PODGÓRSKI Stanisław (1882 - 1964)
chromolitografia barwna, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Podgórski / 911.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Czerwony Klasztor. Pejzaż z Pienin
olej/płótno, 66 x 88,5 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'Stanisław Podgórski | Czerwony Klasztor'
olej/tektura, 23,5 x 36,5 cm (wymiary w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'St. Podgórski'
na listwie ramy nalepka pracowni złotniczej
Olej, płótno; 82 x 100 cm
Sygnowany p.d.: Stanisław Podgórski / (...)
Na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z opisem pracy, Autor: Stanisław Podgórski, Tytuł: Cisza na morzu, własność prof. Laszczki.
olej/płótno dublowane, 30 x 41,5 cm
sygn. p.d.: St. Podgórski
Grafika pochodzi z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie;
Lit.: Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13.
olej, płótno, 69 × 78 cm
sygn. p. d.: Stanisław Podgórski
na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z numerem (1970) tytułem pracy oraz nazwiskiem artysty
Olej, sklejka; 19 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: S.Podgórski
olej/deska, 54 x 70,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Stanisław Podgórski | "DALIE" | 1912 r.'
gwasz, papier, 24 x 34 cm; sygn. l. d.: S. Podgórski
olej, tektura; 37 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Podgórski
olej, płótno; 91 x 107 cm;
na odwrocie fragment nalepki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z nazwiskiem autora
sygn. p. d.: S. Podgórski
Niebo o wschodzie słońca, ok. 1910
Olej, deska; wym.: 17 x 22 cm;
sygn. l.d.: S. Podgórski.
NA BRZEGU JEZIORA
olej na tekturze, 47 x 68,5 cm, sygnowany l.d. "S. Podgórski"
olej, płótno; 75,5 x 96 cm;
sygn. l. g.: S. PODGÓRSKI
na odwrocie nalepka wystawowa z TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH? z numerem 18410 autorem, rodzajem, tytułem oraz napis ołówkiem na krośnie: Sztuka (...) 1927 (...)
olej, płótno; 80 x 106 cm;
sygn. l. d.: S. Podgórski
olej, płótno, 69 × 78 cm
Estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Olej, tektura; 47 x 52 cm
Sygnowany p.d.: Stanisław Podgórski | Kórnik
Motyw z Beńkowej Wiszni majątku Fredrów, 1928
Olej, deska; wym.: 18 x 25 cm; sygn. l.d.: S. Podgórski; na odwrocie tytuł, data i podpis artysty.
olej, tektura,
21 x 31 cm
sygn. l.d.: S. Podgórski
Jastrzębia Góra, lata 20. XX wieku
Olej, sklejka
wym.: 22,8 x 31,5 cm
sygn. p.d.: S. Podgórski / Jastrzębia Góra...; na odwrocie naklejka wystawiennicza TPSP w Poznaniu.
Olej, tektura;
69,6 x 96 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: Stanisław Podgórski
Autolitografia barwna;
wym.: 295 x 400 mm;
plansza z teki "Kraków 1911", wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 13.
olej na płycie,
19,5 x 29,8 cm
sygnowany p.d. "S. Podgórski",
na odwrocie napisy z danymi o obrazie.
olej, sklejka,
119,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: Stanisław Podgórski / Kalisz 1927
Na odwrocie napis oł kiem, autorski (?): "Kraków/ Hotel Europejski"; "St. Podgórski/ Kalisz 1927"
olej/płótno,
34,5 x 47 cm
sygnowany l. d.: St. Podgórski`
na odwrocie (na blejtramie) papierowa naklejka z autorskim opisem obrazu (atramentem)
olej/płótno,
72 x 80 cm
sygnowany p. d.: `S. Podgórski`
PEJZAŻ Z GÓRAMI W TLE, 1911 R.
olej/tektura, 23 x 31 cm
sygnowany i datowany l. d.: `S. Podgórski I 911`
olej, sklejka, 40,8 x 52,8 cm;
sygn. p. d.: St. Podgórski
Olej, tektura;
69,6 x 96 cm
olej/tektura, 22,5 x 28 cm
olej na tekturze, 50 x 34,5 cm,
sygnowany p.d. "S. Podgórski", na odwrocie pieczęć Salonu Obrazów i Dzieł Sztuki "Antyki" Ludwika Błasiaka w Krakowie, Stradomska 18 oraz odręcznie: "Praca z 1929 r. z okresu kiedy malował pejzaże z Kórnika" (niżej nieczytelny podpis).
