1 zł
2 600 000 zł

KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Postać, 1964 r.

ołówek, flamaster, kolaż/papier, 22 x 19,5 cm
sygnowany, datowany i opsiany u dołu: 'TKantor | Chexbres 1964 | à Mlle | Eriksson'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ambalaż z parasolem, 1973

technika mieszana/ceramika, wys.: 5 cm, śr.:36 cm
sygnowany: 'T.Kantor'
sygnowny p.d.: 'T. Kantor'
na odwrociu dedykacja: 'p. Styczyńskiemu | t. Kantor | 1973'

- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 29.

Bez tytułu, 1948

flamaster, pastel, gwasz, papier,
20,5 × 29 cm
sygn. l. d.: T. Kantor w obrębie pieczątki
własnej artysty; u dołu dedykacja: 8 maja/Stasiowi

Bez tytułu, z cyklu Ludzie i piasek, 1969

flamaster, papier, 20 × 29 cm
sygn. l. d.: Kantor

Z CYKLU MULTIPART - EGZEMPLARZ NR 12, 1970

olej, płótno, asamblaż
120 x 110 cm
Na odwrocie na krośnie kopia nalepki: GALERIA FOKSAL PSP | Warszawa 1, ul. Foksal 1/4 | AUTOR Tadeusz Kantor | Tytuł Multipart | WYSTAWA 40 egz. multipartów | DATA luty 1970
Na odwrocie na płótnie naklejona kopia umowy między autorem pracy a nabywcą oraz kopia warunków tejże umowy.
Oryginały w/w dokumentów w załączeniu.
Obraz po konserwacji; usunięto efekty interwencji nabywcy przywracając stan pierwotny, wymianiono podobrazie.

Obraz pochodzi z kolekcji pierwszego nabywcy, który kupił go bezpośrednio od T. Kantora na pierwszej wystawie Multipartu.

Obraz wystawiany i opisany:
- Multipart, Galeria Foksal, Warszawa 1970;
- Multipart, Galeria Foksal, Warszawa 1971.

PEINTURE, 1961

olej, emalia, płótno, 99,7 x 81,3 cm
sygn. i dat. p.d.: `7.61 Kantor’
op. na odwrocie: `HAMBURG VII 1961 T.KANTOR’

PROWENIENCJA:
kolekcja Marc'a M. Spiegla, USA .

PEINTURE, 1962

olej, emalia, płótno,100 x 80,7 cm
sygn. i dat. l.d.: `1962 Kantor’
op. na odwrocie: `T.KANTOR PARIS I 1962’

PROWENIENCJA:
kolekcja Marc'a M. Spiegla, USA.

Informel, 1958 r.

olej/płótno, 73 x 116 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kantor | IX 1958'
opisany na odwrociu: 'T. KANTOR | IX 1958 | SZKOKHOLM'
na odwrociu papierowe naklejki wywozowe, naklejka porządkowa z opisem obrazu z kolekcji Theodora Ahrenberga oraz naklejka celna

- kolekcja Theodora Ahrenberga, Sztokholm - kolekcja prywatna, Polska

Kompozycja, 1961 r.

tusz/papier, 27 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr.d.: 'TKantor', opisany i datowany p.ś.: 'Paris | 1961'

Portret, 1939 r.

akwarela/papier, 15,5 x 12,5 cm
sygnowany p.d.: 'T Kantor', datowany l.d.: '1939'

Szkic, 1989 r.

tusz lawowany, papier, 35 x 21 cm;
sygn. p. d.: okrągła pieczątka "Kantor", odręcznie: T. Kantor

Informel, 1960

olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: Kantor
na odwrocie napisy autorskie: T. KANTOR/ XI 1960/ CRACOVIE

Lit. (wybrana): K. Pleśniarowicz, Kantor. Artysta końca wieku, Wrocław 1997, s. 99-141; Tadeusz Kantor. Malarstwo i rzeźba [katalog wystawy oprac. Z. Gołubiew], Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 1991, s. 12-14; T. Kantor, Ma creactions, mon voyage: commentaires intimes, [wstęp] G. Scarpetta, Paris 1991 s. 50-98.

Wózek - projekt

tusz/papier, 20 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu: 'RYSUNEK - PROJEKT TADEUSZA KANTORA do spektaklu "NIECH SCZEZNĄ ARTYŚCI"

Grająca

akwarela, gwasz/papier, 26 x 18,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'TK'
na odwrociu dedykacja: 'W dniu Imienin (nieczytelnie) | Tadeusz K.'

Peinture, 1962

olej, szkliwo, 96,3 x 129,6 cm
sygn. i dat. na odwrocie: T.KANTOR II 1962 PARIS

PROWENIENCJA:
kolekcja Marc'a M. Spiegla, USA

Peinture, 1959

olej, szkliwo, lakier, płótno, 81 x 99.7 cm
sygn. p.d.: Kantor
opisany na odwrocie: T.KANTOR V.1959 PARIS
na odwrocie uszkodzona nalepka z Saidenberg Gallery w Nowym Jorku

PROWENIENCJA:

Pierogi, 1982 r.

olej/płótno, 150 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Kantor | 1982'
opisany na odwrociu: 'KANTOR | BIENNALE | DI | VENEZIA | 56', oraz na blejtramie: 'KANTOR - PIEROGI'
na odwrociu nieczytelne stemple wywozowe, dwie francuskie naklejki wywozowe z opisem obrazu, znaczek celny oraz papierowa nalepka z Biennale w Wenecji z 1982 roku z numerem '56'

- "Métamorphoses", wystawa indywidualna w Galerie de France, Paryż, 1982 r.
- Biennale w Wenecji, 1982 r.

Peinture C, 1958 r.

olej/płótno, 75 x 67,5 cm
sygnowany p.d.: 'Kantor'
opisany na odwrociu: '"PEINTURE C" | TADEUSZ | KANTOR | II 1958 | Cracovie'
na odwrociu papierowa nalepka Miejskiego Konserwatora Zabytków w Krakowie

bez tytułu

1990
gwasz, kredka, tusz, papier, 17 x 14 cm

bez tytułu

1990

liczba obiektów: 554