1 zł
2 600 000 zł

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Mglisty dzień w Tatrach

olej, płótno, 70 x 50 cm;
sygn. p.d.: ST. GAŁEK / 1927
na odwrocie na płótnie częściowo zerwana nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie, z nr 0510 i tytułem obrazu: Mglisty dzień w Tatrach.

cena wywoławcza: Wykup abonament

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Zima w górach

olej/płótno, 60 x 80 cm
sygnowany p. d.: `ST. GAŁEK`

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

JABŁOŃ KWITNźCA, 1928

olej, płótno,
96.5 x 79 cm
sygnowany p.d.: STANISŁAW GAŁEK
Na odwr., na krosnach 2 nalepki wystawowe:
- 1. Tow. Zachęty Sztuk Pięknych z tytułem obrazu Jabłoń kwitnąca i datą 28.10.1928;
- 2. CBWA w Zakopanem z tytułem Jabłoń i datą 30.05.1951.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski z drzewami, 1931

olej, płyta; 79,5 x 53 cm;
sygnowany po prawej stronie u dolu: ST.GAŁEK | 1931

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż zimowy

olej/płótno, 42 x 60,5 cm
sygnowany p. d.: `St. Gałek`

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Na hali

olej, płyta pilśniowa, wym. 33 x 48,5 cm, sygn. p.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pasterz owiec

olej, tektura, wym. 37 x 51,5 cm;
sygn. p.d.: "St. Galek"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pasterz owiec

sygn. p.d.: "St. Galek"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Portret żony artysty

olej, płótno, 95 x 74 cm;
sygn. p.d.: ST. Gałek / 1908

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Górale przy ognisku

olej, tektura, 28 x 36,5 cm,
sygn. l.d.: St. Ga?ek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

WIDOK NA GIEWONT

Olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

PEJZAŻ GÓRSKI ZE STRUMIENIEM

Olej, tektura; 34,6 x 49,9 cm
Sygnowany l. d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

WIDOK Z GŁODÓWKI, 1934

Olej, tektura; 35 x 50 cm
Sygnowany l. d.: ST. GAŁEK
Na odwrocie oprawy nalepka: SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO, UL. ŚW. JANA 1-3 - TELEFON 100-02 |
DATA PRZYJĘCIA 1934 r. | AUTOR Gałek Stanisław |
TYTUŁ Widok z Głodówki: Wiosna | RODZAJ olej |
ROZMIAR 35 x 50 cm | NR 7896

Słoneczny, górski pejzaż ze stadem owiec na pierwszym planie, odznacza się pospieszną techniką i żywymi kolorami. Widoki górskie należały do ulubionych tematów Gałka, który w okresie międzywojennym cieszył się opinią najlepszego pejzażysty Tatr. Jego obrazy chwalono za dobre opanowanie techniki, umiejętność oddania nastroju i kolorytu górskiego krajobrazu.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Tatry

olej, tektura, wym.: 48,5 x 33 cm
sygn. l.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski

olej, tektura, 35,5 x 51 cm;
sygn. l.d.: ST. GAŁEK 1937

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż zimowy z chatami, 1918 r.

olej/płótno, 67 x 87 cm
sygnowany l. d.: "ST. GAŁEK 1918"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Tatry zimą

olej, płótno, 80 x 115 cm;
sygn. p.d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

LIMBY, 1931

Olej, płyta;
80,6 x 53,4 cm
Sygnowany p. d.: St. Gałek | 1931

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko

olej, płótno,
68 x 54 cm;
sygn. p.d.: ST. GAŁEK / 1923

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż z pastuszkiem

olej/tektura, 37,5 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: "St.GAŁEK"

liczba obiektów: 197