olej na płótnie naklejonym na sklejkę, 50,5 x 59,5 cm, sygnowany i datowany p.d. "S. Podgórski 33"
Olej, tektura; 69,6 x 96 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: Stanisław Podgórski
STARY ZAMEK HABSBURGÓW W ŻYWCU
olej na płótnie, 40,7 x 58 cm,
sygnowany p.d. "Stanisław Podgórski / Żywiec"
KWIATY PRZED DWORKIEM, przed 1939
olej, tektura
16.2 x 24 cm
sygnowany p.d.: (.) Podgórski (sygnatura słabo widoczna)
pastel, papier, 48,5 x 33 cm
sygn. l.g.: St. Górski
olej, płótno naklejone na tekturę (?),
24 x 34 cm;
sygn. l.d.: S. Podgórski
Zamek Lubomirskich w Nowym Wiśniczu
olej, sklejka,
wym.: 83,5 x 62 cm
sygn. l.d.: S. Podgórski 1960
Potok przy Morski Oku, przed 1937 r.
olej/tektura, 64 x 97 cm
sygnowany p. d.: "St.Podgórski"; na odwrocie papierowa naklejka: "Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | Autor: Podgórski Stanisław | Tytuł: Strumyk przy Morskim Oku | Adres: Kraków | Rodzaj: ol. | Cena: 800 k" oraz pieczątka: "Salon Artystów Malarzy Polskich | Autor: Podgórski Stanisław | Tytuł: Strumyk przy Morskim Oku | Cena: 700 (siedemset)"
chromolitografia /papier, 29,5 x 39,5 cm
sygnowany p. d.: "Stanisław Podgórski | 911"
olej, tektura,
70 x 104 cm
sygn. p.d.: ST. PODGÓRSKI.
na odwrocie: nalepka TPSP w Krakowie nr 1621z 1910 r. oraz pieczęć Salonu Artystów Malarzy Polskich
Olej na tekturze
63 x 98 cm
Sygnowany p.d. - "ST. PODGÓRSKI"
Na odwrocie nalepka wystawowa TPSP z 1910 r. oraz pieczęć Salonu Artystów Malarzy Polskich
olej, tektura, wym: 22, 5 x 28, 5 cm
sygn. pd.: S. Podgórski
Olej na płótnie 40,5 x 60 cm
Sygnowany p.d. - "Stanisław Podgórski"
litografia barwna, wym.: 290 x 395 mm,
sygn. i dat. pł. p.d.
Grafika z : Teka "Kraków" 1911.
autolitografia barwna z teki Kraków 1911, wym.: 28 x 39 cm
sygn. na kamieniu p.d.: Stanisław Podgórski / 911
olej na sklejce, 45 x 69 cm,
sygnowany l. d. "St. Podgórski", wystawiany: TPSP Kraków1935 (naklejka na odwrocie obrazu)
olej na sklejce, 18,2 x 24,6 cm
sygnowany u dołu po prawej "S. Podg."
(dalej nieczytelne), na odwrocie dedykacja "Panu Skulskiemu" oraz kartka wystawowa warszawskiej "Zachęty" z 1924 r.
olej na płótnie,
wymiary: 73 x 86 cm,
sygn. l.d. Obraz wystawiany.
autolitografia barwna z teki Kraków 1911
sygn. na kamieniu p.d.: Stanisław Podgórski
wym. w świetle passepartout: 28 x 39 cm
sygnowany dat. na kamieniu p.d.
litografia barwna
28x39.5
Olej, płótno; 99 x 120,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: S. Podgórski | Fiedrów
Olej, tektura, 69,6 x 96 cm
1909 r.
Olej na tekturze 53,5 x 73,5 cm
Sygnowany p.d. - "Stanisław Podgórski / Żywiec 909"
Wystawiany - TPSP w Krakowie, 1909 r.
Olej na płótnie naklejonym na tekturę 22 x 32 cm
Sygnowany p.d. - "S. Podgórski"
olej na płótnie, 60 x 73 cm
sygnowany p.d.: "S. Podgórski 1913"
Pastel, tektura, 53,8 x 37 cm
Sygnowany czarnym pastelem p.d.: St. Górski