sty, potwierdzenie pochodzenia przez wnuczkę malarza.

Kaplica św. Wacława, ok. 1890

Ołówek, papier; wym.: 20,2 x 16,5 cm; nie sygn.; lekko po- strzępione marginesy arkusza; praca ze zbiorów rodziny arty- sty, potwierdzenie pochodzenia przez wnuczkę malarza.

Akt młodej dziewczyny, ok. 1890

Ołówek, papier; wym.: 38 x 24 cm; nie sygn.; lekko postrzępione marginesy arkusza; praca ze zbiorów rodziny artysty, po- twierdzenie pochodzenia przez wnuczkę malarza.

Projekt okładki Sztuka Polska, 1903

litografia barwna, papier; 37,5 x 27 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. na płycie l. d.: JÓZEF MEHOFFER / 1903

liczba obiektów: 431