1 zł
2 600 000 zł

MATEJKO Jan (1838 Kraków - 1893 Kraków)

Szkice architektoniczne (dwa współoprawne rysunki)

ołówek/papier, 18 x 12,5 cm (każdy)
sygnowany p.d.: `J. M.`

Estymacja: 10 000 - 18 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Para portretów współoprawnych

ołówek/papier, 16 x 10,8 cm (w świetle passe - partout) (każdy)

Estymacja 12 000 - 18 000 zł

Szkic czepca, 1857 r.

ołówek/papier, 24 x 17,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: ` J.M. 1857`

Estymacja: 8 000 - 15 000

Kara Ibrahim Mustafa, 1887 r.

ołówek/papier, 19,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `J.M. 1887`, opisany l. d.; `Kara Ibrahim | Mustaf tatarski ze Stambułu`

Estymacja: 12 000 - 20 000

Portret kobiety

ołówek, papier, 20 x 15 cm w świetle oprawy
sygn..p.d.JM/1859

PORTRET ŻONY, 1883

rysunek ołówkiem, 13,5 x 9 cm,
sygnowany po prawej u dołu monogramem wiązanym "JM" oraz datowany " 1883".
Na odwrocie naklejone "Orzeczenie" z 1950 r. dr. Kazimierza Buczkowskiego i dr. Edwarda Łepkowskiego, stwierdzające: "rysunek powyżej opisany jest zdaniem naszym oryginalną pracą Jana Matejki [?] szkicem do głównej postaci w obrazie Matejki: Polonia. W szkicu tym odtworzył Mistrz rysy swojej żony".

Joanna D`Arc - szkic

olej/papier, 16,9 x 11,2 cm
sygnowany p. d.: `JM`

Estymacja: 18 000 - 25 000 zł

Ubiory w dawnej Polsce

Warszawa 1901, Zakład Fotochemigraficzny B. Wierzbickiego i S-ki;
22 x 30 cm, tabl. 92 z ilustracjami, artystyczna oprawa współczesna, pełna skóra tłoczona w ornament ze złoconą tytulaturą na licu i grzbiecie, wykonana przez Jerzego Budnika.
Przegląd strojów w dawnej Polsce w układzie chronologicznym z podziałem na stany i warstwy społeczne: dwór, duchowieństwo, magnaci, szlachta, mieszczanie, uczeni, rycerstwo, cechy i bractwa, włościanie.

Podwórko domu w Starym Wiśniczu, ok. 1863

Ołówek, papier
wym.: 23,5 x 31,5 cm
nie sygn.; p.d. nota proweniencyjna: Szkic Jana Matejki z Wiśnicza ofiarowany

Jan Kazimierz na Bielanach w czasie pożaru;

drzeworyt, papier,
23 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie w obszarze kompozycji: JM / 1867; p. d.: J.STYFI

SZKIC TRZECH POSTACI MĘSKICH

Ołówek, papier,
10 x 12 w świetle passe-partout.
Sygn. p. d.: JM

Portret księcia Jerzego Lubomirskiego, 1859

rysunek, papier
21.5 x 14.5 cm
opisany na dole

Szkic, 1880

tusz, papier
18,5 x 26,5 cm
sygn. l.d. Jan Matejko / 1880

Informacje dodatkowe:
autentyczność potwierdzona przez prof. Feliksa Koperę i dr Edwarda Łepkowskiego

Rodzina Zborowskich przed królem

Stefanem Batorym, 1860
ołówek, papier, 17 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu pośrodku: JM r P. 1860
Na odwrocie naklejona kartka z odręczną informacją dotyczącą sceny.

Kompozycja historyczna, wielopostaciowa

ołówek, papier; 23 x 17,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JM

Rejtan - Upadek Polski, ok 1896

Oleodruk wiedeński, karton;
wym.: 22,2 x 28,1 cm; wysokiej klasy reprodukcja jednego z najbardziej znanych dzieł J. Matejki. Bardzo popularne w epoce, obecnie rzadko spotykane.

DOŻA, 1862

ołówek, papier,
22.2 x 14.7
ołówek, papier naklejony na cienką tekturę (po prawej stronie oddarta część papierowej karty, a rysunek uzupełniony już na tekturze) sygn. monogramem wiązanym u dołu pośrodku: JM | z P. 1862 napis l.d.: Doża

Portret Antoniego Serafińskiego, 1872

olej, karton naklejony na tekturę,
46,5 x 38,5 cm;
z prawej u dołu monogram artysty: JM/rp 1872
na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1950 (nr 10) oraz nalepka z nr. 6 odręcznie zmieniona na nr 1

46,5 x 38,5 cm;

Mężczyzna w renesansowym stroju - szkic postaci

ołówek, papier;
13 x 9,3 cm w świetle passe-partout
opisany p.śr. "do zabójstwa Wapowskiego/ Walezego (?)

liczba obiektów: 265