PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
ołówek, papier kremowy; 15,2 x 11,3 cm;
opisany przez artystę u dołu z lewej: Kłodzko / 21/8 1949
cena wywoławcza: Wykup abonament
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Plac Mariacki w Krakowie, 1952
opisany przez artystę u dołu z lewej: 11/3 1952.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Motyw z Olsztyna z wieżą kościoła Św. Jakuba, 1950
sygnowany i opisany przez artystę u dołu z prawej: JP… / Olsztyn / 4/8 950.
Kartka nr 31 recto (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kościół św. Andrzeja z kościołem Mariackim w tle, 1924 r.
akwaforta, akwatinta/papier, 17,5 x 14,3 cm (zadruk)
sygnowany i datowany na płycie p.d.: 'J. PIENIĄŻEK | 1924' oraz sygnowany ołówkiek pod kompozycją p.d.: 'JózefPieniążek'
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Ruiny Gdańska z wieżą Ratusza i bazyliki Mariackiej, 1952
sygnowany i opisany przez artystę u dołu z lewej: JP… / Gdańsk / 18/4 952.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Rynek Krakowski z widokiem na kościoły Świętego Wojciecha i Mariacki, 1952
ołówek, papier kremowy; 11,3 x 15,2 cm;
datowany przez artystę u dołu z lewej: 9/7 52.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Elewacja zachodnia kościoła w ?????, 1948
datowany przez artystę u dołu z lewej: 18/5 1948.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
opisany i sygnowany przez artystę u dołu: Pychowice 9/4 1950 JP.
Kartka nr 13 recto (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
datowany przez artystę u dołu z lewej: 30/6 1950.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kartka nr 25 recto (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
opisany przez artystę u dołu z lewej: 11/3 1952
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwarela/papier, 20 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'JPieniążek , Szydłów 23 7 1938 r.'
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwarela/papier, 20 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Józef Pieniążek , Wrocław 1947'
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta/papier, 14 x 19 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JPieniążek', opisany l.d.: 'Wola Radziszowska', sygnowany na płycie p.d.: 'JPIENIĄŻEK'
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta/papier, 11 x 15,3 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J.Pieniążek' | [dedykacja], opisany i datowany l.d.: 'Krzemieniec 1927'
sygnowany na płycie p.d.: 'J.PIENIĄŻEK', opisany i datowany l.d.: 'KRZEMIENIEC 1926'
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta z akwatintą, papier; 22,5 x 26,5 cm;
sygn. na płycie p. d. "J. PIENIĄŻEK", l. d. "ŁUKOWICA 1934".
Łukowica na Podhalu, k. Nowego Sącza.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
ołówek, papier kremowy, 15,2 x 11,3 cm
*droit de suite
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
ołówek, papier kremowy, 15,2 x 11,3 cm;
Kartka nr 26 verso (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952
*droit de suite
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kartka nr 13 recto (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952
*droit de suite
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
sygnowany i opisany przez artystę u dołu z prawej: JP / Olsztyn / 4/8 950.
Kartka nr 31 recto (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952
*droit de suite
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Zaułek olsztyński z wieżą Zamku Kapituły Warmińskiej, 1950
opisany przez artystę u dołu z lewej: Olsztyn / 25/7 1950.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Wnętrze kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kłodzku, 1949
opisany przez artystę u dołu z prawej: Kłodzko / 28/8 1949.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Widok na Katedrę Wawelską, 1949
opisany i sygnowany przez artystę u dołu z lewej: 5/8 1949 / JP.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Profesor Leon Wyczółkowski w swojej pracowni, 1925
Akwaforta z akwatintą; wym.: 268 x 225 mm (plansza: 395 x 325 mm);
sygn. płyta i oł. p.d.: Józef Pieniążek; l.d. tytuł.
Bardzo dobra odbitka.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwarela, papier naklejony na tekturę; wym.: 31 x 41 cm;
sygn. p. d.: Józef Pieniążek, Pińczów 3/8 1938.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwarela, papier naklejony na tekturę; wym.: 30,5 x 41,8 cm;
sygn. p. d.: J. Pieniążek; l. d.: Pińczów 4/8 1938.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Widok na kościół św. Piotra i Pawła w Sandomierzu, 1923
Olej, tektura; wym.: 30,5 x 44 cm;
sygn. p. d.: J. Pieniążek; l. d.: Sandomierz 1923.
Na odwrocie opis autorski.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Chrystus z bocznej nawy Kościoła Mariackiego w Krakowie, 1938
Akwarela, papier; wym.: 40,5 x 28,5 cm;
sygn. p.d.: J. Pieniążek 1938.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kaplica Trzech Świętych Hierarchów przy Cerkwi Wołoskiej
akwarela, papier, 33 x 26 cm,
sygn. p.d.: J. Pieniążek i l.d.: Lwów 1942.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Motyw z Będzina z wieżą kościoła Św. Trójcy w dali, 1950
opisany i datowany przez artystę u dołu z lewej: Będzin / 21/9 1950.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
sygnowany i opisany przez artystę u dołu z prawej: JP... / Olsztyn / 4/8 950.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Widok na zamek krzyżacki w Malborku, 1950
sygnowany i opisany przez artystę u dołu z lewej: JP. / Malbork / 20/7 950.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Widok na wieżę opactwa cysterskiego w Henrykowie, 1950
sygnowany i opisany przez artystę u dołu z lewej: Henryków / JP... / 11/5 1950.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Plac Mariacki w Krakowie, [1952]
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Zaułek olsztyński z wieżą Zamku Kapituły Warmińskiej, [1950]
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Wnętrze kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kłodzku, [1949]
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Rynek Krakowski z widokiem na kościoły Świętego Wojciecha i Mariacki, [1952]
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Ruiny Gdańska z wieżą Ratusza i bazyliki Mariackiej, [1952]
sygnowany i opisany przez artystę u dołu z lewej: JP... / Gdańsk / 18/4 952.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta z akwatintą,
22,5 x 26,5 cm,
sygnowana na płycie p.d. "J. PIENIĄŻEK", l.d. "ŁUKOWICA 1934".
