1 zł
2 600 000 zł

PANKIEWICZ Józef (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)

Anemony w wazonie

olej, płótno dublowane, 54,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz
Wystawiany: Józef Pankiewicz 1886 - 1940. Życie i dzieło. Muzeum Narodowe w Warszawie, 2006 [poza katalogiem]

cena wywoławcza: Wykup abonament

Praczki, 1891

tusz lawowany, biel w światłach, papier,
33,5 x 29,5 cm; 32,5 x 28 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Pankiewicz
Praca reprodukowana w katalogu wyst. monograficznej Pankiewicza (opisana jako zaginiona);

Łódź rybacka w Concarneau, 1908

akwaforta, papier kremowy,
18,7 x 14,3 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Pankiewicz (ołówkiem pod ryciną)
Bibl.: Józef Pankiewicz 1866 - 1940. Życie i dzieło. Artyście w 140. rocznicę urodzin. [katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie 9. stycznia - 26. marca 2006], Warszawa 2006, s. 325, poz. kat. 86.

Domy na skałach - widok wybrzeża w Concarneau, 1908

akwaforta, papier,
16,8 x 23,7 cm (odcisk płyty);
Bibl.: Józef Pankiewicz 1866 - 1940. Życie i dzieło. Artyście w 140. rocznicę urodzin.
[katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie 9. stycznia - 26. marca
2006], Warszawa 2006, s. 323, poz. kat. 82.

Port w Fécamp, 1907

akwaforta, papier ,
19 x 27 cm (odcisk płyty);
2006], Warszawa 2006, s. 323, poz. kat. 81.

Honfleur, dzwonnica św. Katarzyny, 1906

Akwaforta; wym.: 149 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: Pankiewicz. Lit.: "Józef Pankiewicz. Życie i dzieło", Warszawa 2006, poz. 68.

Ulica Jerzual w Dinan (z kotem), 1904 lub 1906

Akwaforta; wym.: 178 x 145 mm; sygn. oł. l.d.: Pankiewicz, na pł. p.d.: Dinan; na odwrocie tyt. oł.: Rue Jerzual a Dinan. Lit.: M. Radojewski, "Wystawa grafik Józefa Pankiewicza", Wrocław 1959, poz. 58; "Józef Pankiewicz. Życie i dzieło", Warszawa 2006, poz. 70.

Uliczka z Chartres [Chartres - une rue],

akwaforta, sucha igła, papier,
22,7 x 10,3 cm,
sygn. p. d. pod ryciną: Pankiewicz (ołówkiem)
Na odwrocie nalepka T. Zarębski/ Warszawa/ Marszałkowska 119/ Tel. 543-89
Bibliografia: Józef Pankiewicz 1866 - 1940. Życie i dzieło. Artyście w 140. rocznicę urodzin.[katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie 9. stycznia - 26. marca 2006], Warszawa 2006, s. 302, poz. kat. 44.

Widok Sekwany pod Rouen, 1906

akwaforta, papier;
12,7 x 17,9 cm;
sygn. p. d.: Pankiewicz (pod obrazem, ołówkiem)
Por.: Józef Pankiewicz. 1866-1940. Życie i dzieło. Artyście w 140. rocznicę urodzin, [Katalog wystawy monograficznej], Muzeum Narodowe w Warszawie 9. I - 26.III. 2006, Warszawa 2006, rozdz. IV Pankiewicz. Grafika, s. 317, poz. kat. 69.

Anemony w wazonie

olej, płótno dublowane,
54,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz

Ulica w Dinan, 1906-07

Akwaforta, sucha igła,
wym.: 179 x 113 mm (pl. 405 x 300 mm);
sygn. na pł. l.d.: Józef Pankiewicz, Strasse In Dinan. Orginalradierung; po prawej i niżej opis typograficzny wiedeńskiego wydawnictwa Gesellschaft für vervielfältigende Kunst. Lit.: I. Kossowska, "Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917", Kraków 2000, s. 139 il. 155.

La route et l`arbre (ca.1928/30)

Olej na desce
Syg. p.d.
27 x 35 cm
Autentyczność dzieła potwierdzona przez p. Elżbietę Charazińską, autorkę katalogu raisonné Pankiewicza.
Pochodzenie : z kolekcji Dr. Twede
Wystawiany : Wystawa TPSP, Poznań 1933 ; 23-cia Wystawa IPS, Łódź 1934

CHRYSTUS, 1905 wg obrazu Witolda Piechowskiego

akwaforta, 34 x 24,5 cm, odbitka ze stanu III B
Grafika po konserwacji.
Jedyna w twórczości Pankiewicza grafika reprodukcyjna zrealizowana na zamówienie TZSP, przeznaczona jako premia dla członków w 1906 r. Akwaforta jest powtórzeniem obrazu olejnego na desce (62 x 58 cm)
"Biczowanie Chrystusa" z 1886 roku.
Opisana i reprodukowana:
H. Blum, Józef Pankiewicz. Grafika, Warszawa 1958, s. 6, 7;
H. Wilder, Grafika, tabl. XXXII - XXXIII;
W. Ozdoba-Kosierkiewicz, Grafika polska, Kraków 1986, s. 142, il.
Józef Pankiewicz. Życie i dzieło. Artyście w 140. rocznicę urodzin. Muzeum Narodowe w Warszawie, s. 311,
nr 59, il.

Idylla II [Szczęśliwe życie, Sielanka, Ekloga], 1922

olej, płótno,
64,5 x 79,5 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz

Ulica w Dinan, 1906-07

Akwaforta, sucha igła,
wym.: 179 x 113 mm (pl. 405 x 300 mm).
Pod kompozycją napisy typograficzne: l.d. Józef Pankiewicz, Strasse in Dinan. Orginalradierung, p.d.: Verlag des Gesselschaft für verwielfältigende Kunst, Wien. Stan zachowania b. dobry. Lit.: I. Kossowska, "Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917", Kraków 2000, s. 139, il. 155.

Portal kościoła St. Maclou w Rouen, 1904

Akwaforta;
wym.: 205 x 147 mm;
sygn. na pł. l.d.: Pankiewicz. Lit.: "Józef Pankiewicz. Życie i dzieło. Artyście w 140. rocznicę urodzin", Warszawa 2006, s. 308. (il. s. 15)

Kanał piński na Polesiu I (Grobla), 1899

Sucha igła, papier żeberkowy;
wym. komp.: 119 x 138 mm;
sygn. pł. p.d.: Pankiewicz 1899. Grafika po konserwacji. Lit.: "Józef Pankiewicz. 1866-1940. Życie i dzieło", Muzeum Narodowe w Warszawie 9. I - 26. III 2006, s. 284, poz. kat. IV, 11; M. Radojewski, "Wystawa grafiki J. Pankiewicza", Wrocław 1959, poz.3.

Akwaforta Józefa Pankiewicza Strasze in Dinan,

Wiedeń [1907] (Akwaforta 18,1x11,3 na ark. 38,7x29,3 cm. Uliczka w bretońskim miasteczku Dinan. Polski tytuł: "Ulica Jerzual w Dinan". Rycina wydana w Wiedniu przez Verlag der Gesellschaft für Vervielfältigende Kunst (nadruk nad dolną krawędzią arkusza). Stan bardzo dobry)

NOTRE DAME W PARYŻU

olej/tektura,
31,5 x 26,5 cm
sygnowany p. d.: `pankiewicz`

Anemony w wazonie

olej, płótno dublowane,
54,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz

liczba obiektów: 291