1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice trzech postaci

niesygnowany
kredka, papier
18.5x24.3 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Córka artysty Julia na schodach do rodzinnej willi na Salwatorze, 1907

olej, tektura, 40,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. śr. d.: 1907 / J. Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pegaz - Portret Rafała Malczewskiego, ok. 1902

olej, sklejka naklejona na tekturę; 61 x 74 cm;
na odwrocie, cztery fragmenty nalepek ze stemplami: okrągłym - ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz z numerem: 118.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Jana Barszczyńskiego, 1926 r.

akwarela/papier, 31 x 41 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Jacek | Malczewski | Lusławice 1926 | październik'

- kolekcja rodziny Jana Barszczyńskiego, kierownika urzędu pocztowego w Lusławicach zaprzyjaźnionego z Jackiem Malczewskim

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice kompozycyjne

ołówek/papier, 24 x 47 cm
na odwrociu pieczęć: 'ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ'

- spuścizna po artyście

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Sztuka Mentor Wacława Karczewskiego

tusz, ołówek/papier, 20,7 x 13,4 cm
2 rysunki Jacka Malczewskiego przedstawiające osoby dramatu: Józefa, służącego Władysława oraz Adama ( "w komedyjce Stryj przyjechał")
Wacław Karczewski był dziennikarzem, pisarzem, twórcą dramatów i bibliotekarzem w zamku Rapperswil w Szwajcarii, przyjacielem Malczewskiego. Malarzi w latach 1867-71 mieszkał w rodzinnym majątku Karczewskich w Wielgiem.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Korespondencja Jacka Malczewskiego (10 szt. listów), 1887-1928

tusz, druk/papier,od 11,5 x 17,7 cm do 21 x 33,9 cm
1. list Marii Szymanowskiej do Jacka Malczewskiego z dn. 23 października 1887 r.; 2. list Marii Szymanowskiej do Jacka Malczewskiego z dn. 23 października 1887 r.; 3. list Marii Malczewskiej do Jacka Malczewskiego z dn. 23 października 1887 r.; 4. list Bronisławy Malczewskiej do Jacka Malczewskiego z dn. 20 października 1887 r.; 5. niedatowany list do Jacka Malczewskiego; 6. list Anieli Szymanowskiej do Jacka Malczewskiego z dn. 26 października 1887 r. 7. list członka rodziny Balów do Jacka Malczewskiego, niedatowany; 8. list Jacka Malczewskiego pisany po francusku w Rozdole, niedatowany; 9. liryk Jacka Malczewskiego ‘Przeleciał wiatr...’ dedykowany córce Julii, Wiedeń, luty-marzec 1915; 10. list do Jacka Malczewskiego pisany po czesku z Akademii Nauk i Sztuk z dn. 13 listopada 1928 r.; 11. Publikacja po czesku dotycząca twórczości Jacka Malczewskiego autorstwa poety Jiriego Karaska, 6 stron, na ostatniej dedykacja Karaska dla Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice

tusz/papier, 3 karty w rozmiarach: 1. 17 x 13,4 cm; 2. 27,4 x 16,9 cm; 3. 17,5 x 11,1 cm
1.dwa szkice pejzażowe przedstawiające majątek w Wielgiem, na odwrociu napis: ‘Otrzymałem od Pana Profesora | Jacka Malczewskiego portret | mego Ojca. | Czesław Kiciński | Kraków 7.V.21.’; karta złożona w pół (porównaj: J. Malczewski, Stary wiarus - Portret Jana Kicińskiego, 1921, kolekcja prywatna); 2.szkic pejzażowy, prawdopodobnie z Wielgiem, na odwrocie list po francusku; 3.trzy szkice, jeden opisany: ‘Gdy na górze świta dzionek | A w dolinie błyszczy rosa’ (fragment "Śpiewu poety" Józefa Bohdana Zaleskiego); karta złożona w pół

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Mieczysława Gąseckiego, [1923]

olej, płyta; 50 x 68,5cm;
sygn. I dat. p. d.: Maj/JMalczewski/1923

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Bronisława w ogrodzie w Lutosławicach

akwarela, gwasz, 48,5 × 34 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos, 1918 r.

tusz lawowany, papier, 32,5 × 46 cm w świetle passe-partout
dat. p. d.: 8 październik 1918; na odwrocie pieczęć owalna z napisem:
ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pędzący zaprzęg, ok. 1893 r.

piórko, tusz, papier, 20 × 32,5 cm w świetle oprawy
l. g.: stempel z herbem w środku i napisem wokół:
ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 1204
na odwrocie szkic dwóch dziecięcych główek

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postać kobiety, ok. 1880 r.

ołówek, papier, 19,5 × 21 cm w świetle passe-partout
z lewej strony nieczytelny napis na odwrocie okrągła pieczęć:
ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 617

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium postaci

ołówek, papier, 16,5 x 11,5 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kot

Ołówek, papier; wym. w świetle pp: 13,7 x 21 cm; nie sygn. Pieczątka tuszowa: Ze zbioru Marji Malczewskiej i numer 845.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wiatr, 1890-1893

olej, płótno; 64,2 x 109,5 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Jana Albina Goetza Okocimskiego, 1916

olej, deska; 81 x 64 cm;
sygn. i dat. p. g.: J Malczewski 1916.;
na odwrocie fragment nalepki oraz numer: 26 (niebieską kredką) ponadto owalny stempel składu dla malarzy ISKRA.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PYTIA, 1922

olej, tektura (pierwotnie nabita na krosno)
70,5 x 96,5 cm
sygn. u dołu, wzdłuż lewej krawędzi: J Malczewski 1922
Na odwrocie szkic postaci siedzącej kobiety w ujęciu 3/4, po kolana (kompozycja w formacie pionowym).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET W OGRODZIE, 1906

olej, tektura
38 x 45,8 cm
sygn. p.g.: JMalcz
Na odwrocie w górnym lewym rogu napis ołówkiem: Stempuchowo (!). Pośrodku częściowo czytelny napis ołówkiem: 280 [dalej nieczytelnie]

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Geniusz w pracowni malarskiej, po 1914 r.

olej/płótno, 105 x 250 cm

na odwrociu papierowa nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z tytułem autorskim

- kolekcja Mieczysława Gąseckiego, 1939 (dar od artysty)
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1939
- Jacek Malczewski, katalog wystawy TPSP w Krakowie, 1939, poz. 31

liczba obiektów: 1290