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta; wym.: 130 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pie-niążek, l.d.: Czorsztyn; sygn. na płycie p.d.: Józef Pieniążek / Czorsztyn. Lit.: I. Rylska, Katalog zbiorów grafiki, Wrocław 1983, poz. 431.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Katedra na Wawelu, l. 20. XX w.
Akwaforta, papier; wym.: 205 x 143 mm; sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek, płyta p.d.: J. PIENIĄŻEK, l.d.: Kraków.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Wilno. Kościół św. Kazimierza, 1923
Akwaforta; wym.: 183 x 104 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Wilno 1923.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta/papier , 12 x 15 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Józef Pieniążek' oraz opisany l.d.: 'Krzemieniec'
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta/papier, 35,5 x 27 cm (zadruk), 47 x 33,5 cm (arkusz)
sygnowany na płycie p.d.: 'J. PIENIĄŻEK | KRAKÓW 3.XI.1934' oraz sygnowany i opisany ołówkiem l.d.: 'Kraków 1934. | Kościół Mariacki | widok po zburzeniu "Wikarówki"' oraz dedykowany i sygnowany p.d.: 'Józef Pieniążek'
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, papier, 12,5 x 8,5 cm, sygn. i dat. na płycie l.d.: Zakopane 1928 | Stary Kościół i p.d.: J. Pieniążek, sygn. na passe-partout
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY W NOWYM TARGU, 1927
Akwaforta, akwatinta, papier; 105 x 150 mm
Sygnowany z płyty NOWY TARG 1927 J. PIENIĄŻEK
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Podhale w obrazach, 1937 oraz Lwów 1937
40 plansz światłodruków barwnych (z bibułkami ochronnymi); 42 x 33 cm, teka (projektu autora) współczesna wg oryginału z epoki, półskórek i płótno, tłoczona i złocona tytulatura i sygnatura autora na licu.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
olej/płótno naklejone na sklejkę, 27 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'St. Pieniążek'
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, papier; 18 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie: J. PIENIĄŻEK
oraz napis: KRZEMIENIEC 1927
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, akwatinta/papier,10,2 x 10,1 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JPieniążek', l.d.: 'Sandomierz | Ratusz'
sygnowany na płycie p.d.: 'J Pieniążek | Sandomierz | 1926
Praca pochodzi z Teki sandomierskiej. Kwasoryty 1926, Lwów
- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. kat. 435, s. 265
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Wnętrze kościoła Mariackiego w Krakowie, lata 20.
Olej, płótno;
wym.: 94 x 71,5 cm;
sygn. l.d.: Józef Pieniążek / Kraków 19 [nieczytelne].
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
BRAMA FLORIAŃSKA W KRAKOWIE, 1923
Akwaforta, papier; 18,5 x 15,2 cm
Sygnowany z płyty p.d.: J. PIENIĄŻEK; ołówkiem pod ryciną: Kraków Brama Floriańska JózefPieniążek
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Lwów. Wylot ulicy Łyczakowskiej, 1945
Akwaforta; wym.: 251 x 175 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek, l.d. tytuł.
sygn. pł. p.d.: monogram wiązany i data.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Toruń. Kościół św. Jakuba, 1924
Akwaforta, akwatinta; wym.: 215 x 155 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Toruń - kościół św. Jakuba;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Toruń 1924.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Toruń. Wnętrze kościoła św. Jakuba, 1924
Akwaforta, akwatinta; wym.: 255 x 174 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Toruń - wnętrze k.[ościoła] św. Jakuba;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta, akwatinta; wym.: 155 x 109 mm,
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d. datowania oraz p.d. oł.: J.Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Portret kardynała Adama Stefana Sapiehy, 1951
Akwaforta; wym.: 151 x 105 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek; sygn. pł. p.d.: 19JP51.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta, akwatinta; wym.: 175 x 115 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Wilno. Zaułek Bernardyński, 1933
Akwaforta; wym.: 155 x 96 mm;
sygn. oł. p.d.: Pieniążek, l.d. Wilno;
sygn. pł. l.d. Wilno 1923, p.d. J. Pieniążek.
Punktowe przetarcie w lewym dolnym rogu.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kraków. Brama Floriańska, lata 30.
