1 zł
2 600 000 zł

TARASIN Jan (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Zapis, 1978 r.

serigrafia/papier, 39,5 x 30 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 78', opisany l.d.: 'zapis'

Praca z teki grafik Jan Tarasin 1977 - 1978, edycja 35/40

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja, około 1975 r.

druk/papier, 20 x 20 cm
sygnowany długopisem p.d.: 'JTarasin'

Dwie perspektywy, 1977 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 77', opisany l.d.: 'Dwie perspektywy' oraz

Ciąg dalszy, 1991

olej, płótno; 140 x 100 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Jan Tarasin 91;
na odwrocie, na płótnie opisany: JAN TARASIN 91 / CIĄG DALSZY oraz dwie pieczątki (słaboczytelne)
Wystawy:
2007 r. - Jan Tarasin obrazy najnowsze, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa.
2008 r. - Jan Tarasin obrazy istotne, Muzeum Mazowieckie, Płock.
Literatura:
Obraz publikowany:
Sztuka.pl (Gazeta Antykwaryczna), nr 3 (GA 128), listopad 2006, okładka.
Spotkania z Tarasinem, red.: Z. Chlewiński, J. Czuryło, M. Pietkiewicz, Płock 2007, str. 30.
Porównaj:
Artyści mówią, red.: A. Dębska, M. Domańska, M. Romańska, tekst: Elżbieta Dzikowska, [Warszawa, 2011], s. 245.

Autoportret , 1984 rok

serigrafia jednobarwna,papier; 14 x 17 cm (wymiar arkusza);
praca sygnowana i opisana ołówkiem poniżej kompozycji: "77/100 JTarasin"

Narodziny Przedmiotów IX, 1983

olej, płótno; 80 x 98 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Jan Tarasin 83
na odwrocie na płótnie napis czarną farbą: JAN TARASIN 83 | NARODZINY PRZEDMIOTÓW | IX

Narodziny Galatei, 1965 r.

olej/płótno, 100 x 74 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.Tarasin 65'
opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 65 | "NARODZINY GALATEI"', na blejtramie nalepka adresowa artysty

Schody Jakuba, 1992 r.

olej/płótno, 140 x 105 cm
sygnowany p.d.: 'J. Tarasin'
opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 72 | SCHODY JAKUBA'

- Dom Aukcyjny Polswiss Art, 15.12.2012

ANTYKWARIAT, 1965

olej, płótno, 90 x 120 cm
sygn. i dat. p.d.: JTarasin 65
op. na odwrocie: JAN TARASIN/ "ANTYKWARIAT"/ 1965

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Kraków

ZAPIS 81, 1981

olej, płótno, 114 x 98 cm
sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 81
op. na odwrocie: JAN TARASIN 1981/ "ZAPIS 81"

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Kraków

HORYZONT, 1976

olej, płótno
65 x 81,5 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 76
na odwrocie na płótnie sygn.: JAN TARASIN 1976 | HORYZONT oraz dedykacja ...Warszawa | 2.VI.77 r.
na płótnie nalepka wystawowa z nr 97

Pochodzenie: prywatna kolekcja we Wloszech.

Obraz opisany i wystawiany:
- Pittura contemporanea Polonia Cecoslovacchia nelle collezioni private, Azienda di Soggiorno e Turismo Kurverwaltung Bozen, Castel Schloss Maretsch 16 XII 1982 - 16 I 1983, kat. poz. 97.

SUMUJĄCE SIĘ WĄTKI I, 1984

akwarela, tusz pędzel, papier czerpany
50 x 40 cm
sygn. oł. l.d.: Jan Tarasin 84
na odwr. sygn. i dat.: Jan Tarasin 1984 | Sumujące się wątki I

Kompozycja, 1960

Litografia barwna, wym.: 200 x 185 mm; sygn. oł. p.d.: JTarasin 60. Grafika z teki "Konfrontacje", 1960.

* opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Bez początku i końca, 1987

olej, płótno, 92 x 115 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 87
na odwrocie JAN TARASIN 87/ "BEZ POCZĄTKU I KOŃCA"

* opłata z tytułu "droit de suite"

Kompozycja, 1975 r.

akwarela/papier, 35,5 x 50,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 75'

Kompozycja, 1977

olej/ceramika, wys.: 37,5 cm, śr.:5 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'Jan Tarasin 77'

Kompozycja, 1974

olej/ceramika, wys.: 8,6 cm, śr.:39,3 cm
sygnowany: 'J.Tarasin'
na odwrociu przy górnej krawędzi strzałka: '^'
spękany na licu

- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 29

serigrafia jednobarwna, 46 x 63 cm,
(potwierdzona autentyczność).
Dar Pana Jakuba Tarasina.

Fragment, 1972

tusz, papier, 50x36 cm cm,
opisany na odwrocie: "Jan Tarasin, "Fragment", 1972"

Z kolekcji Zbigniewa Paluszaka.

Narodziny przedmiotów XXVI, 1993 r.

olej/płótno, 42 x 66 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 93'
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'JAN TARASIN 93 | NARODZINY PRZEDMIOTÓW | XXVI'

OPINIE:
- Certyfikat autentyczności Arte Moderna

liczba obiektów: 751