1 zł
2 600 000 zł

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechanofaktura, lata 60.

Technika własna; wym.: 520 x 520 mm; nie sygn. Na odwrocie owalna pieczęć tuszowa: Atelier Berlewi. Etude Chapelle Perrin Fromantin. Versailles. Drobne uszkodzenia powierzchni.

cena wywoławcza: Wykup abonament

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922 r.

litografia/papier, 61,5 x 50 cm
sygnowana i datowana na kamieniu: `H.BERLEWI.1922`
na odwrociu pieczątka ATELIER BERLEWI

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety, 1950 r.

ołówek/papier, 26,5 x 20 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Berlewi 50`
na odwrociu pieczątka `Etude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN VERSAILLES ATELIER BERLEWI`

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt kobiety, 1922

litografia barwna, papier; 61,5 x 49,5 cm
sygn. p.d. H.BERLEWI 1922

Na odwrocie owalna pieczęć: Etude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN/ ATELIER BERLEWI/ * VERSAILLES *

estymacja: 7000 - 10000 zł

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety w chuście, 1939

pastel, papier; 63,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: berlewi/ 39

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

PORTRET KOBIETY, 1957

Tusz, papier; 23,5 x 16 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: H. Berlewi. 57

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

sygn. l. d.: berlewi/ 39

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Impasse Ronsin, 1955

olej, płótno
sygn. i dat. l.d.
75 x 81 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

PORTRET CÓRKI SAMUELA MOSZKOWSKIEGO, 1919-20

Ołówek, papier; 16,5 x 11,5 cm
Przy dolnej krawędzi napis czarnym atramentem: córka Moszkowskiego Samuela | rysował H. Berlewi | w Warszawie w latach | 1919-20.
Na odwrocie certyfikat wystawiony przez Gilden`s Arts Gallery, Londyn

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt kobiecy, 1922 r.

litografia/papier, 61 x 49,5 cm
sygnowany i datowany na płycie p.d.: `H. Berlewi 1922`

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Martwa natura z jabłkami

gwasz, 19 x 26 cm,
sygn. p.d: Henryk Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety, 1930

Kredka, ołówek, papier; wym.: 63 x 47,7 cm; sygn.: H. Berlewi 30; uszkodzone narożniki.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt kobiety, 1922

sygn. p.d. H.BERLEWI 1922

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Siedząca kobieta

ołówek, węgiel, pastel/papier, 40,5 x 25,5 cm (w świetle passe-partout); sygnowany i datowany p. d.: `Rysunek ten wykonany | był w pracowni na Krak. | Przedmieściu w r. 1915 | H. Berlewi`; Mężczyzna na krześle - kredka/papier, 40,5 x 25,5 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 8 000 - 12 000

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922 r.

litografia/papier, 74 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany wewnątrz przedstawienia na płycie: `H. BERLEWI. 1922`

Estymacja: 6 000 - 8 000

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret żydowskiego pisarza Farbera, 1921

Litografia;
wym. planszy: 320 x 265 mm;
sygn. oł. (alfabetem hebrajskim) p.d.: H. Berlewi/żydowski pisarz Farber/Warszawa 1921,

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Bijoutier juif a Varsovie

ołówek, papier,
26 x 18 cm;
sygn. p. d.; stempel atelier

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Martwa natura z wiśniami, 1948

olej, płótno; 48 x 57 cm;
sygn. p. d.: H. BERLEWI, datowany na krawędzi po prawej stronie: 1948,
na odwrocie okrągłe stemple
Obraz pochodzi z kolekcji Mandelmana (1916 - 1975), wystawiany w Gallerie Schumacher w Lozannie. Widnieje na pamiątkowej fotografii przedstawiającej artystę z kolekcjonerem w 1951 r. z odręcznym napisem Berlewiego "Wiśnie"

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Profil mężczyzny z bliznami, 1916

pastel, papier jasnobrązowy, 50 x 39 cm;
sygn. l. d.: H. Berlewi/ 1916 ?

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Naissance de l`Objet, 1953

Litografia;
wym. komp.: 214 x 262 mm (plansza 335 x 395 mm);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: H. Berlewi 53, l. d. tytuł (długopisem).

liczba obiektów: 246