Akwaforta; wym.: 180 x 150 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Kraków - Brama Floriańska;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Kraków 1923. Uszkodzone górne narożniki szerokiego marginesu.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Teka "Krzemieniec. Miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927; egz. nr 60 (z 90 wytłoczonych), karta tytułowa numerowana i podpisana przez autora; dobrze zachowana okładka z kaszerowaną dodatkową grafiką oraz karta ze wstępem autorstwa Emila Zegadłowicza. Teka zawiera 21 prac (różne formaty) w akwaforcie i akwatincie;
prace sygn. oł. p.d. (z wyjątkiem planszy c), l.d.: Krzemieniec;
prace sygn., dat. i częściowo opisane na pl.;
Lit.: Grońska M.,"Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 436.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, papier żeberkowany ze znakiem wodnym Progress, odbitka próbna II,
18,7 x 12,3 cm,
sygn. oł. p.d.: JPieniążek; oł. l.d.: pr. II
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kraków. Kościół św. Wojciecha, 1924
Akwaforta, akwatinta; wym.: 175 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Kraków; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek 1924.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kraków. Krucyfiks z kościoła Mariackiego, 1924
Akwaforta, akwatinta; wym.: 220 x 142 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Kraków; sygn. pł. l.d.: Kraków 1924.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Krzemieniec. Zaułek ze schodami II, 1927
Akwaforta; wym.: 180 x 120 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pienią- żek, l.d. tytuł; sygn. pł. l.d.: J. Pieniążęk / Krzemieniec 1927. Grafi z "Teka grafi Krzemieniec miasto rodzinne Ju- liusza Słowackiego", Lwów 1927.
Lit.: Grońska M., "Grafi- ka w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 436.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Teka odbita na prasie autora, Lwów 1926. Zachowana karta tytułowa ze spisem treści, egz. nr 19; na dole podpisana przez artystę: Józef Pieniążek, Lwów 1926. Zachowana oryginalna teka. Na licu drzeworyt z widokiem ratusza (wym.: 170 x 125; sygn. pł. p.d.: JP).
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Wieczór w góralskiej chacie, 1927
Akwaforta; wym.: 210 x 160 mm; sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek; sygn. pł. l.d.: 1927 (reszta nieczytelna). Rzadkie.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Matka Boska Ostrobramska, lata 20.
Akwatinta; wym.: 175 x 127 mm; sygn. i dedykowana oł. p.d.: Józef Pieniążek / Jasiowi 24 VI 1948.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Album światłodruków, barwny. Wydanie własne, Lwów 1937; wym.: folio, s. 28, [4], tablic 40. Oryginalna teka psk-płótno (zakład introligatorski W.J. Romanowski we Lwowie) zdobiona, opatrzona drzeworytem sygn. pł. p.d.: JP. Teka i plansze (komplet) w stanie bardzo dobrym (wewnątrz teki drobne, punktowe ślady wilgoci). Zachowana karta tytułowa, wstęp, lista subskrybentów, spis tablic, a nawet nota od wydawcy. Na tablicach widoki, stroje ludowe, zabytki architektury wg akwarel J. Pieniążka. Praca dedykowana L. Wyczółkowskiemu. Egzemplarz nr 34 ze 150 wydanych "w ozdobniejszej szacie", numerowanych i sygnowanych przez autora.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kraków. Kościół Mariacki - śnieżyca, lata 30.
Akwatinta; wym.: 278 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Kraków.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Chrystus z kościoła Mariackiego w Krakowie, 1943
Akwaforta; wym.: 370 x 290 mm; sygn. oł. p.d.: l.d. tytuł; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek / 1943.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Mezzotinta; wym.: 295 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Jezus Miłosierdzia - mezzotinta 1944; sygn. pł. p.d.: JP 1944. Praca przedstawiona w konkursie na wizerunek Jezusa Miłosiernego w l. 40.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta; wym.: 148 x 106 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek,
l.d. tytuł; sygn. pł. p.d.: 19JP51.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
olej, tektura, 26 x 34 cm; na odwrocie odręczny napis ołówkiem: JPieniążek /Widok z Starego/Sambora
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
olej, tektura, 25 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. PIENIĄŻEK WERONA 1914; na odwrocie odręczny napis ołówkiem: Józef Pieniążek/Widok na S. Giorgia/w Weronie
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kościół św. Świerada w Tropiu, 1937
Akwaforta; wym.: 245 x 143 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek;
sygn. i dat. pł. l.d.: J. Pieniążek, Tropie 1937; l.d. oł.: Kościółek św. Świerada w Tropiu, p.d. oł. dedykacja autora dla prof. Tadeusza Seweryna.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta; wym.: 155 x 109 mm,
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta; wym.: 183 x 104 mm; tyt. i dat. pł. l.d.: Wilno 1923, p.d.: J. Pieniążek. Wyblakła sygnatura ołówkiem. Na odwrocie nota: Tow. Sztuk Pięknych / we Lwowie za r. 1924. Grafika była premią dla członków towarzystwa.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwatinta; wym.: 204 x 258 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d. Komorowice; sygn. pł. p.d.: Pieniążek, l.d.: Komorowice 928. W pod koniec lat 40. XX w. został przeniesiony do Woli Justowskiej z przeznaczeniem na element zakładanego wówczas skansenu (którego ostatecznie jednak nie zrealizowano). Kościół spłonął w nocy z 13 na 14 lipca 1978. Wkrótce podjęto jego odbudowę (został na nowo konsekrowany w 1984). Ta budowla z kolei spłonęła w nocy z 5 na 6 kwietnia 2002, ocalała z pożaru jedynie murowana krypta.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Panorama Lwowa z Wysokiego Zamku, lata 30.
Akwarela, papier; wym.: 35,5 x 48 cm; nie sygn. Uszkodzone marginesy. Praca ze zbiorów rodziny artysty.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Pińczów. Zabudowa drewniana, 1938
Akwarela, papier; wym.: 30,5 x 41,5 cm; sygn. piórem p.d.: J. Pieniążek. Praca, naklejona na stary podkład, pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Panorama Krakowa z Lasu Wolskiego, lata 30.
