1 zł
2 600 000 zł

FIJAŁKOWSKI Stanisław (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

Czarny pejzaż, 1956 r.

olej/płyta pilśniowa, 50 x 61 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Fijałkowski 56'

- Malarstwo, grafika. Fijałkowski, Kowalewicz, Kunka, Liberska, Nowosielski, Rózga, Urbanowicz - wystawa ośmiu, Ośrodek Propagandy Sztuki, Łódź, 1956
- Wystawa plastyków łódzkich - Fijałkowski, Kowalewicz-Wagner, Kunka, Modzelewski, Starczewski, Tyszkiewicz, Wegner, Galeria Krzywe Koło, Warszawa, 1956
- Wystawa prac malarskich Stanisława Fijałkowskiego, BWA, Łódź 1957
- Wystawa indywidualna Stanisława Fijałkowskiego, Klub Dziewięciu Muz, Szczecin 1958
- Stanisław Fijałkowski. Wystawa malarstwa, Galeria "Willa", Łódź, 1997
- Wystawa indywidualna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy indywidualnej, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, s. 249

cena wywoławcza: Wykup abonament

Teka Xylon 63

technika własna (szlachetny wydruk linorytu), papier; 49,5 x 34,5 cm (3 arkusze podwójne i 1 pojedynczy)

4 listopada 2012

serigrafia/papier, 100 × 70 cm
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: 4 listopada 2012 24/50 S. Fijałkowski

10 X 2012

sygn. i opisany u dołu ołówkiem: 10 X 2012 24/60 S. Fijałkowski

5 czerwca 1995, 1995 r.

olej/płótno, 116 x 89 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'S. FIJAŁKOWSKI, 1995 "5 CZERWCA 95" | 13/95'

- Stanisław Fijałkowski, wystawa indywidualna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003

- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy indywidualnej, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, s. 127, il. 138 (reprodukcja barwna), s. 215, poz. 234 (wykaz prac)

Kompozycja - 3 listopada, 1993 r.

akryl/płótno, 117 x 82 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: 'S. Fijałkowski - 3 XI 93'

Bez tytułu, 1966 r.

ołówek/papier, 28 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'S.Fijałkowski'
u dołu dedykacja odautorska dla Ireny Moderskiej

12.IX.2012

akryl, węgiel, płótno, 100 × 81 cm
sygn. i opisany na odwrocie na krośnie: S.Fijałkowski 75/2012 12 IX 2012

92/2012, 2012

akryl, węgiel, płótno; 100 x 81 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie na blejtramie: S. Fijałkowski 3 XI 2012 92/2012

4 listopada 2012

10 X 2012

Kompozycja, 1960

olej/płyta pilśniowa, 17 x 49,5 cm
sygn. p.d.: Fijałkowski 16.II.60
pochodzenie: kolekcja prywatna, zakup od artysty

Wielki Rów, 1986

akryl/płótno, 92,5 x 78,5 cm
sygn. i opisany na blejtramie: S. FIJAŁKOWSKI - III WIELKI RÓW, 86; 14/86; 201

10 X 2012

serigrafia, papier, 100 × 70 cm
opisany i sygnowany u dołu ołówkiem: 10 X 2012 9/60 S.Fijałkowski

1 VIII 99, 1999 r.

akwarela/papier, 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '1 VIII 99 67/99 S. Fijałkowski' oraz dedykowany

14.VIII.61, 1961 r.

akwarela/papier, 36 x 26 cm
datowany i opisany u dołu: '14.VIII.61 | a | wymienione nazwy kolorów'
na odwrociu nalepka z opisem obrazu

Bez tytułu, 1958 r.

olej/płótno, 50 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'S. Fijałkowski 58'

Nowa autostrada VII, 1997 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'S. FIJAŁKOWSKI - Nowa autostrada VII, 97 16/97'

- Galeria 86, Łódź, listopad 2002
- "Granice malarstwa", Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, 14.06-07.09.1997

Kompozycja, 1960

22 VII 65, 1965

ołówek/papier, 42 x 30 cm
sygn. l.d.: S. Fijałkowski, dat. p.d.: 7 m/65

liczba obiektów: 593