Akwarela, papier; wym.: 32 x 41 cm; sygn. kredką p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Pińczów 1938. Praca, naklejona na stary podkład, pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Krzemieniec. Róg ulicy Kładkowej, 1927
Akwaforta; wym.: 175 x 112 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec 1927; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Z ul. Kładkowej. Grafika z "Teka graficzna.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta; wym.: 390 x 295 mm; sygn. pł. l.d.: J. Pieniążek. Odbitka stanowa (wersja bez napisów).
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwarela; wym.: 23,5 x 19,5 cm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Krzemieniec 1926.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwarela; wym.: 40,3 x 31,8 cm; sygn. kredką l.d.: Józef Pieniążek / Buchcice 27/8/1938
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Orawka kościół w pierwotnej formie, ok. 1927
Akwaforta; wym.: 148 x 108 mm, plansza: 307 x 236 mm;
sygn. oł. p.d. - dedykacja autorska: Kochanemu P. Emilowi Zegadłowiczowi na pamiątkę w Gorzeniu Górnym 19/8 1933; l.d. tytuł;
sygn. na płycie l.d.: Pieniążek. Grafika do planowanej teki "Spisz i Orawa".
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta; wym.: 390 x 295 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek. Portret zbliżony kompozycyjnie do portretu prez. Ignacego Mościckiego, tego samego autora. Rzadkość. Stan zachow.: widoczne zaplamienie prawego górnego narożnika.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta; wym.: 271 x 224 mm;
sygn. oł. p.d.: fec. Józef Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta; wym.: 57 x 50 mm; sygn. pł. p.d. (nieczytelnie):
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Orawka, kościół w pierwotnej formie, ok. 1927
Akwaforta; wym.: 148 x 108 mm, plansza: 307 x 236 mm; sygn. oł. p.d. - dedykacja autorska: Kochanemu P. Emilowi Zegadłowiczowi na pamiątkę w Gorzeniu Górnym 19/8 1933; l.d. tytuł; sygn. na płycie l.d.: Pieniążek. Grafika do planowanej teki "Spisz i Orawa"
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwatinta w sepii sygn. ołówkiem. [Lata 20-te XX w.] Wym.: 13,5 x 10,0 cm (ramka 27,5 x 22,0 cm). Ludowa kapliczka przydrożna z postacią Chrystusa na krzyżu na słupie osłoniętym wygiętym daszkiem i zwieńczonym ozdobnym krzyżykiem - charakterystyczna dla regionu Podhala, gdzie artysta od 1925 r. dokumentował zabytki architektury i sztuki góralskiej. Kapliczkę oplata krzew winny, symbolizujący w Nowym Testamencie Chrystusa. W tle bieleją skłębione obłoki, nadając przestrzenności kompozycji. W prawym dolnym rogu sygn. ołówkiem: "Józef Pieniążek". Pieniążek Józef (1888-1953) - grafik, malarz, pedagog, uczeń J. Pankiewicza, W. Skoczylasa i L. Wyczółkowskiego w krakowskiej ASP, tworzył głównie grafikę pejzażową, często z motywami architektury. Grafika w passe-partout i ramce drewnianej, za szkłem. Stan bardzo dobry.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, akwatinta, papier, 21,3 x 14,4 cm (odcisk płyty),
33 x 23,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Pieniążek (ołówkiem);
napis autorski l. d.: Lwów Kaplica Boimów (ołówkiem)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta z akwatintą,
22,5 x 26,5 cm,
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, 15 x 10,5 cm,
sygnowana na płycie p.d.
"J. PIENIĄŻEK", l.d. "SIENIAWA"
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 390 x 295 mm;
nie sygn. Unikatowa odbitka próbna, stanowa (wersja bez napisów i sygn. płyty). Portret zbliżony kompozycyjnie do portretu prez. Ignacego Mościckiego, tego samego autora. Rzadkość.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Lwowskie dachy i kopuła Dominikanów, 1941
Ołówek, karta ze szkicownika;
wym.: 28,5 x 20 cm;
sygn. oł. p.d.: JPieniężek, śr.d.: 18/XI 41. Widok od Pl. Strzeleckiego na domy przy ul. Skarbkowskiej i Ormiańskiej.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Boża Męka z Kamienicy [w Gorcach], 1933
Ołówek, papier;
wym.: 25,3 x 18,5 cm;
nie sygn. ;
l.d. (ręką J. Pieniążka): Kamienica 18/7 1933.
Scena rodzajowa, której oś stanowi drzewo z zawieszoną przydrożną kapliczką.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kapliczka Matki Boskiej, koniec lat 30.
Akwarela;
wym.: 36,2 x 28,8 cm;
nie sygn. Praca z cyklu przedstawiającego pomnikowe drzewa.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Orawka [przysiółek] Studzionki, 1929
Akwarela;
wym.: 30 x 23 cm;
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Orawka na Studzionkach / 12.6 29;
dzwonnica tzw. burzowa (dźwięk dzwonu miał rozpędzać chmury), charakterystyczna dla Podhala i Orawy.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwarela, tusza lawowany;
wym. w świetle pp: 23 x 30 cm;
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Jabłonka orawska / dn 21/7 1928;
na odwrocie dodatkowe opisy oł. i stara naklejka wystawiennicza. Praca przedstawia typowe dla regionu drewniane domy z tzw. wyżką (pięterkiem).
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwarela, ołówek, karton;
wym.: 32 x 41 cm;
sygn. kredką p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Pińczów 22/8 1938. Widok ujęty od strony dawnego kwartału żydowskiego i XVI-wiecznej synagogi.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwarela na tekturze, 23 x 28 cm,
sygnowana ołówkiem p.d. "Józef Pieniążek /Krzemieniec 20/3 926"
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
olej, tektura; 16 x 20 cm;
sygn. p. d.: Józef Pieniążek (ołówkiem)
Na odwrocie powtórzona sygnatura
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kraków, Podwórko na Kazimierzu, 1923
Akwaforta, akwatinta; wym.: 203 x 175 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Portret Ludomira Benedyktowicza, 1926
Akwatinta, akwaforta w sepii; wym.: 113 x 86 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Ludomir Benedyktowicz / + 1/12 1926.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kościół drewniany na Sądecczy¼nie, lata 30.
Akwarela, karton; wym.: 44 x 31,3 cm; nie sygn.; kompozycja naklejona na stary podkład.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwarela, karton; wym: 41,8 x 30,7 cm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek / Libusza 25/8 1939; kompozycja naklejona na stary podkład.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kapliczka [św. Marka] w Nowym Sączu, 1937
Akwarela, karton; wym. w świetle pp: 41 x 29,7 cm; sygn. piórem p.d.: J. Pieniążek, l.d. Nowy Sącz 1937; kompozycja naklejona na stary podkład. Akwarela przedstawia tzw. Kaplicę Szwedzką zbudowaną w 1771 na pamiątkę wypędzenia z miasta Szwedów w 1655.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Figurki w dworku Moniakowskim w Zubrzycy, lata 30.
Akwarela, karton; wym. w świetle pp: 32 x 26,5 cm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d. tytuł. Praca w starym pp. Swoista "Kunstkamera" zgromadzona w XVII-wiecznym dworze sołtysim.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwarela, papier; 20,5 x 19 cm
Sygnowany p.d.: J Pieniążek
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwarela, papier; 19 x 32,5 cm
Sygnowany l.d.: J Pieniążek
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwarela, papier; 26,3 x 23 cm
Sygnowany l.d.: J Pieniążek
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta, akwatinta; wym.: 135 x 96 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek. tyt. l.d. oraz na pł. p.d.: J. PIENIĄŻEK, l.d.: LWÓW 1928/KAPLICA BOIMÓW.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Wąchock. Opactwo cystersów, 1925
Akwarela, tusz, karton; wym.: 31,3 x 23,9 cm; sygn. p.d.: Wąchock 19/8 25 / Józef Pieniążek. Praca naklejona na stary podkład.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Panorama Sandomierza, ok. 1926
Tusz, papier; wym.: 37,2 x 29 cm; nie sygn.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Podhale illustrated - Podhale en tableaux - Podhale in Bildern. Album barwny; Lwow 1937
-Wyd. "Podhale w obrazach". Folio, s. 28 tekst, 40 kolorowych tablic, teka płócienna wykonana współcześnie na wzór oryginału.
Złocone napisy na licu oprawy.
Stan zach.: b. dobry.
Cz. 1: Stroje i typy górali polskich (17 tabl.);
Cz. 2: Zabytki budownictwa kultury i sztuki kościelnej i ludowej na Podhalu (23 tabl.).
Tekst: F. Gwiżdż, Słowo do Podhalan; T. Szydłowski, Przeszłość artystyczna Podhala; T. Seweryn, Stroje górali polskich; J. Wiktor, Na odkrywczej drodze.
Tekst polski, angielski, francuski i niemiecki.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kapitularz opactwa w Koprzywnicy, 1925
Tusz lawowany, karton;
wym.: 35,5 x 49,7 cm;
sygn. p.d.: Józef Pieniążek / Koprzywnica 1925. W centrum lapidarium słynny zwornik z heraldycznym orłem, wiązany z osobą Kazimierza Sprawiedliwego.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Panorama Sandomierza z Bramą Opatowską, 1925
Tusz lawowany, karton;
wym.: 49,2 x 31,5 cm;
sygn. p.d.: Józef Pieniążek / Sandomierz 1925. Widok od strony ogrodów SS. Bernardynek, z lewej kościół Św. Ducha.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Sandomierz. Kaplica przy kościele św. Jakuba, 1925
Tusz lawowany, karton;
wym.: 49,2 x 35,5 cm;
sygn. p.d.: Józef Pieniążek / Sandomierz 1925.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Drewniany kościółek w Łukawicy, 1934
akwaforta, papier, 22,3 x 26,7 cm (odcisk płyty),
24 x 28 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. PIENIĄŻEK (na płycie);
napis l. d.: Łukowica 19...4 (? - na płycie)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
sygn. na płycie p. d. (odbitka późniejsza)
akwaforta, akwatinta
22.3x27 cm
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
"Krzemieniec. Miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927
Teka 21 prac nlb. (różne formaty) w akwaforcie i akwatincie
prace sygn. oł. p.d. J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Sandomierz. Panorama miasta, ok. 1925
Tusz lawowany
wym.: 30 x 48 cm; nie sygn.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Sandomierz. Widok z podcieni na Rynek, 1925
Tusz lawowany, ołówek
wym.: 35,5 x 49 cm
sygn. oł. p.d.: JPieniążek/Sandomierz/1925.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Sandomierz. Brama Opatowska, 1925
Tusz lawowany, ołówek
wym.: 35,5 x 25 cm
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek/Sandomierz/25/7.925.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Sandomierz. Podwórko z zamkiem w tle, 1925
Tusz lawowany, ołówek
wym.: 25 x 30,5 cm
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek/Sandomierz/29/7 1925.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Teka kwasorytów "odbita na prasie autora", Lwów 1926. Grafiki: 1. Ogólny widok Sandomierza; akwatinta;
wym.: 117 x 250 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek, l.d. tytuł;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek // Sandomierz 1926. 2. Brama Opatowska; akwatinta;
wym.: 180 x 120 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek // Sandomierz 1926. 3. Podcienia i ratusz; akwaforta, akwatinta;
wym.: 145 x 195 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek // Sandomierz 1926. 4. Kościół św. Jakuba; akwaforta, akwatinta;
wym.: 134 x 97 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d. Sandomierz 1926. 5. Zakątek; akwaforta, akwatinta;
wym.: 100 x 110 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d. Sandomierz 1926. 6. Kapliczka przy kościele Piotra i Pawła; akwaforta, akwatinta;
wym.: 122 x 100 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek // Sandomierz. 7. Droga do Zawichostu; akwaforta, akwatinta;
wym.: 149 x 100 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek 1926, l.d. Sandomierz. 8. Ratusz; akwaforta, akwatinta;
wym.: 102 x 101 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek //Sandomierz 1926. 9. Wisła pod Sandomierzem; akwatinta;
wym.: 116 x 188 mm; nie
sygn. 10. Kapitularz romański w dawnym klasztorze cystersów w Koprzywnicy; akwaforta, akwatinta;
wym.: 165 x 153 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek // Koprzywnica 1926. Stan bardzo dobry. Zachowana oryginalna teka i karta tytułowa; egz. nienumerowany. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 435.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kraków. Wnętrze Kościoła Mariackiego, lata 30.
Akwaforta;
wym.: 378 x 230 mm; nie
sygn.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kraków. Kościół Mariacki, lata 30.
Akwatinta;
wym.: 278 x 175 mm; nie
sygn.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 118 x 82 mm;
sygn. oł. p.d.: J.Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kościółek w Woli Radziszowskiej, lata 20.
Akwaforta;
wym.: 153 x 124 mm; nie
sygn.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 133 x 94 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, sucha igła, papier, 11,7 x 8,7 cm;
napisy ołówkiem: l. d.: Wilno, p. d.: Odbitka z oryginalnej płyty / Józefa Pieniążka
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, sucha igła, papier, 12,3 x 8,7 cm;
sygn. na płycie p. d.: J.PIENIĄŻEK, l.d.: ZAKOPANE 1928 / STARY KOŚCIÓŁ; napisy ołówkiem l. d.: Zakopane, p. d.: Odbitka z oryginalnej płyty Józefa Pieniążka
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
sygn. na płycie p. d.: PIENIĄŻEK, l. d.: KOŚCIÓŁEK W DĘBNIE 1927 / NA PODHALU; napisy ołówkiem: l. d.: Kościółek w Dębnie; p. d.: Odbitka z oryginalnej płyty / Józefa Pieniążka
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Klasztor cysterski w Koronowie, 1929
Akwaforta;
wym.: 136 x 169 mm;
sygn. pł. l.d.: J. Pieniążek / Koronowo 1929. Obok głównej kompozycji szkicowe ujęcie gmachów kościelnych oraz kamiennych lwów. Grafika z rzadkiej "Teki bydgoskiej", Bydgoszcz 1929. Lit.: Grońska M., "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 437 (Grońska znała tylko jedną pracę z tej teki, oferowanej nie wymienia).
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Bydgoszcz, kościół pobernardyński, 1929
Akwaforta;
wym.: 137 x 161 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek / Bydgoszcz 1929. Obok głównej kompozycji szkicowe ujęcie dzwonów kościelnych oraz wiatrowskazu. Grafika z rzadkiej "Teki bydgoskiej", Bydgoszcz 1929. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 437 (Grońska znała tylko jedną pracę z tej teki, oferowanej nie wymienia).
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kościół pokarmelicki w Kcyni, 1929
Akwaforta;
wym.: 180 x 120 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Kcynia 1929. Pod główną kompozycją szkicowe ujęcie bramki-dzwonnicy oraz sklepionej sieni. Grafika z rzadkiej "Teki bydgoskiej", Bydgoszcz 1929. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 437 (Grońska znała tylko jedną pracę z tej teki, oferowanej nie wymienia).
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Teka "Krzemieniec. Miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927; zawiera 21 prac nlb. (różne formaty) w akwaforcie i akwatincie; prace sygn. oł. p.d. (z wyjątkiem planszy c), l.d.: Krzemieniec; prace sygn.,dat. i częściowo opisane na pl.;
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 116 x 145 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec 1926. Grafika z "Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927. Lit.: Grońska M., "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 436.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Prof. Leon Wyczółkowski w swej pracowni w Krakowie, 1925
Akwatinta, akwaforta;
wym.: 275 x 225 mm;
sygn. pł. p.d.: Józef Pieniążek / Kraków 1925. (il. s. 50)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwatinta;
wym.: 175 x 127 mm;
nie sygn.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 90 x 65 mm;
nie sygn.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
ołówek/papier,
31,2 x 28 cm
sygnowane i datowany l. d.: `JPieniążek | r 909`
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 175 x 112 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec 1927. Grafika z "Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 436.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Domy przy ulicy Kładkowej, 1927
Akwaforta;
wym.: 110 x 155 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec 1926. Grafika z "Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 436.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 172 x 116 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec 1923. Grafika z "Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 436.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 116 x 145 mm; nie
sygn. Grafika z "Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 436.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 151 x 123 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec. Grafika z "Teka graficzna. Krzemieniec miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 436.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Teka sandomierska. Kwasoryty, 1926
Teka odbita na prasie autora, Lwów 1926.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kościół św. Anny w Nowym Targu, 1927
Akwaforta, akwatinta;
wym.: 116 x 151 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Nowy Targ 1927.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Bydgoszcz. Kramy koszykarskie, 1929
Akwaforta;
wym.: 137 x 176 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, Bydgoszcz 1929. Obok głównej kompozycji szkicowa panorama i skrzynia posagowa. Grafika z bardzo rzadkiej "Teki bydgoskiej", Bydgoszcz 1929. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 437.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 176 x 139 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Bydgoszcz 1929. Pod główna kompozycją szkicowa panorama i ujęcie kościoła z innej perspektywy. Grafika z bardzo rzadkiej "Teki bydgoskiej", Bydgoszcz 1929. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 437 (Grońska znała tylko jedną pracę z tej teki, oferowanej nie wymienia).
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta, akwatinta;
wym.: 215 x 155 mm;
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kraków. Podwórko na Kazimierzu 1923
Akwaforta, akwatinta;
wym.: 203 x 175 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Kraków 1923.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta, akwatinta;
wym.: 212 x 130 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Lwów 1934.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta, akwatinta;
wym.: 135 x 110 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Lwów 1928/Kaplica Boimów.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kościół Wniebowzięcia NMP w Woli Radziszowskiej, lata 20.
Akwaforta, akwatinta;
wym.: 157 x 122 mm;
nie sygn.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kościół św. Antoniego w Sieniawie, 1927
Akwaforta, akwatinta;
wym.: 144 x 106 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Sieniawa 1927.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwatinta;
wym.: 175 x 127 mm;
nie sygn.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 141 x 286 mm; syg. pł. p.d.: monogram wiązany i data.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 251 x 175 mm;
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 238 x 185 mm;
sygn. i dat. pł. l.d.: Lwów 1939, p.d.:
J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 239 x 143 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek;
sygn.
i dat. pł. l.d.: J. Pieniążek, Tropie 1937.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Lwów. Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej, 1936
Akwaforta;
wym.: 290 x 217 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Lwów 1936.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kraków. Kościół Mariacki, 1934
Akwaforta;
wym.: 356 x 270 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek;
sygn.
i dat. pł. p.d.: J. Pieniążek Kraków 3 XI 1934.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Ignacy Mościcki Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, po 1926
Akwaforta;
wym.: 271 x 224 mm;
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Portret malarza Ludomira Benedyktowicza, 1925
Akwaforta;
wym.: 110 x 86 mm;
sygn. i dat. pł. l.d.: J. Pieniążek 1925.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kraków. Wnętrze kościoła Mariackiego, 1925
Akwaforta;
wym.: 380 x 235 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: J. Pieniążek; l.d.: Kraków 1925;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 224 x 265 mm; tyt. i dat. pł. l.d.: Łukowica 1934; p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 183 x 104 mm; tyt. i dat. pł. l.d.: Wilno 1923, p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Prof. Leon Wyczółkowski w swojej pracowni w Krakowie, 1925
Akwatinta, akwaforta;
wym.: 271 x 225 mm;
sygn. i dat. pł. p.d.:
J. Pieniążek, Kraków 1925.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 155 x 252 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: tytuł.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kościół w Woli Radziszowskiej, lata 20.
Akwaforta, akwatinta;
wym. komp.: 60 x 63 mm;
sygn. i tyt. oł. poniżej komp.: Wola Radziszowska J. Pieniążek, na płycie p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Cygan [w tle zamek w Niedzicy], lata 20.
Akwaforta;
wym.: 233 x 168 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: tytuł, pł. p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Krzemieniec. Widok na Liceum i Górę Bony, 1927
Akwaforta; wym.: 133 x 225 mm; sygn. oł. p.d. J. Pieniążek, l.d. Krzemieniec oraz na płycie J. Pieniążek. Krzemieniec 1927, . Grafika z teki Krzemieniec, Lwów 1927.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Portret Juliusza Słowackiego, 1927
Akwaforta; wym. komp.: 175 x 120 mm, planszy: 288 x 228 mm; niesygn. Grafika z teki Krzemieniec. Miasto rodzinne Juliusza Słowackiego, Lwów 1927.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kraków. Kościół św. Katarzyny, lata 20.
Akwaforta; wym. komp.: 142 x 170 mm, planszy: 207 x 236 mm; sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, akwatinta, papier, 18,2 x 25,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JÓZEF PIENIĄŻEK / SANDOMIERZ 1925
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
sygn. na płycie p. d.: PIENIĄŻEK, l.d.: KOŚCIÓŁek W DĘBNIE 1927 / NA PODHALU; napisy: l. d.: Kościółek w Dębnie (ołówkiem); p. d.: Odbitka z oryginalnej płyty / Józefa Pieniążka (ołówkiem)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
napisy l.d.: Wilno (ołówkiem) p. d.: Odbitka z oryginalnej płyty / Józefa Pieniążka (ołówkiem)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
sygn. p. d.: J.PIENIĄŻEK (na płycie), l. d.: ZAKOPANE 1928 / STARY KOŚCIÓŁ (na płycie;)
napisy l. d.: Zakopane (ołówkiem), p.d.: Odbitka z oryginalnej płyty Józefa Pieniążka (ołówkiem)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwatinta z "Teki sandomierskiej", Lwów 1926,
12,5 x 19 cm
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek; l.d.: Wisła pod Sandomierzem (akwatinta).
Papier naklejony na tekturę, na odwrocie autorski opis ołówkiem: J. Pieniążek / Wisła pod Sando- / mierzem / (akwatinta), oraz pieczątka: A. Dalewski / Introligator / Kraków / Kopernika 6.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, akwatinta, papier
18,2 x 25,8 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: JÓZEF PIENIźŻEK / SANDOMIERZ 1925
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Podwórko na Kazimierzu z widokiem na wieżę kościoła Bożego Ciała
akwaforta, akwatinta, papier, 20,7 x 17,2 cm (odbitka), 23,4 x 19,5 cm (wymiar papieru);
sygn. p. d.: J. PIENIĄŻEK (na płycie); l. d.: KRAKÓW 1923 (na płycie)
opisany wtórnie u dołu: Podwórko na Kazimierzu w/g płyty Józefa Pieniążka
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Profesor Leon Wyczółkowski w swojej pracowni w Krakowie, 1925
Akwatinta, akwaforta
wym.: 275 x 225 mm
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, Kraków 1925
poniżej oł. dedykacja i podpis artysty w l.d. tytuł.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Krzemieniec. Stara uliczka, 1927
Akwaforta;
wym.: 125 x 85 mm;
sygn. oł. i na płycie p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Krzemieniec. Stara uliczka; grafika z teki "Krzemieniec", Lwów 1927.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 130 x 180 mm;
sygn. oł. i na płycie p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Czorsztyn.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 165 x 115 mm;
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 125 x 85 mm;
sygn. oł. i na płycie p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Łopuszna.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta;
wym.: 120 x 154 mm;
sygn. oł. i p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Zamek w Niedzicy.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta,
wym.: 295 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Maj 1944.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
grafika, papier,
15,1 x 10,5 cm (odcisk płyty);
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Litografia;
18,5 x 25,8 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Józef Pieniążek | Sandomierz 1925
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PODWÓRKO NA KAZIMIERZU W KRAKOWIE Z WIEŻź KOŚCIOŁA BOŻEGO CIAŁA
Litografia;
19,3 x 15,7 cm w świetle passe-partout
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Ulica Skałeczna w Krakowie, lata 20. XX wieku
akwaforta i akwatinta;
wym.: 145 x 170 mm;
sygn. (płyta) p.d.: J. PIENIźŻEK, l.d.: KRAKÓW; poniżej sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwatinta, akwaforta;
wym.: 275 x 225 mm;
sygn. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Prof. Leon Wyczółkowski w pracowni.
Stan zachowania: grafika po konserwacji.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Krzyż przydrożny w Lasku na Podhalu, ok. 1927
akwaforta;
wym.: 158 x 100 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Krzyż w Lasku, na płycie l.d.: J. Pieniążek 1927.
Grafika do planowanej teki "Podhale".
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta;
wym.: 148 x 108 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Orawka, na płycie l.d.: Pieniążek.
rafika do planowanej teki "Spisz i Orawa".
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta, akwatinta;
wym.: 113 x 100 mm;
sygn. p.d. J. Pieniążek, l.d. Sandomierz - Ratusz.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kapliczka przy kościele świętych Piotra i Pawła w Sandomierzu, 1926
akwaforta, akwatinta;
wym.: 125 x 98 mm;
sygn. oł. p.d. J. Pieniązek oraz na płycie: J. Pieniążek, l.d. Sandomierz.
Grafika z "Teka Sandomierska. Kwasoryty", Lwów 1926.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta;
wym.: 185 x 145 mm;
sygn. oł. p.d. J. Pieniążek oraz na płycie J. Pieniążek. Krzemieniec 1927, l.d. oł. Krzemieniec.
Grafika z teki "Krzemieniec. Miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta;
wym.: 133 x 225 mm;
sygn. oł. p.d. J. Pieniążek (podpis z dedykacją autorską) oraz na płycie J. Pieniążek. Krzemieniec 1927, l.d. oł. Krzemieniec.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
olej, tektura, 32,5 x 40 cm
sygn. l. d.: JózefPieniązek - Białka 1922.;
Na odwrocie napis: Stary Kościół w Białce, oraz data: lipiec 1922 (pod oprawą);
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Wieże kościoła Mariackiego w Krakowie, lata 20./30. XX w.
akwaforta; wym.: 190 x 130 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Portret Ludomira Benedyktowicza - malarz-powstańca, 1925
akwatinta, wym.: 110 x 85 mm, sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, pł. l.d.: Pieniążek 1925.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Prof. L. Wyczółkowski w swojej pracowni w Krakowie, 1925
akwatinta, akwaforta,
275 x 225 mm,
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, Kraków 1925, poniżej oł. dedykacja i podpis artysty w l.d. tytuł.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Krzyż przydrożny w Lasku na Podhalu, 1927
akwaforta,
158 x 100 mm,
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta,
108 x 150 mm,
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
olej, tektura, 26 x 22,5 cm;
sygn. p.d.: J.P.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
olej na tekturze, 20,5 x 16,5 cm sygnowany p.g.: "J.Pieniążek/Sambor"
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Olej, tektura, 31,6 x 22,7 cm w świetle ramy
Sygnowany ołówkiem p.d.: J Pieniążek
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Wnętrze Kościoła Mariackiego w Krakowie
olej na tekturze, 25,9 x 22,4 cm
sygnowany p.d.: "J.P."